RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Z
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47
Quote from: Projeto on 15.07.2024, 16:29Razmažen si. U 120+ godina Rijeke imali smo možda još dva predsjednika ambiciozna i uspješna, a ni jedan nije 13 godina trajao i još traje. Nije ti to baš toliko često. Triba za Reala navijati.
Oooo neeee
Radi se o 78 godina, i od njih smo 66 godina imali Rijeku koja je bila gradski klub, zadnjih 12 je privatni.
U tih 66 godina bio je npr period od 30+ godina da Dinamo nije pobijedio na Kantridi, što vi se reklo, dani ponosa i slave.

Rijeka je u tih 66 godina imala svakakve rezultate, igrala u realno 6. ,7. ligi po jačini u Europi, imala predsjednike koji su dovodili sponzore.

Sada je privatni klub, gdje bi ja, ti i svi mi trebali brinuti da vlasnik kluba bude solventan i omogućimo mu pozitivu dok isti nije sposoban sam naći sponzore da pokriju pol budžeta koji iznosu cca 5 milijuna eura, gledajući da ostatak do 12 čine prodaja igrača, ulaznice i nagrada od Europe.

Jebeni je uspjeh biti u HNL-u među prva 4, od 10 klubova gdje se svako malo dogodi da barem jedan klub nema financije da završi tekuću sezonu.

Nemogućnost kupovine dionica, makar da je objesim na zid, rečenice "kupite si svoj klub...", selidba iz svoga doma, zatvorenost prema svojim navijačima, partnerski odnos sa najvećim zlom HR nogometa i 120+ ostalih stvari daje dovoljan razlog da čovjek koji imalo drži do sebe ne viri iz šupka privatnog vlasnika kluba.
Jer kompa moj, dok nije bilo Getroa ili Plodina, morao si po Barillu i Dash ići u Trst. Zato, svaki dan odi ispred Plodina i zahvaljuj Ćurkoviću što ti je omogućio da jedeš kvalitetnu paštu i da imaš čine oprati robu.

potpis od riječi do riječi.

avatar_Marabunt Campetto
Quote from: Zelko Maler on 15.07.2024, 18:33ako Marco hoće u dinamo i nigdje više ( a to ja mislim) pustit će ga se i za 3 milje i maknut će 50% od Janka i to je to. Još možda daaju 10-20% od prodaje ili nam pošalju još jednog. Smislit će se nešto.
Od nezdovoljnog Marca nema korist, Miško to zna.


Prije "dva mjeseca" je netko napisao da "Bočkaj trenira na Rujevici". Na njega isto ne računaju...
Ri Or Die

T
Nije sposoban pronać sponzora u obliku 5 milijona, vidi heroja i novog dobitnika Zlatne kune. Čestitamo.
Molim te da mi potkrijepiš ovu svoju tezu idejama, i da mi objasniš zašto on to ne uspijeva? Ili evo, npr zašto bi ti uspio? I zašto je to tako jednostavno?

Ili daj par prijedloga firmi koje navijaju za Rijeku a da već nisu u SkyBoxu ili da već ne sponzoriraju klub? Kad već tvrdiš da je to jednostavno, daj im ideju koga bi ti pitao za sponzorstvo? Ili daj mi reci šta bi im ponudio, da to sponzorstvo bude njima isplativo?

Molim da svoju hrabru tezu, potkrijepiš idejama ili provjerljivim činjenicama. Jer ja smatram da je to teško ili gotovo nemoguće, a ti smatraš da je to jednostavno, is ereš po klubu jer vidi čuda nije namaknuo 5M sponzorstva, molim te da mi dokažeš da sam u krivu.

Samo ljubav


Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47R
Oooo neeee


Sada je privatni klub, gdje bi ja, ti i svi mi trebali brinuti da vlasnik kluba bude solventan i omogućimo mu pozitivu dok isti nije sposoban sam naći sponzore da pokriju pol budžeta koji iznosu cca 5 milijuna eura, gledajući da ostatak do 12 čine prodaja igrača, ulaznice i nagrada od Europe.


[/quote]

Z
Quote from: Marabunt Campetto on 15.07.2024, 18:51
Quote from: Zelko Maler on 15.07.2024, 18:33ako Marco hoće u dinamo i nigdje više ( a to ja mislim) pustit će ga se i za 3 milje i maknut će 50% od Janka i to je to. Još možda daaju 10-20% od prodaje ili nam pošalju još jednog. Smislit će se nešto.
Od nezdovoljnog Marca nema korist, Miško to zna.


