RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

S
Quote from: Ro-Ro on 15.07.2024, 19:03
Quote from: Snowcrash on 15.07.2024, 18:47
Quote from: Starless on 15.07.2024, 18:31Ako želimo vidjeti grupnu fazu Pasalic sad ne bi smio nigdje ići pa nije tu par godina da je došlo do zasićenja.Stigne li dobra ponuda tek na zimu a tad si uzeo lovu i od Europe i od njegove prodaje.

Sve stoji, ali realno, igrač može imat fix ideju gdje želi nastavit karijeru i kada, i ako se to ne ispuni, igrat na 50% ili bit ozlijeđen.
Odmah mi na pamet padaju sinusi;D



E vidis za jednoga baustelca bi bas klupa bila primjer za ostale,  tek si dosao, imas jos 3 godine ugovor ali tvoj novi Manager misli da je Dinamo bolja opcija

Malo je decko previse poletio ....najgore sta nasi nisu nista drugo sposobni po svemu pa na svaku ponudu koja zadovoljava njihovu cijenu sve im odgovara , iako to nije losa ponuda kada bi Rukavina ima ciste papire ali cisto sumljam


Svejedno trebamo ta 4 M da se Miško smiri, jer opet divlja pritisak na budget. Ja se bojim i da neće više uopće dovodit ako ga ne prodamo.
U svakom slučaju, bolje prodat njega nego Geleta, Selahija, Hodžu Smolčića ili Fruka. Miško bi mogao prodat bilo koga da dobije pare koje je zamislio za zatvorit budget.
Inače, ne vjerujem ja ništa da je Dinamo ponudio 4 M, meni se to čini prijateljsko dizanje interesa. Ako je ponudio, uzet pare i idemo dalje brzo tražit/potpisat 5 prinova za 150 k plaće po sezoni.     

I
Nikako prodavati u dinamo.  Ev za duple pare. Trebamo prestati biti rehabilitacijski i razvojni centar dinama. Pri dolasku u ugovor klauzula da nema u dinamo i hajduk.
Ne zelim vise razmisljati i pod povecalom gledati ko ce nam tankirati protiv dinama.
Nije HNL liga 5. pa da moras imati milijunski budjet. Par ispravnih deckiji sa velikim mudima da pokriju takticko tehnicke nedostatke i mozemo parirarti svima.

R
Meni nije prodati Dinamu problem ako misle platiti trazenu cijenu,  normalna stvar u svakoj ligi , mene jebu te nase posudbe od njih ... to ne zelim nikako a od igraca koji zeli ici gore umjesto van ne jebem 5% nakon takve odluke pa ako Pasalic to zeli ...hvala decko na svemu I odjebi

T
16.07.2024, 07:47 #1818 Last Edit: 16.07.2024, 07:48 by toñito
@Monarh puno pričaš, i teoretiziraš ali nikako da mi daš neku realnu činjenicu koja je provjerljiva ili mjerljiva. Molim te da se fokusiraš, još jednom na moje pitanje. I da potkrijepiš svoje mudovite izjave, sa konkretnim primjerima.

Citiram tvoje riječi sa 118 stranice: i omogućimo mu pozitivu dok isti nije sposoban sam naći sponzore da pokriju pol budžeta koji iznosu cca 5 milijuna eura, gledajući da ostatak do 12 čine prodaja igrača, ulaznice i nagrada od Europe.

- Ako tvrdiš da je netko nesposoban (podkapacitiran, loše obavlja svoj posao), molim te da kažeš, što to točno krivo rade, ili što nije dobro u odnosu sa sponzorima?
- Molim te da ti predložiš neku svoju ideju, kako bi nesposobnost zamijenio svojom sposobnoću, u odnosu prema sponzorima? (treći put te pitam isto)
- Kako bi ti napunio sponzorski budžet od 5M eura na godišnjoj razini?

Također prijee nego baciš još koju bombu koja nije utemeljena na činjenicama i stvarnim podacima, mogao si proguglat da je prošlogodišnji budžet bio nešto ispod 16M. Tako da i taj dio ti je netočan i kriv, moža čak i liječiš neke svoje frustracije na javnom forumu.

Molim te da mi ne objašnjavaš strukturu vlasništva, konzumerizam i marketing nego da svoju tezu da su u klubu nesposobni  jer ne mogu uzet pare od sponzora u iznosu od 5M eura, potkrijepiš činjnicama zašto je to tako, ili da predložiš neku ideju kako bi smo svi vidjeli da je moguće nabavit tvojih 5M eura.



