RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

B
Evo sprdali smo ih da sele Pjacu u dinamo pred dinamo tako da sad sele Pjacu u Lazio i to za 1.5M€

avatar_Vado Magnar
Pa iskreno ne bi me čudilo da se neki tranfser takvog tipa dogodi.
Pjaca s Rijekom ima neku vrstu gentelmanskog ugovora u kojem je unaprijed određeno pod kojim uvjetima može ići. Ako mu dođe neka atraktivna ponuda, ne bi me čudilo da to prihvati i ode. I to bi bila win-win situacija. Mi smo dobili jednogodišnji igrački doprinos, zaradili neke novce, povećali si ugled, a on se je vratio u reprezentaciju i u igračku formu.

Jedino, siguran sam da kod ovog divljaka u Lazio neće ići. Pa onda je i samim time jasno da je i sam članak još jedno nepametno glupiranje s tim seobama igrača.

avatar_TIR
Bit će Pjaci zanimljivo na ljeto. Ponuda mu neće faliti sigurno.

Pitanje je isključivo njegovih motiva i ciljeva. On za par dana slavi 29. rođendan, a ove je sezone upisao najviše minuta od sezone 2014/15. Znači gotovo cijelo desetljeće karijere mu je trebalo za povezati pišljive 22 pune utakmice terena u jednoj sezoni, smiješno.

Samim time ga je vrlo teško vidjeti opet u ligi petice. Pogotovo obzirom da su mu prijašnje avanture na takvim kratkoročnim destinacijama tipa Torino, Genoa, Schalke, Empoli (čitaj: donji dom Liga 5) završile ulascima s klupe i promjenom sredine na ljeto. Dal mu se opet prolazi kroz isto iskustvo u 30. godini? Osobno sumnjam. Fizički zahtjevne lige poput turske, belgijske ili nizozemske su isto vjerojatno out iz istog razloga, a kad izbaciš sve to, šta ostane?

Austrija, gdje Salzburg ne trepne na igrača starijeg od 22. Češka? Sparta i Slavia eventualno, s tim da u jednom od ta dva kluba igra isto natjecanje kao i u Rijeci ako završimo drugi. Švicarska eventualno. OK ja sam subjektivan, ali osim ako ubere neki zanimljiv projekt, nije mi to neko ludo okruženje u odnosu na mirnu Rijeku.

Dakako ovo podrazumijeva da ima nekakav prirodan sportski motiv ostati u krugu reprezentacije kroz stabilnu formu i zdravlje. Ako bude htio po još koji besplatni milijun nakon EURO-a, ode on u Emirate.

Mogao bi dakako i put Dinama ako oni uzmu naslov, nešto poput Domovinskog pokreta kojem je u tom slučaju HDZ prirodniji...
#navodninavijač

R
Ma on ako nije dovoljno zaradio do sada i shvatio da je Rijeka sredina za njega barem jos jednu sezonu pa onda Arabija neka ode sto prije...igrat ce Europu i ovdje , para ce uletiti , ponuda nece falili ...

avatar_Fiumano
Možda ode u Udinese, bez nekog opterećenja, ostaje blizu. 😀

Ž
02.05.2024, 16:52 #140 Last Edit: 02.05.2024, 16:53 by TIR
 zna neko sta je sa Djoahrom hoce li ga Spanjolci otkupiti??  ???

avatar_TIR
Ima trash time u vodećoj momčadi 2. španjolske, ako im ne igra tamo, teško će u La Ligi bit faktor...
#navodninavijač

avatar_T.T.N.Y.
06.05.2024, 09:48 #142 Last Edit: 06.05.2024, 09:52 by T.T.N.Y.
Osvojiti kup i okrenuti se slaganju momčadi za drugu sezonu i nastupu u skupinama Konferencijske lige.  :bo:



Realni odlasci na ljeto:

Labrović 3,0m €
Selahi 3,0m €
Pašalić 4,0m €
Goda 2,0m €
Fruk 5,0m €

Mogući odlasci:

Pjaca 3,0m €
Radeljić 4,0m €
Hodža 4,0m €

Zarada:

15 - 20m €


Istek ugovora:

