RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

avatar_D2
Quote from: Zelko Maler on 18.07.2024, 10:49s ovakvim rosterom mi ćemo igrati očito dijametralno superono od prošlog ljeta, tvrdo odiza, protivniku čim manje šansi 0:0, 1:0 pobjeda majka. Obrana nam je dobra, ali ovi igrači prema napred ne mogu razbiti ni jednog našeg prvoligaša
Kod Miškovića to ne prolazi kao default postavka igre.
Kad oni zagrme, mi letimo! - Devetak
do 26.3.2025. - Simpatizer HNK "Provincija" - Rijeka s.d.d., do 3.1.2025 - ab ovo

J
18.07.2024, 12:16 #1966 Last Edit: 18.07.2024, 12:17 by jopa
Ne znam čemu uporno dizanje panike oko svega i svacega, radimo istu stvar vec godinama, dobro nam ide, imamo svoj modus operandi... tako je kako je, nemamo love za bacanje i moramo se snaci s onim sto imamo, najvaznije da udemo u europu pa da promjenimo malo svakodnevnicu HNL-a, a imamo jako dobre sanse za europu... ekipa je vise manje poslozena i za pocetak cemo biti spremni i za HNL i za europu, malo optimizma nam svima treba

S
Quote from: D2 on 18.07.2024, 12:06
Quote from: Zelko Maler on 18.07.2024, 10:49s ovakvim rosterom mi ćemo igrati očito dijametralno superono od prošlog ljeta, tvrdo odiza, protivniku čim manje šansi 0:0, 1:0 pobjeda majka. Obrana nam je dobra, ali ovi igrači prema napred ne mogu razbiti ni jednog našeg prvoligaša
Kod Miškovića to ne prolazi kao default postavka igre.

Tako je. Vlasnik želi atraktivan napad.
Nije li Sopić na početku spominjao kako Kek nije ništa posebo?
Prvi prijelazni rok u kekovoj koži, i odmah iste dubioze oko toga šta s juniorima priključenima pripremama, šta s prinovama i šta s elementima igre za koje nemaš "širok" kadar.
Pa majku mu, Kek je igrao sezone bez napadača, bez of. veznog, s teškim panjevima u obrani (Berti, Punčec, Esco i slično).
Ova Sopićeva igra i taktičke zamisli (koje je postavio Jakir), neodoljivo podsjećaju na Bišćanovu zamisao igre - zatvori svoju polovicu terena, ne daj suparniku igrat i dolazit u prilike, a u dva-tri organizirana prijelaza centra po utakmici - možda zabijemo gol.
U svakom slučaju, vrlo skoro ćemo vidjet koliko je Sopić, po kvaliteti i zamislima i brzini prilagodbe prinova, bliže Bišćanu ili Rožmanu, a koliko Keku.
Ne znam da li je on svjestan da se od njega očekuje da prinova igra korisno svoju ulogu u ekipi, najkasnije mjesec-dva od dolaska u klub?

D
Modus operandi nam je bio, a Kek je to bas PRovski fenomenalno znao objasniti, da je Rijeka karakter.

Igraci koji dolaze u Rijeku prije svega moraju biti karakteri. Jer u Rijeci ces uvijek bit podcjenjen u odnosu na dva kluba bratska, razmontirati Sevillu i Lyon i dobiti tek jedan kraci clanak na nekom nasem portalu. Nece ti nitko titrati jaja jer si odigrao jednu dobru utakmicu, niti ce te se na osnovi toga seliti u real ili barcu za xx miliona.

Ako si wunderkid u Rijeci nikad neces biti Jamal kao sto negdje juznije hoces.

Ali, to ce ti sve dati potreban mir, prijeko potreban u tim nogometno - afirmativnim godinama gdje ces, uz vrhunske uvjete za trening i u zdravoj sredini imati sve sto treba da uz, predodredeni talent i kvalitetu, te potrebnu dozu samopouzdanja dodes tamo gdje zelis - bilo to liga petice, repka ili nesto trece.