Quote from: Monarh on 15.07.2024, 23:31
Quote from: toñito on 15.07.2024, 22:08Nego @Monarh daj vrati se na moj komentar sa 119 stranice, i objasni mi još jednom zašto je 5M od sponzora pičkin dim za tebe?

Ti si pametan i uspješan, i principijalan. Argument "boli me kurac nisam Miško" ne priznajem, jer ako imaš muda to napisat. I pljucat po nečijem poslu tako jednostavno, i po nečijoj firmi, i po nečijem klubu ajde frajeru dokaži da 5M od sponzora se može nabavit.

Predloži ideje, ili konkretno reci što bi ti sponzorima ponudio drugačije? Kada je već 5M jednostavno? Pljucaš po tuđem radu i govoriš kako su nesposobni, daj konkretni prijedlog ili barem ideju.

Čekamo ...

Vrlo rado

Dakle, ja sam "konzument" NK Rijeke, ponekad i "gunđalo", imam prijatelje koji su "hejteri i ne navijači".

S obzirom da svojim novcem pridonosim "na kraju dana" ovom klubu i time punim "bađet" ponekad mi smeta što "ne prodajemo zlato i dijamante" ili dok poskupimo pretplate za 130% istovremeno čujemo da nas je neki igrač "zadužio" nakon 2 sezone kod nas i da "nećemo propasti za par sto tisuća eura".

Kada si budem "kupio svoj klub" onda ću i dovesti sponzore. Mada, zapravo i jesam već sad vlasnik kluba, mada mi je to vlasništvo onemogućeno.

Rijeka je PRIVATAN klub, većinski, nije humanitarna organizacija da bi se ti digao na zadnje noge jer sam ja rekao da nemamo sponzora. Uostalom, moja lova ide tom klubu i po onih 30% vlasništva.

Ja nisam pljucao Miška ni klub, a sve ove gore rečenice s navodnicima su riječi vlasnika kluba gdje  on, u većini, pljuca navijače, pardon, konzumente kluba.

Ja nisam za sebe rekao ni da sam pametan ni uspješan, samo čovjek sa principima i stavom. Vidiš, kod mene u životu nema šanse da bi npr. mjesecima cmizdrio po medijima o zlom Jakiru i Dinamu koji mi oteo trenera, odbijao sjesti u ložu s njima... A onda sljedeće godine radio posao s njima.

Vlasnik kluba, auto kuće, restorana, kafića... mora biti spreman na kritiku i prihvatiti je te pokušati otkloniti uzrok iste na zadovoljstvo "konzumenta" a ne istog napadati jer on nije zadovoljan "njegovom firmom"





avatar_18orvat
Ja bi dao Pašalića za 4M + čisti Rukavina i čisti Janković

Ako slučajno ostane prisilo bi ga da nosi dres s brojem 86 dok ne ode a ako ne želi nositi vratio bi ga na bauštel.

avatar_Monarh
Quote from: toñito on 16.07.2024, 07:47Citiram tvoje riječi sa 118 stranice: i omogućimo mu pozitivu dok isti nije sposoban sam naći sponzore da pokriju pol budžeta koji iznosu cca 5 milijuna eura, gledajući da ostatak do 12 čine prodaja igrača, ulaznice i nagrada od Europe.







Quote from: Monarh on 15.07.2024, 23:31
Quote from: toñito on 15.07.2024, 22:08Nego @Monarh daj vrati se na moj komentar sa 119 stranice, i objasni mi još jednom zašto je 5M od sponzora pičkin dim za tebe?

Ti si pametan i uspješan, i principijalan. Argument "boli me kurac nisam Miško" ne priznajem, jer ako imaš muda to napisat. I pljucat po nečijem poslu tako jednostavno, i po nečijoj firmi, i po nečijem klubu ajde frajeru dokaži da 5M od sponzora se može nabavit.

Predloži ideje, ili konkretno reci što bi ti sponzorima ponudio drugačije? Kada je već 5M jednostavno? Pljucaš po tuđem radu i govoriš kako su nesposobni, daj konkretni prijedlog ili barem ideju.

Čekamo ...

Vrlo rado

Dakle, ja sam "konzument" NK Rijeke, ponekad i "gunđalo", imam prijatelje koji su "hejteri i ne navijači".

S obzirom da svojim novcem pridonosim "na kraju dana" ovom klubu i time punim "bađet" ponekad mi smeta što "ne prodajemo zlato i dijamante" ili dok poskupimo pretplate za 130% istovremeno čujemo da nas je neki igrač "zadužio" nakon 2 sezone kod nas i da "nećemo propasti za par sto tisuća eura".

