RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

avatar_Vado Magnar
Kako se meni čini ta priča s Fućkom?
Kao jedan igrokaz koji je Bjelica htio provesti. Bjelica je htio dokazati da je Osijek veći klub od Rijeke i to tako da otme jednog mladog i perspektivnog riječkog igrača ili ako to ne uspije onda bar bi izbio dobre novce Rijeci iz đzepa. Dodatni bonus je bio što je tim transferom mogao poremetiti odnose na relaciji Rijeka-Orijent.
Zato je Bjelica ponudio dobre novce Orijentu, zbog kojih je Orijent proslinio i okrenuo leđa Rijeci. Mišković je ostao dosljedan i nije htio ponuditi više nego li inače nudi. Onda se činilo kao da je Osijek namagarčio Rijeku. Uzeo domaćeg igrača iz kluba kojem Rijeka šalje gomilu igrača na kaljenje. Došlo je do krize s Orijentom. Pa se ovi kao nešto ispričavali. Dobra lova i sl. Polakomili se.
Sada? Danas? Orijent se vratio i surađuje s nama. Rijeka je i dalje drugi klub u hrvatskoj u posljednjem desetljeću, a Osijek je trenutno na marginama.

Fućak? U igrokazu.
Ja ga ne bih (previše) krivio za išta. Orijent se tu polakomio i ako bi nekoga krivio su oni. I krivio bi Bjeličinu prljavu igru.     

Zato: ako naši misle dovesti Fućka i on je motiviran za igrati kod nas - samo naprvo.

Z
Quote from: Fornax on 08.05.2024, 19:34Inzistirao? Šta nije Mišković nudio tipa 50K, nasuprot Osijekovih 200?

blizu, omjer je isti samo je manje, Miško je nudio 25k , Osijek 100.

avatar_Fornax
Quote from: Silvio Dante on 08.05.2024, 19:44Sit sam deklerativnih. A gladan dokazanih navijača ovog kluba.
Čovjek bi mislio da su do sad već i najnaivniji shvatili kako profesionalni nogomet (ne) funkcionira, ali dobro...



#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026

A
Quote from: Vado Magnar on 08.05.2024, 19:53Kako se meni čini ta priča s Fućkom?
Kao jedan igrokaz koji je Bjelica htio provesti. Bjelica je htio dokazati da je Osijek veći klub od Rijeke i to tako da otme jednog mladog i perspektivnog riječkog igrača ili ako to ne uspije onda bar bi izbio dobre novce Rijeci iz đzepa. Dodatni bonus je bio što je tim transferom mogao poremetiti odnose na relaciji Rijeka-Orijent.
Zato je Bjelica ponudio dobre novce Orijentu, zbog kojih je Orijent proslinio i okrenuo leđa Rijeci. Mišković je ostao dosljedan i nije htio ponuditi više nego li inače nudi. Onda se činilo kao da je Osijek namagarčio Rijeku. Uzeo domaćeg igrača iz kluba kojem Rijeka šalje gomilu igrača na kaljenje. Došlo je do krize s Orijentom. Pa se ovi kao nešto ispričavali. Dobra lova i sl. Polakomili se.
Sada? Danas? Orijent se vratio i surađuje s nama. Rijeka je i dalje drugi klub u hrvatskoj u posljednjem desetljeću, a Osijek je trenutno na marginama.

Fućak? U igrokazu.
Ja ga ne bih (previše) krivio za išta. Orijent se tu polakomio i ako bi nekoga krivio su oni. I krivio bi Bjeličinu prljavu igru.   

Zato: ako naši misle dovesti Fućka i on je motiviran za igrati kod nas - samo naprvo.
Da li je njemu netko stavio pištolj na glavu i rekao potpisi za Osijek? NETKO je iznad napisao da bi došao i za manju placu nego ima u Osijeku. Tad je gledao veću placu i to znam 100% jer sam razgovarao sa njegovim jako dobrim prijateljima s Grobnika.

O
Šta će nam Fućak, njegovo vrijeme je prošlo. Moramo dalje tsžit igrače negdje drugdje

avatar_Vado Magnar
Quote from: Arci1984 on 08.05.2024, 19:58
Quote from: Vado Magnar on 08.05.2024, 19:53Kako se meni čini ta priča s Fućkom?
Kao jedan igrokaz koji je Bjelica htio provesti. Bjelica je htio dokazati da je Osijek veći klub od Rijeke i to tako da otme jednog mladog i perspektivnog riječkog igrača ili ako to ne uspije onda bar bi izbio dobre novce Rijeci iz đzepa. Dodatni bonus je bio što je tim transferom mogao poremetiti odnose na relaciji Rijeka-Orijent.
Zato je Bjelica ponudio dobre novce Orijentu, zbog kojih je Orijent proslinio i okrenuo leđa Rijeci. Mišković je ostao dosljedan i nije htio ponuditi više nego li inače nudi. Onda se činilo kao da je Osijek namagarčio Rijeku. Uzeo domaćeg igrača iz kluba kojem Rijeka šalje gomilu igrača na kaljenje. Došlo je do krize s Orijentom. Pa se ovi kao nešto ispričavali. Dobra lova i sl. Polakomili se.
Sada? Danas? Orijent se vratio i surađuje s nama. Rijeka je i dalje drugi klub u hrvatskoj u posljednjem desetljeću, a Osijek je trenutno na marginama.