Sopic je u nekom intervjuu ima vec neko vrijeme rekao da igraci hnla prvo misle da su za dva kluba bratska i onda cekaju njihove ponude. To vrijeme odbijaju sve druge. Kad krenu pripreme i vide nista od toga, spremni su sjest sa nama i osijekom. Kad ni tu nema nista onda zavrse u slavenu ili varazdinu.

Da se mene pita, igraca koji vaze bih vrlo kratko drzao u igri i to jasno komunicirao i time ces - ili proci ili neces proci test karaktera.

Ako je Gaby inzistirao na dolasku kod nas, u tom slucaju pokazao je taj karakter o kojem pricam i potencijalno moze biti novi Krama, sve je na njemu.

Bas je taj karakter jako bitan kotacic da bi igraci grizli, jer budimo realni, obzirom na budzet tesko da cemo imati mozarte u kopackama, ali radom, trkom i karakterom mozemo imati stroj koji ce se pofajtati sa svima, a to nam pogotovo u europi treba gdje cemo nadam se u skupini cesto ici kontra ,na papiru , puno kvalitetnijih ekipa.

R
Zašto bi Galešić bio smrad jer je bio u kontaktu sa četnicima. Nisam pročitao da ih je Rijeka prijavila. Nije zadnjih 6 mjeseci ugovora.

T
 👍

Quote from: david_ri on 18.07.2024, 12:57Modus operandi nam je bio, a Kek je to bas PRovski fenomenalno znao objasniti, da je Rijeka karakter.

Igraci koji dolaze u Rijeku prije svega moraju biti karakteri. Jer u Rijeci ces uvijek bit podcjenjen u odnosu na dva kluba bratska, razmontirati Sevillu i Lyon i dobiti tek jedan kraci clanak na nekom nasem portalu. Nece ti nitko titrati jaja jer si odigrao jednu dobru utakmicu, niti ce te se na osnovi toga seliti u real ili barcu za xx miliona.

Ako si wunderkid u Rijeci nikad neces biti Jamal kao sto negdje juznije hoces.

Ali, to ce ti sve dati potreban mir, prijeko potreban u tim nogometno - afirmativnim godinama gdje ces, uz vrhunske uvjete za trening i u zdravoj sredini imati sve sto treba da uz, predodredeni talent i kvalitetu, te potrebnu dozu samopouzdanja dodes tamo gdje zelis - bilo to liga petice, repka ili nesto trece.

Sopic je u nekom intervjuu ima vec neko vrijeme rekao da igraci hnla prvo misle da su za dva kluba bratska i onda cekaju njihove ponude. To vrijeme odbijaju sve druge. Kad krenu pripreme i vide nista od toga, spremni su sjest sa nama i osijekom. Kad ni tu nema nista onda zavrse u slavenu ili varazdinu.

Da se mene pita, igraca koji vaze bih vrlo kratko drzao u igri i to jasno komunicirao i time ces - ili proci ili neces proci test karaktera.

Ako je Gaby inzistirao na dolasku kod nas, u tom slucaju pokazao je taj karakter o kojem pricam i potencijalno moze biti novi Krama, sve je na njemu.

Bas je taj karakter jako bitan kotacic da bi igraci grizli, jer budimo realni, obzirom na budzet tesko da cemo imati mozarte u kopackama, ali radom, trkom i karakterom mozemo imati stroj koji ce se pofajtati sa svima, a to nam pogotovo u europi treba gdje cemo nadam se u skupini cesto ici kontra ,na papiru , puno kvalitetnijih ekipa.

avatar_Monarh
Quote from: david_ri on 18.07.2024, 12:57Modus operandi nam je bio, a Kek je to bas PRovski fenomenalno znao objasniti, da je Rijeka karakter.

Igraci koji dolaze u Rijeku prije svega moraju biti karakteri. Jer u Rijeci ces uvijek bit podcjenjen u odnosu na dva kluba bratska, razmontirati Sevillu i Lyon i dobiti tek jedan kraci clanak na nekom nasem portalu. Nece ti nitko titrati jaja jer si odigrao jednu dobru utakmicu, niti ce te se na osnovi toga seliti u real ili barcu za xx miliona.

Ako si wunderkid u Rijeci nikad neces biti Jamal kao sto negdje juznije hoces.