Kada si budem "kupio svoj klub" onda ću i dovesti sponzore. Mada, zapravo i jesam već sad vlasnik kluba, mada mi je to vlasništvo onemogućeno.

Rijeka je PRIVATAN klub, većinski, nije humanitarna organizacija da bi se ti digao na zadnje noge jer sam ja rekao da nemamo sponzora. Uostalom, moja lova ide tom klubu i po onih 30% vlasništva.

Ja nisam pljucao Miška ni klub, a sve ove gore rečenice s navodnicima su riječi vlasnika kluba gdje  on, u većini, pljuca navijače, pardon, konzumente kluba.

Ja nisam za sebe rekao ni da sam pametan ni uspješan, samo čovjek sa principima i stavom. Vidiš, kod mene u životu nema šanse da bi npr. mjesecima cmizdrio po medijima o zlom Jakiru i Dinamu koji mi oteo trenera, odbijao sjesti u ložu s njima... A onda sljedeće godine radio posao s njima.

Vlasnik kluba, auto kuće, restorana, kafića... mora biti spreman na kritiku i prihvatiti je te pokušati otkloniti uzrok iste na zadovoljstvo "konzumenta" a ne istog napadati jer on nije zadovoljan "njegovom firmom"




Jeli rekao sam da nemože naći sponzora? Je. Još je u više navrata javno nudio 10% svakome tko mi dovede sponzora. Dakle, činjenica je da nema/nezna/nemože/nije sposoban naći sponzora.

I što se tu pjeniš na to osim ako nisi sam direktno uključen baš u taj segment kluba.

Kompa moj, nemožeš biti mimoza na način da izjavljuješ "kupite si svoj klub", biti vlasnik kluba, imati životni stil tipo Lamb, Dubai a onda cmizdriti da su poskupjeli vatrogasci i duriti se na svaku kritiku ili napisanu riječ koja ne veliča tvoj lik i djelo.

Ne kužim što ti nije jasno, govorim iz kuta PRIVATNOG vlasnika nečega, a ne humanitarne organizacije.

avatar_MaČaĆeToMane
 :vijesti:  :vijesti:

Ča van je... sunčanica???
SPORTSKI ODLAZI!

T
16.07.2024, 09:29 #1822 Last Edit: 16.07.2024, 09:30 by toñito
Pjenim se jer ljudi poput tebe pričaju gluposti, i razbacuju se sa brojkama. I onda ljudima treba malo da počnu bacat blato, po bilo čemu pa i pos svome klubu. A za to nema nikakve potrebe.


Evo ti činjenica (možeš ih provjerit), pa da razmisliš prije nego šta slijedeći put nekog okarakteriziraš kao nesposoban ili glup.
- Hajduk kao klub sa najvećim marketinškim potencijalom od sponzora je zaradio 3.67M eura, prošle godine
- Dinamo je od PSK, LanaGrupe i ostalih sponzora dobio 2.17M eura

Klub je privatan, i njime upravlja uprava društva, klub nema sponzorski potencijal veći od mil - dva eura. Zato jer je ovo Rijeka, treci grad po velicini, politicki i mentalno drugacijeg sklopa od cijele države. Struktura gospodarstva su obiteljska poduzeća srednje veličine. Inače ovo je jedini klub koji ne pita državne pare, niti pare poreznih obveznika.

Ja nemam veze sa klubom, ali radim u tvrtci u kojoj smo moj šef i ja navijači Rijeke, i tvrtka sponzorira klub. Prozivodimo neke komponente za proizvodne pogone, i daj mi reci koji bi bio naš interes da tvrtka stoji na dresu? Nikakav, osim emocije jer tvrtka ne radi sa kupcima široke potrošnje, a takva su ti sva poduzeća u Rijeci. Osim Plodina i JGL itd.. I nije moguće skupiti 5M eura.

Sve male ili veće tvrtke u Rijeci već sponzoriraju klub u ovom ili onom obliku. I zato nemoj govorit gluposti da je netko nesposoban. Jer vjerovatno ni ti nisi nesposoban samo zato jer nemožeš trčat 400m ispod 25 sekundi. Nisi nesposoban, nego jednostavno nije moguće. Budi realan.