Fućak? U igrokazu.
Ja ga ne bih (previše) krivio za išta. Orijent se tu polakomio i ako bi nekoga krivio su oni. I krivio bi Bjeličinu prljavu igru.   

Zato: ako naši misle dovesti Fućka i on je motiviran za igrati kod nas - samo naprvo.
Da li je njemu netko stavio pištolj na glavu i rekao potpisi za Osijek? NETKO je iznad napisao da bi došao i za manju placu nego ima u Osijeku. Tad je gledao veću placu i to znam 100% jer sam razgovarao sa njegovim jako dobrim prijateljima s Grobnika.

Ajmo ovako. Zamislimo da se nakon ozlijede koje je imao više nikad ne oporavi. I pretpostavimo da je ozlijeda "zapisana u zvijezdama" i da bi mu se dogodila gdjegod igrao.
Što bi onda bilo pametnije za njega? Odigrati par utkamica za Rijeku za neke sitne novce ili par utakmica za Osijek za dobre novce?
Njemu je igranje nogometa posao. Nije navijač. I zato nemam (pre)velikih problema s time. 

avatar_Snjesko
Za koga god nasa struka procijeni da je taj, ako je imalo normalan, a pogotovo ako je navijac Rijeke od malih nogu (kao recimo Juncaj) je ne samo dobrodosao nego ga obavezno treba dopeljat.

Tako da apsolutno i veliko DA za Fucka, mislim da bi bio dobar dodatak kadru. Kadru koji ce sljedece godine trebati biti jos siri, jer plan je igrat neke grupe, a to znaci barem 6, a vjerojatno i 8 utakmica pretkola i barem 8 utakmica grupne faze, a to je poprilican broj.

Osim ako nekom ovo nije prva godina pracenja nogometa, valjda je svima jasno kako je nogomet biznis i kako funcionira. Dovoljno je vidjet nasu ekipu iz 2017.




avatar_Boy1da
Da, ispričavam se, zaboravio sam napisat da ćemo iza Paše najlakse prezivit odlazak Pjace kad se Đuka Juncaj vrati s posudbe u Mišigen.
Fiumi azzurri e colline e praterie
Dove corrono dolcissime le mie malinconie
L'universo trova spazio dentro me
Ma il coraggio di vivere quello ancora non c'è

avatar_Vado Magnar
Giunzzai uno di noi!

Prijelazni rok će imati dvije faze. Prva, tiha, do odlučujuće utakmice za ulazak u euro-skupine. I druga, nakon toga. Kupovina, odnosno prodaja će ovisiti o uspjehu. Ako uđemo - krcamo se i dižemo rampu do zime. U suprotnom: prodaja.

Naravno, ekstra ponude ala Leicester će Mišković morat prihvatiti kadgod.

avatar_T.T.N.Y.
Ne pričajte gluposti ako niste upoznati. Fućak je htio u Rijeku, između ostalog, zbog obiteljskih razloga, ali Orijent je inzistirao na transferu jer je za njih to ogromna lova. Odbili su Rijeku i prihvatili Osijek.
Iako realno, u tom trenutku on ne bi igrao u Rijeci, a do sada bi već bio u nekom niželligašu.

avatar_Fornax
Koliko sam shvatio po pričama, Sopić je zagrizao za Fućka, a on sigurno ima first hand info o napretku i kvaliteti njegove rehabilitacije, tako da vjerujem da je to manje više gotova stvar.

Jedino su mi priče da neće biti odštete malo sumnjive budući da ima ugovor do ljeta 2026.
#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026

Z
Sopić spominje Fućka iz populističkih razloga, to je čisti PR... nema to veze... kakav crni Fućak...ako želimo biti Slaven Belupo, Varaždin i slično, onda slobodno tovarite ekipu Fućkom, Dangubićem, Manceom...i sličnima...ako se borimo za naslov onda ste promašili ceo fudbal...

avatar_TIR
Među pet igrača s najvećom minutažom danas imaš dva "Fućka": Godu i Smolu.

Ništa negativno protiv njih dakako. Ali Smola je u trenutku povratka iz HD imao pedigre jedne odigrane polusezone HNL-a, dok je Goda kod dolaska šest mjeseci bio bez kluba jer mu Slaven nije produljio ugovor nakon pet godina tamo.
#navodninavijač

R
Quote from: Zelko Maler on 08.05.2024, 13:51ako se proda Selahi mi moramo mijenjati sustav igre. 4141 više ne dolazi u obzir, ne može njega nitko zamijeniti, Petrovič i Hodža nisu takvi igrači. Petrovič donekle je, ali to je 3 koplja ispod. Prioritet bi trebao biti da nekako ostane čim duže  jer za europu nam je ovaj stil baš dobar i donekle uigran. Vidjeli smo što se događa njegovim izlaskom ili izostankom.
Nisam za to da ga se nešto moljaka da ostane, ali stvarno bi mu ponudio opet najjali mogući ugovor do šta znam 2028. jer mi takvog igrača ne možemo dopeljati i platiti.


Najbolja i najbezbolnija bi bila prodaja Jankovićan i Bande, Janković je pod Sopićem pao, a ima dosta veliku tržišnu vrijednost, dobilo bi se dosta novaca , a ne bi se puno izgubilo.
Janković nije pao radi Sopica vec je imao jako tesku ozljedu i dugo je izbivao.  Tesko se vratiti u formu nakon takve ozljede, vec sa Dinamom je bio dobar ...

Z
Što se tiče Smolčića... sjećam se ogorčenih komentara kako nije ni za Orijent...😂