Ali, to ce ti sve dati potreban mir, prijeko potreban u tim nogometno - afirmativnim godinama gdje ces, uz vrhunske uvjete za trening i u zdravoj sredini imati sve sto treba da uz, predodredeni talent i kvalitetu, te potrebnu dozu samopouzdanja dodes tamo gdje zelis - bilo to liga petice, repka ili nesto trece.

Sopic je u nekom intervjuu ima vec neko vrijeme rekao da igraci hnla prvo misle da su za dva kluba bratska i onda cekaju njihove ponude. To vrijeme odbijaju sve druge. Kad krenu pripreme i vide nista od toga, spremni su sjest sa nama i osijekom. Kad ni tu nema nista onda zavrse u slavenu ili varazdinu.

Da se mene pita, igraca koji vaze bih vrlo kratko drzao u igri i to jasno komunicirao i time ces - ili proci ili neces proci test karaktera.

Ako je Gaby inzistirao na dolasku kod nas, u tom slucaju pokazao je taj karakter o kojem pricam i potencijalno moze biti novi Krama, sve je na njemu.

Bas je taj karakter jako bitan kotacic da bi igraci grizli, jer budimo realni, obzirom na budzet tesko da cemo imati mozarte u kopackama, ali radom, trkom i karakterom mozemo imati stroj koji ce se pofajtati sa svima, a to nam pogotovo u europi treba gdje cemo nadam se u skupini cesto ici kontra ,na papiru , puno kvalitetnijih ekipa.
Apsolutno se slažem.

No i "guglanjem" će naći da je prošlo ljeto Pašalić trebao nama, pa onda pregovori s Osijekom, kao to je gotova stvar, imaš čak i članak da je Rijeka odustala od Pašalića jer je upitnog karaktera... I onda nakon par dana evo njega kod nas.
Znači imao si već tada saznanja što možeš očekivati.

Z
18.07.2024, 13:39 #1972 Last Edit: 18.07.2024, 13:46 by Zelko Maler
Quote from: Monarh on 18.07.2024, 13:32
Quote from: david_ri on 18.07.2024, 12:57Modus operandi nam je bio, a Kek je to bas PRovski fenomenalno znao objasniti, da je Rijeka karakter.

Igraci koji dolaze u Rijeku prije svega moraju biti karakteri. Jer u Rijeci ces uvijek bit podcjenjen u odnosu na dva kluba bratska, razmontirati Sevillu i Lyon i dobiti tek jedan kraci clanak na nekom nasem portalu. Nece ti nitko titrati jaja jer si odigrao jednu dobru utakmicu, niti ce te se na osnovi toga seliti u real ili barcu za xx miliona.

Ako si wunderkid u Rijeci nikad neces biti Jamal kao sto negdje juznije hoces.

Ali, to ce ti sve dati potreban mir, prijeko potreban u tim nogometno - afirmativnim godinama gdje ces, uz vrhunske uvjete za trening i u zdravoj sredini imati sve sto treba da uz, predodredeni talent i kvalitetu, te potrebnu dozu samopouzdanja dodes tamo gdje zelis - bilo to liga petice, repka ili nesto trece.

Sopic je u nekom intervjuu ima vec neko vrijeme rekao da igraci hnla prvo misle da su za dva kluba bratska i onda cekaju njihove ponude. To vrijeme odbijaju sve druge. Kad krenu pripreme i vide nista od toga, spremni su sjest sa nama i osijekom. Kad ni tu nema nista onda zavrse u slavenu ili varazdinu.

Da se mene pita, igraca koji vaze bih vrlo kratko drzao u igri i to jasno komunicirao i time ces - ili proci ili neces proci test karaktera.

Ako je Gaby inzistirao na dolasku kod nas, u tom slucaju pokazao je taj karakter o kojem pricam i potencijalno moze biti novi Krama, sve je na njemu.

Bas je taj karakter jako bitan kotacic da bi igraci grizli, jer budimo realni, obzirom na budzet tesko da cemo imati mozarte u kopackama, ali radom, trkom i karakterom mozemo imati stroj koji ce se pofajtati sa svima, a to nam pogotovo u europi treba gdje cemo nadam se u skupini cesto ici kontra ,na papiru , puno kvalitetnijih ekipa.
Apsolutno se slažem.

