RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Z
Ako se potplaćuju suci i kupuju prvenstva... što je onda obraditi lokalnog suradnika TM...p...dim

avatar_m
"Dakle, među najskupljih 10 nalazi se najviše igrača Rijeke, čak četvorica, tri igrača Dinama i dva hajdukovca. Klub s Kvarnera prestigao je svu konkurenciju, što je situacija kakvu smo rijetko imali prilike gledati."

Nije sve tako crno, iako je ovo s Pukštasom smiješno.
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Rijeko moja najljepša si znaj

avatar_Vado Magnar
04.06.2024, 14:07 #677 Last Edit: 04.06.2024, 14:08 by Vado Magnar
Ajmo ovako:
Dinamo nema previše igrača koje može dobro unovčiti. To su Baturina, Sučić, Perković i eventualno još par njih. S time da osim Baturine koji će im donijeti brdo para drugi su još uvijek nedokazani. Nositelji igre u Dinamu su stari igrači koji se ne mogu prodati.
U Hajduku je stvar još gora. Imaju Pukštasa i Sigura koji im mogu donijeti lijepe novce ostalo je neprodavljivo. Tko će ikada dati 5m€ za Livaju. Ma neće nitko normalan dati ni 1m€ za njega.
Kod nas je priča bitno drugačija. Osim Pjace niti jedan naš igrač ne spada u kategoriju senior kojeg nije moguće prodati. A s Pjacom imamo dogovor da čak i s njime nešto zaradimo.
Osijek se pomalo transformira i počinje ličiti na nas. Rekao bih da u ovom trenu oni u igračima imaju veći potencijal od Hajduka, ali i lošiji status na tržištu.
 
Dakle, korz iduće transferne rokove mi bi trebali natuči više novaca nego li Hajduk, a možda bi mogli biti tu negdje s Dinamom (jbg. Dinamo ima takav status na tržištu da za istog igrača može dobiti bar 50% više nego li bilo tko drugi u Hrvatskoj. Fruk kod nas i Fruk u Dinamu ima drugačiju cijenu. Iako ih pomalo dostižemo (vidi Frigan) tako je kako je.)

avatar_m
Što se kupnje tiče, nama je prioritet klasni napadač koji može donijeti 15-20 golova. Takvi dakako koštaju, ali bez toga ćemo teško do najviših ciljeva. Dosad smo ih srećom u Miškovićevom mandatu imali, od Benka i Kramarića nadalje.

Nema minusa na forumu  :neretljak:  pa ću napisati da bih u slučaju da Drmić nije za staro željezo probao i s njim ako ne nađemo nekog potentnijeg.
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Rijeko moja najljepša si znaj

D
Zato i je Rijeka napravila najveci posao ove godine. Steta za trofeje, ali bas lijepo smo afirmirali puno mladih igraca.

Baturina je svijet za sebe, tu sam bio popljuvan kad sam izjavio da je daleko bolji od Fruka, ali to je samo moje misljenje.

Za Pukstasa se takoder ne slazem. Mislim da je decko avion za ovu ligu i za vise od nje. Za njega je sezona krenula nizbrdo kad su postavili trenera prijatelja kod kojeg nije bilo discipline, reda ni rada. Za rivale sa juga je to opcenito bilo pogubno.

Sa nestrpljenjem cekam konkretne poteze uprave. Jakira nitko od nas tu ne podnosi, ali tek cemo vidjeti koliko je on imao zasluga u dovodenju igraca, a koliko DRS. Ono sto nazalost moram priznati je da sam dojma da Jakir zivi taj nogomet 0-24, i ne ne radi sve sportski direktor, itekako ima vaznu ulogu kad ti trener dahce u slusalicu i uvjerava te da bas tebe treba. Nadam se da su posljednja zbivanja poticaj Sopicu da i on bude taj koji ce dahtati. Ako je otisao kuci u rudes, najmanje sto ocekujem je da Jurica Prsir sada dahce Crnku da zeli ici u Rijeku.

Vrijeme ce sve pokazati

avatar_Fornax
Quote from: worm on 04.06.2024, 10:28Haha digne onog malog amerikanca na 8m bez ikakve statistike

Paške ide na Euro digne ga za 500k  :svakacast:
Taj Pukštas je najveća prevara još od Palaverse.

Pod time ne mislim da je loš jer nije. Očekujem da se proda za 2-2.5 milijuna u nekakav Burnley.
#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026


V
Pa ne bi bilo lose kad bi uspjeli dobit bar 500k € za kobru

avatar_Vado Magnar
04.06.2024, 16:16 #683 Last Edit: 04.06.2024, 16:42 by Vado Magnar
Iskreno, ako se radi o nekoj maloj svoti onda bolje da ostane. Nama trebaju bar tri napadača. Sada imamo jednog i pol. Obergona i Ivanovića. Marića možemo računati kao tempi passati.
A financijski najvažiji dio sezone je pred nama: eurokvalifikacije.

B
04.06.2024, 17:26 #684 Last Edit: 04.06.2024, 17:27 by Boy3006
Evo Labra na 4.5M€..znam da nije neko mjerilo ali opet  bas da se mladog igraca, kapetana, reprezentativca proda za skoro duplo ispod procijenjene vrijednosti..a nije da bas gori gori, ne znam..nije valjda opet famozno izlazenje u susret igracu u pitanju

avatar_TIR
Transfermarkt                      --------------                   Realna vrijednost

Biraj jedno. Kako kad nam paše, tako i kad ne paše.
#navodninavijač

B
Quote from: TIR on 04.06.2024, 17:28Transfermarkt                      --------------                   Realna vrijednost

Biraj jedno. Kako kad nam paše, tako i kad ne paše.

Ma znam ali bas da je tolika razlika

E
Labrović, njegov problem u TM-u je Livaković koji je mijenjao za sitniš. Ni prelazak Ivušića na Cipar nije baš pogodovao cijeni vratara HNL-a. Bar ovog puta Stodra nije kriv.

avatar_Vado Magnar
Quote from: Boy3006 on 04.06.2024, 17:26Evo Labra na 4.5M€..znam da nije neko mjerilo ali opet  bas da se mladog igraca, kapetana, reprezentativca proda za skoro duplo ispod procijenjene vrijednosti..a nije da bas gori gori, ne znam..nije valjda opet famozno izlazenje u susret igracu u pitanju

Ide za 3m €?
Pa nije to grozna cifra za vratara. Livaković koji je činio čuda na svjetskom je išao za 6-7m €.
Ivušić je otišao za 2m €, a možda je čak i bolji vratar od Labrovića.

A
Quote from: Vado Magnar on 04.06.2024, 18:45
Quote from: Boy3006 on 04.06.2024, 17:26Evo Labra na 4.5M€..znam da nije neko mjerilo ali opet  bas da se mladog igraca, kapetana, reprezentativca proda za skoro duplo ispod procijenjene vrijednosti..a nije da bas gori gori, ne znam..nije valjda opet famozno izlazenje u susret igracu u pitanju

Ide za 3m €?
Pa nije to grozna cifra za vratara. Livaković koji je činio čuda na svjetskom je išao za 6-7m €.
Ivušić je otišao za 2m €, a možda je čak i bolji vratar od Labrovića.
Negdje sam danas pročitao 3,5+ mogući bonusi