Quote from: Monarh on 16.07.2024, 08:55
Quote from: toñito on 16.07.2024, 07:47Citiram tvoje riječi sa 118 stranice: i omogućimo mu pozitivu dok isti nije sposoban sam naći sponzore da pokriju pol budžeta koji iznosu cca 5 milijuna eura, gledajući da ostatak do 12 čine prodaja igrača, ulaznice i nagrada od Europe.







Quote from: Monarh on 15.07.2024, 23:31
Quote from: toñito on 15.07.2024, 22:08Nego @Monarh daj vrati se na moj komentar sa 119 stranice, i objasni mi još jednom zašto je 5M od sponzora pičkin dim za tebe?

Ti si pametan i uspješan, i principijalan. Argument "boli me kurac nisam Miško" ne priznajem, jer ako imaš muda to napisat. I pljucat po nečijem poslu tako jednostavno, i po nečijoj firmi, i po nečijem klubu ajde frajeru dokaži da 5M od sponzora se može nabavit.

Predloži ideje, ili konkretno reci što bi ti sponzorima ponudio drugačije? Kada je već 5M jednostavno? Pljucaš po tuđem radu i govoriš kako su nesposobni, daj konkretni prijedlog ili barem ideju.

Čekamo ...

Vrlo rado

Dakle, ja sam "konzument" NK Rijeke, ponekad i "gunđalo", imam prijatelje koji su "hejteri i ne navijači".

S obzirom da svojim novcem pridonosim "na kraju dana" ovom klubu i time punim "bađet" ponekad mi smeta što "ne prodajemo zlato i dijamante" ili dok poskupimo pretplate za 130% istovremeno čujemo da nas je neki igrač "zadužio" nakon 2 sezone kod nas i da "nećemo propasti za par sto tisuća eura".

Kada si budem "kupio svoj klub" onda ću i dovesti sponzore. Mada, zapravo i jesam već sad vlasnik kluba, mada mi je to vlasništvo onemogućeno.

Rijeka je PRIVATAN klub, većinski, nije humanitarna organizacija da bi se ti digao na zadnje noge jer sam ja rekao da nemamo sponzora. Uostalom, moja lova ide tom klubu i po onih 30% vlasništva.

Ja nisam pljucao Miška ni klub, a sve ove gore rečenice s navodnicima su riječi vlasnika kluba gdje  on, u većini, pljuca navijače, pardon, konzumente kluba.

Ja nisam za sebe rekao ni da sam pametan ni uspješan, samo čovjek sa principima i stavom. Vidiš, kod mene u životu nema šanse da bi npr. mjesecima cmizdrio po medijima o zlom Jakiru i Dinamu koji mi oteo trenera, odbijao sjesti u ložu s njima... A onda sljedeće godine radio posao s njima.

Vlasnik kluba, auto kuće, restorana, kafića... mora biti spreman na kritiku i prihvatiti je te pokušati otkloniti uzrok iste na zadovoljstvo "konzumenta" a ne istog napadati jer on nije zadovoljan "njegovom firmom"




Jeli rekao sam da nemože naći sponzora? Je. Još je u više navrata javno nudio 10% svakome tko mi dovede sponzora. Dakle, činjenica je da nema/nezna/nemože/nije sposoban naći sponzora.

I što se tu pjeniš na to osim ako nisi sam direktno uključen baš u taj segment kluba.

Kompa moj, nemožeš biti mimoza na način da izjavljuješ "kupite si svoj klub", biti vlasnik kluba, imati životni stil tipo Lamb, Dubai a onda cmizdriti da su poskupjeli vatrogasci i duriti se na svaku kritiku ili napisanu riječ koja ne veliča tvoj lik i djelo.

Ne kužim što ti nije jasno, govorim iz kuta PRIVATNOG vlasnika nečega, a ne humanitarne organizacije.

avatar_TIR
16.07.2024, 09:34 #1823 Last Edit: 16.07.2024, 09:35 by TIR
Prvo vam moram čestitati na argumentiranim raspravama bez vrijeđanja, koliko god bile naporne za čitat jer se zadnjih dana stalno hvatamo oko svega.