No i "guglanjem" će naći da je prošlo ljeto Pašalić trebao nama, pa onda pregovori s Osijekom, kao to je gotova stvar, imaš čak i članak da je Rijeka odustala od Pašalića jer je upitnog karaktera... I onda nakon par dana evo njega kod nas.
Znači imao si već tada saznanja što možeš očekivati.


https://www.24sata.hr/sport/rijeka-ne-zeli-marca-pasalica-petrovic-dogovoren-i-dolazi-ivanovic-na-korak-od-rujevice-914256


da se razumijemo, ovakav način pisanja mi je glup i pokvaren, ako te igrač odbije ideš dalje, šta de opravdavaš u novinama.Razlika onda i danas je to što je tu bilo i jakirovog dahtanja, što je i Pašalić priznao. Iako dahće jakir i danas očito.

T
Fali mi Z7.

avatar_vMario87
Quote from: toñito on 18.07.2024, 14:41Fali mi Z7.

Sad bi ti Z7 napisao da nisi administrator ili vlasnik foruma pa da te more bit briga..
U svakoj mojoj pjesmi nalaziš se ti, ne mogu Rijeko tebi prestat pjevati.. 💙🤍

avatar_🔵 D10S ⚪️
Quote from: toñito on 18.07.2024, 14:41Fali mi Z7.
Stockholmski sindrom 😋.
Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača 🔵⚪️
Osjećam puno negativne energije, a nijedna utakmica nije prijelomna 🤡

D
18.07.2024, 14:47 #1976 Last Edit: 18.07.2024, 14:48 by deo123
Interesantno je da se Sopicev prijelazni rok uspoređuje sa Kekovim. Kek je birao, imao je novac i slagao je što želi.. Ovako tanku pripremu za europu Rijeka nije imala godinama.

Realno, usporedba ovoga što sad imamo sa prethodnim godinama je samo pokušaj utjehe nas navijača i priče kako je uvijek ovako i kako se nikad ne zna ništa. Idemo pozitivno i sve je to ok, ali treba biti realan, ova ekipa je lošija od ekipe prošle godine. Da li će se pred kraj prelaznog roka nešto konkretno dovesti, nadajmo se, za sada toga nema. Jedino što za sada možemo očekivati je da Pasalic sa 80% vjerojatnosti ide u Dinamo.
Mene najviše brine što ne vidim još uvijek rukopis Raić Sudara. Prošle godine većinu dobrih ulaznih transfera je izgurao Jakir (Pjaca je Sudarov transfer, još uvijek nisam siguran jel dobar ili loš potez...). Ova godina za sad je veliki upitnik.

Sve u svemu samo nek ne pođe rano po zlu pa da nas Rumunji/Mađari iznenade. Onda đabe sva pojačanja i busanja kako smo mi zapravo jaki..

avatar_TIR
18.07.2024, 14:59 #1977 Last Edit: 18.07.2024, 15:01 by TIR
Quote from: toñito on 18.07.2024, 14:41Fali mi Z7.

I meni isto, prošle godine 350 eura, sad digli na 490 :nisamja:

Pravi prijelazni rok još nije ni počeo. Tek kad velikani isplate razne Atalante i Ajaxe, će oni isplatiti Rapid Beč i Standard Liege pa će oni kucati kod nas i materijalizirati svoj interes za Fruka, Selahija i druge.
#navodninavijač

avatar_Monarh
Quote from: TIR on 18.07.2024, 14:59
Quote from: toñito on 18.07.2024, 14:41Fali mi Z7.

I meni isto, prošle godine 350 eura, sad digli na 490 :nisamja:

Pravi prijelazni rok još nije ni počeo. Tek kad velikani isplate razne Atalante i Ajaxe, će oni isplatiti Rapid Beč i Standard Liege pa će oni kucati kod nas i materijalizirati svoj interes za Fruka, Selahija i druge.
Smijem li 😁?

Z
Gajzlera hoće Olimpija.