Mitrović
Grgić
Dilaver


Mogući dolasci (HNL):

Krizmanić DC/DL (Gorica)
Pršir DMC/MC (Gorica) ili Petrusenko (DMC) (Istra 1961)
Šušak GK (Slaven Belupo)
Mitrovski AMR (Varaždin)
Halilović MC (Dinamo)
Kalaica DC (Lokomotiva)
Latković MC (Rudeš)

Mogući dolasci (Inozemstvo):

Čolak ST (Parma)
Šunjić DMC (Birmingham)
Medić DC (Ajax) (posudba)
Maglica DC (Darmstadt)
Babec DMC (Riga)
Teklić MC (Trabzonspor) (posudba s otkupom)
Soldo DC (Kaiserslautern)
Stanić DC/DR (St. Gallen)
Rak DMC (Konyaspor)
Čurić DMC (Torpedo Moscow)

Naši mladi (povratak s posudbe):

Gajzler ST (Orijent)
Dujmović DC (Šibenik)
Burčul DMC (Dugopolje)

A
Quote from: T.T.N.Y. on 06.05.2024, 09:48Osvojiti kup i okrenuti se slaganju momčadi za drugu sezonu i nastupu u skupinama Konferencijske lige.  :bo:



Realni odlasci na ljeto:

Labrović 3,0m €
Selahi 3,0m €
Pašalić 4,0m €
Goda 2,0m €
Fruk 5,0m €

Mogući odlasci:

Pjaca 3,0m €
Radeljić 4,0m €
Hodža 4,0m €

Zarada:

15 - 20m €


Istek ugovora:

Mitrović
Grgić
Dilaver


Mogući dolasci (HNL):

Krizmanić DC/DL (Gorica)
Pršir DMC/MC (Gorica) ili Petrusenko (DMC) (Istra 1961)
Šušak GK (Slaven Belupo)
Mitrovski AMR (Varaždin)
Halilović MC (Dinamo)
Kalaica DC (Lokomotiva)
Latković MC (Rudeš)

Mogući dolasci (Inozemstvo):

Čolak ST (Parma)
Šunjić DMC (Birmingham)
Medić DC (Ajax) (posudba)
Maglica DC (Darmstadt)
Babec DMC (Riga)
Teklić MC (Trabzonspor) (posudba s otkupom)
Soldo DC (Kaiserslautern)
Stanić DC/DR (St. Gallen)
Rak DMC (Konyaspor)
Čurić DMC (Torpedo Moscow)

Naši mladi (povratak s posudbe):

Gajzler ST (Orijent)
Dujmović DC (Šibenik)
Burčul DMC (Dugopolje)

Svakakve igrače si tu stavio pa sad ovako iz glave.Krizmanic los, Sušak jako los,Halilovic nas odjebao na početku sezone nakon šta je sve bilo dogovoreno,Sunjic nas isto odjebao par puta a ispao sad u Lige one. Teklić zar stvarno želiš da kad nema utakmicu s Rijekom ide na sjever poljuda( to su on i Šego radili u VŽ)?
Rijeka ide u kvalifikacije Europa lige pa se istoj treba nadat a ne odmah Konferencijskoj ligi

Z
svakog igrača nadomjestiti drugim iste kvalitete ili kvalitetnijim. Ova momčad ne smije biti slabija, nego 10% jača iduću sezonu. Nikakve rasprodaje.Također više od 3 igrača ne mogu otići na ljeto iz kluba. Pjaca i još 2. Ako ode Fruk to je cca 5 milja , Pjaca je 1.5 - 2 ( mala odšteta jer je uopće došao k nama) i eventualno još jedan. Nema slabljenja ekipe niti rasprodaje. Idemo u Grupe u pičku materinu.Za svakog dovesti neku zamjenu dobrog renomena, onaj recept, po mogućnosti naš igrač koji je zapeo vani.

avatar_vMario87
Treba Belju dovest..
U svakoj mojoj pjesmi nalaziš se ti, ne mogu Rijeko tebi prestat pjevati.. 💙🤍

M
06.05.2024, 15:19 #146 Last Edit: 06.05.2024, 15:20 by moreplovac
T.T.N.Y. moze pitanje? Jesu ovo igraci za koje si nacuo da dolaze ili znas neku glasinu ili odokativno pises ko bi mogao i za koga bi zelio da dodje?
Zasto to pitam? Zbog toga sto sam ja nacuo i to iz prilicno jakog izvora da nam Radelja pici za Bundesligu, i zbog tog razloga sam bio malo i napizdjen na njega posle utakmice s Lokomotivom jer mi je malo djelovalo kao da je bio malo odsutan.