Par sitnica koje sam pročitao:
1. Ro-Ro priča o "posudbi Rukavine" što je jednostavno pogrešno ako će igrač biti kod nas pod ugovorom. E sad koliko je realan povratak u Dinamo u nekom trenutku ovisi o previše faktora, između ostalog i dogovorenim uvjetima. Fiksna izlazna klauzula kao što ju je imao Pjaca je jasan pokazatelj toga.
2. Monarhovo kritiziranje Miškovića na manjku sponzora mi je totalno promašeno (s ostatkom upisa se slažem). Klub koji je redovito u europskim grupnim fazama je zadnjih 5 godina za sponzora imao Lana grupu, tiskaru iz Karlovca, čiji se vlasnik donator HDZ-a povlači po sudovima. Sad imaju FAVBET koji sponzorira pol lige jer vide profit u tome. Hajduk sa 100 tisuća članova za glavnog sponzora od prošle godine ima ruski Lukoil, dotad je imao Tommy koji ne postoji van Splita. Želim reći da rezultatski i tržišno jači klubovi od nas nemaju ništa posebno jače dealove nego mi. Sponzorstva u 2023.: Rijeka 1.4 milijun eura, Hajduk 3.6m, Dinamo 2.1m. Ilitiga Hajduk i Dinamo zajedno jedva prijeđu 5 milijuna eura, kako to može uspjeti Rijeci? To su nerealni zahtjevi. A uzmi popis nauspješnijih tvrtki u PGŽ, skoro svi oni kapnu klubu nešto svake godine. Samo to nisu dovoljno velike cifre da budu istaknuti, a ni oni sami to ne žele uvijek zato što posluju i u drugim gradovima.

edit: nije dogovoren post al vidim da i kolega iznad barata istim brojkama iz fin. izvješća i manje-više istim informacijama.
#navodninavijač

avatar_Fornax
Quote from: Monarh on 16.07.2024, 08:55Jeli rekao sam da nemože naći sponzora? Je. Još je u više navrata javno nudio 10% svakome tko mi dovede sponzora. Dakle, činjenica je da nema/nezna/nemože/nije sposoban naći sponzora.
Ovaj dio mi je nadrealan i da nisam svojim ušima čuo Miškovića da ovo govori, ne bih vjerovao.

Znači

1. priznaješ da sam nisi u stanju naći sponzore
2. (Još gore) priznaješ da si okružen hrpom nesposobnih debila i ne činiš ništa po tom pitanju

Jezivo.

#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026

R
Quote from: TIR on 16.07.2024, 09:34Prvo vam moram čestitati na argumentiranim raspravama bez vrijeđanja, koliko god bile naporne za čitat jer se zadnjih dana stalno hvatamo oko svega.

Par sitnica koje sam pročitao:
1. Ro-Ro priča o "posudbi Rukavine" što je jednostavno pogrešno ako će igrač biti kod nas pod ugovorom. E sad koliko je realan povratak u Dinamo u nekom trenutku ovisi o previše faktora, između ostalog i dogovorenim uvjetima. Fiksna izlazna klauzula kao što ju je imao Pjaca je jasan pokazatelj toga.
2. Monarhovo kritiziranje Miškovića na manjku sponzora mi je totalno promašeno (s ostatkom upisa se slažem). Klub koji je redovito u europskim grupnim fazama je zadnjih 5 godina za sponzora imao Lana grupu, tiskaru iz Karlovca, čiji se vlasnik donator HDZ-a povlači po sudovima. Sad imaju FAVBET koji sponzorira pol lige jer vide profit u tome. Hajduk sa 100 tisuća članova za glavnog sponzora od prošle godine ima ruski Lukoil, dotad je imao Tommy koji ne postoji van Splita. Želim reći da rezultatski i tržišno jači klubovi od nas nemaju ništa posebno jače dealove nego mi. Sponzorstva u 2023.: Rijeka 1.4 milijun eura, Hajduk 3.6m, Dinamo 2.1m. Ilitiga Hajduk i Dinamo zajedno jedva prijeđu 5 milijuna eura, kako to može uspjeti Rijeci? To su nerealni zahtjevi. A uzmi popis nauspješnijih tvrtki u PGŽ, skoro svi oni kapnu klubu nešto svake godine. Samo to nisu dovoljno velike cifre da budu istaknuti, a ni oni sami to ne žele uvijek zato što posluju i u drugim gradovima.

edit: nije dogovoren post al vidim da i kolega iznad barata istim brojkama iz fin. izvješća i manje-više istim informacijama.

Slazem se.. nije posudba vec raskid ugovora
To mi u sustini ne smeta iako me zivcira onaj skriveni dio a to je vjerovatno dogovor klubova kao sa Jankovicem o podjeli odstete kod sljedeceg transfera...to mi onda ne dode kao cisti papiri vec placanje odstete sa odgodom ali valjda je to nasa realnost ....para nema pare nisu problem  :bo:

avatar_TIR
To je uobičajena praksa u Europi. Englezi koji su za ostale lige kao Dinamo za ostatak HNL-a uredno nakrcaju svoje pogone mladom elitom. Kad skuže da od njih ništa, jedini način da ih se riješe jest minimalna odšteta i buyback ili podjela transfera ako proigraju.

Nije s te strane ništa neuobičajeno u našem poslovanju s Dinamom, čak bi rekao da je to prirodno. Al jebiga ako već moraš, "ukradi" im tako Stojkovića, a ne Rukavinu.
#navodninavijač

avatar_D2
16.07.2024, 10:00 #1827 Last Edit: 16.07.2024, 10:03 by D2
Quote from: toñito on 16.07.2024, 09:29...
Evo ti činjenica (možeš ih provjerit), pa da razmisliš prije nego šta slijedeći put nekog okarakteriziraš kao nesposoban ili glup.
...
... Struktura gospodarstva su obiteljska poduzeća srednje veličine....

Ja nemam veze sa klubom, ali radim u tvrtci u kojoj smo moj šef i ja navijači Rijeke, i tvrtka sponzorira klub. Prozivodimo neke komponente za proizvodne pogone, i daj mi reci koji bi bio naš interes da tvrtka stoji na dresu? Nikakav, osim emocije jer tvrtka ne radi sa kupcima široke potrošnje, a takva su ti sva poduzeća u Rijeci. Osim Plodina i JGL itd.. I nije moguće skupiti 5M eura.
...
Rasprave radi obzirom na izdvojeno.
Kruži priča kako je klub imao spuštenu rampu za manje sponzore. O kojim ciframa sponzorstva pričamo koje bi recimo takav gro poduzeća bio spreman izdvojiti. Skupilo bi se takvih "donacija".
Referiram se na Hajdukovo "sitničarenje" jogurt tu, japanke tamo, ... nema tog velikog ili malog što se ne približi klubu.

BTW I jedan fun fact podatak, spominju se Plodine (koje nigdje nikoga ne sponzoriraju što je možda čudno, ali barem imaju takav princip pa...). Eurospin je tvrtka sa sjedištem u Rijeci koja je uredno sponzor NK Osijeka i nisu baš neaktivni po tom pitanju. Kako je jedan Eurospin pronašao interes kad je ušao na naše tržište postati prije sponzorom Osijeka nego Rijeke?
https://nk-osijek.hr/vijesti/31329/nk-osijek-na-eurospin-sportskoj-suboti/
Kad oni zagrme, mi letimo! - Devetak
do 26.3.2025. - Simpatizer HNK "Provincija" - Rijeka s.d.d., do 3.1.2025 - ab ovo

avatar_Fornax
Quote from: D2 on 16.07.2024, 10:00BTW I jedan fun fact podatak, spominju se Plodine (koje nigdje nikoga ne sponzoriraju što je možda čudno, ali barem imaju takav princip pa...)
Ovo je možda nekad bilo točno, ali više nije.

Plodine su bile jedan od glavnih sponzora zadnje revije  našeg dizajnera dresa.
#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026

avatar_Monarh
Ovo mi je vjerovatno zadnje na ovu temu, i ja sam pričao isključivo o PRIVATNOM vlasništvu, tj. veličanju te osobe kao nepogrešive i iz toga je i izašla rečenica da je "nesposoban sam voditi, naći sponzore". Dakle, ponavljam, o VLASNIKU nečega i zbir svih njegovih izjava koje su prvenstveno financijske naravi.

Ljudi moji, da ja dođem svojim konzumentima kažem mu da mi je Pastor povisio atest vatrogasnog aparata i zato dižem cijenu proizvoda.. Neznam što bi konzument rekao, osim "bilo me kurac".

Na njegovu da voli moj proizvod ali da mu je malo skupo, ili da mu se pakiranje na sviđa, neznam, bilo koju kritiku, ja odgovorim "ako ti ne paše kupi si svoju liniju pa proizvodi..." neznam, tj znam što bi bilo.

Da im kažem da bi mi proizvod bio još bolji da posluje po cijeloj HR, ali eto, ja sam u Pgž, i stoga je takav kakav je.

Da imam dobar broj klijenata, onda dignem cijenu pa se čudim di su ljudi...

Ljudi moji, nema šanse da ja ili netko drugi ne odgovori na mail u roku sat vremena, nema šanse!

I tako unedogled... Po stoti put i zadnji, gledano da je PRIVATNI vlasnik i da neki njegovi problemi u nastajanju njegovog proizvoda nebi i ne trebaju zanimati krajnjeg korisnika. A koje on uporno sam ponavlja.