Drugo za Sunjica, nije nas odjebao,nazirao se dogovor sa Selahijem i odgodilo se,tj ljudski se dogovorilo da bi zadrzali kadar, a lova je u pitanju jer ima dobra primanja gore.

Na tvm spisku ima i meni igraca koje ja nebi takodjer volio vidjet tu bez obzira na kvalitetu, mi smo malo specificna sredina tako da vjerojatno nebi bas proslo ispod radara Teklic na sjeveru skoljke, a bome i onaj Maglica (bivsi igrac juznjaka??), ali ima i igraca koje bi doveo jucer. Isto ako mogu imat preference nebi dovodio igrace koji gledaju prema sjeveru ili jugu previse.

Interesantan posao ceka nasu struku, vjerujem da je to vec zapocelo odavno i da se ne ceka zadnji moment,i drugo kod toga, mislim da se treba gledat kvaliteta ali i profil igraca koji ce dodatno napredovati i podignuti svoj potencijal zajedno s momcadi, jer nekad imas nekoga za koga se vidi da je kvalitetan a djeluje kao strano tijelo u momcadi.

I da zakljucim u skladu s tvojim nickom, ja sam navijac Rijeke i zato "Slijedece godine u ovo vrijeme bit cemo sampioni".

A
Quote from: moreplovac on 06.05.2024, 15:19T.T.N.Y. moze pitanje? Jesu ovo igraci za koje si nacuo da dolaze ili znas neku glasinu ili odokativno pises ko bi mogao i za koga bi zelio da dodje?
Zasto to pitam? Zbog toga sto sam ja nacuo i to iz prilicno jakog izvora da nam Radelja pici za Bundesligu, i zbog tog razloga sam bio malo i napizdjen na njega posle utakmice s Lokomotivom jer mi je malo djelovalo kao da je bio malo odsutan.

Drugo za Sunjica, nije nas odjebao,nazirao se dogovor sa Selahijem i odgodilo se,tj ljudski se dogovorilo da bi zadrzali kadar, a lova je u pitanju jer ima dobra primanja gore.

Na tvm spisku ima i meni igraca koje ja nebi takodjer volio vidjet tu bez obzira na kvalitetu, mi smo malo specificna sredina tako da vjerojatno nebi bas proslo ispod radara Teklic na sjeveru skoljke, a bome i onaj Maglica (bivsi igrac juznjaka??), ali ima i igraca koje bi doveo jucer. Isto ako mogu imat preference nebi dovodio igrace koji gledaju prema sjeveru ili jugu previse.

Interesantan posao ceka nasu struku, vjerujem da je to vec zapocelo odavno i da se ne ceka zadnji moment,i drugo kod toga, mislim da se treba gledat kvaliteta ali i profil igraca koji ce dodatno napredovati i podignuti svoj potencijal zajedno s momcadi, jer nekad imas nekoga za koga se vidi da je kvalitetan a djeluje kao strano tijelo u momcadi.

I da zakljucim u skladu s tvojim nickom, ja sam navijac Rijeke i zato "Slijedece godine u ovo vrijeme bit cemo sampioni".
Maglica kojeg on spominje nije nikad igrao u Hr. U Darmstadtu je na posudbi iz Stuttgarta a od ljeta postaje bas njihov igrač tako da teško ide i još odigrao ove sezone 24 utakmice Bundeslige.

B
Netko je na temi utakmice napisao da su Hodža i Pašalić jako jako blizu prelaska u Rennes FC. A di su jos Radeljić, Labrović, Fruk, Pjaca...

M
https://www.transfermarkt.co.uk/matej-maglica/profil/spieler/433388

To je ovaj znaci,pardon onda. Daje malo na naseg bivseg igraca Jelica.