Prije "dva mjeseca" je netko napisao da "Bočkaj trenira na Rujevici". Na njega isto ne računaju...

propao mu je transfer u Tursku jer se ozlijedio. Inače sanjam lijevu stranu pijani Bočkaj i ispred Lovrić. istok bi gorio. Još Murketa iz Belupa igralo bi se za raju. Poslije bi se dugo u noć pilo na Ruji.

R
Quote from: Snowcrash on 15.07.2024, 18:47
Quote from: Starless on 15.07.2024, 18:31Ako želimo vidjeti grupnu fazu Pasalic sad ne bi smio nigdje ići pa nije tu par godina da je došlo do zasićenja.Stigne li dobra ponuda tek na zimu a tad si uzeo lovu i od Europe i od njegove prodaje.

Sve stoji, ali realno, igrač može imat fix ideju gdje želi nastavit karijeru i kada, i ako se to ne ispuni, igrat na 50% ili bit ozlijeđen.
Odmah mi na pamet padaju sinusi;D



E vidis za jednoga baustelca bi bas klupa bila primjer za ostale,  tek si dosao, imas jos 3 godine ugovor ali tvoj novi Manager misli da je Dinamo bolja opcija

Malo je decko previse poletio ....najgore sta nasi nisu nista drugo sposobni po svemu pa na svaku ponudu koja zadovoljava njihovu cijenu sve im odgovara , iako to nije losa ponuda kada bi Rukavina ima ciste papire ali cisto sumljam

avatar_Monarh
Quote from: toñito on 15.07.2024, 18:57Nije sposoban pronać sponzora u obliku 5 milijona, vidi heroja i novog dobitnika Zlatne kune. Čestitamo.
Molim te da mi potkrijepiš ovu svoju tezu idejama, i da mi objasniš zašto on to ne uspijeva? Ili evo, npr zašto bi ti uspio? I zašto je to tako jednostavno?

Ili daj par prijedloga firmi koje navijaju za Rijeku a da već nisu u SkyBoxu ili da već ne sponzoriraju klub? Kad već tvrdiš da je to jednostavno, daj im ideju koga bi ti pitao za sponzorstvo? Ili daj mi reci šta bi im ponudio, da to sponzorstvo bude njima isplativo?

Molim da svoju hrabru tezu, potkrijepiš idejama ili provjerljivim činjenicama. Jer ja smatram da je to teško ili gotovo nemoguće, a ti smatraš da je to jednostavno, is ereš po klubu jer vidi čuda nije namaknuo 5M sponzorstva, molim te da mi dokažeš da sam u krivu.

Samo ljubav


Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47R
Oooo neeee


Sada je privatni klub, gdje bi ja, ti i svi mi trebali brinuti da vlasnik kluba bude solventan i omogućimo mu pozitivu dok isti nije sposoban sam naći sponzore da pokriju pol budžeta koji iznosu cca 5 milijuna eura, gledajući da ostatak do 12 čine prodaja igrača, ulaznice i nagrada od Europe.


[/quote]Jel vlasnik kluba? Je. Jel mene mora biti briga kako on posluje i zatvara "bađet"? Boli me kurac! Riječima samog vlasnika kluba, gdje se sve gleda novcem, onda i mene zanima kvaliteta.

Jeste vi normalni u svom razmišljanju? Pa jebote, ajde da nastavim sa tom Barillom. Znači,sutra da Ćurković digne istu na 5 eura ti ćeš ostati njemu vjeran iako je u Konzumu cijena 1.05 eura jer mu moraš pomoći da bude solventan! Uz to te prodavačica ni ne pozdravi, redovito te na izlazu zaštitar pretrese pod sumnjom da si ukrao nešto, i još 100 drugih stvari, ali neeee, ostajem kupovati u Plodinama jer su one naše, riječke!

Da se razumijemo, ovo nije baš idealan primjer niti pozivam na promjenu kluba za koji navijamo, to je nemoguće, ali kompa moj, klub je privatan, na taj način onda vlasnik kluba možemo biti i ja i ti.

Nemojmo gurati glavu u pijesak, je li mantra vlasnika kluba da je sve u novcu i da je prioritet zarada? Je. Dakle...

avatar_river92
čovjek koji je bogatiji od svih registriranih clanova foruma kumulativno, ima privatni nogometni klub s kojim je osvojio jedini naslov prvaka u povijesti, nekoliko kupova i igrao nekoliko puta skupine euro natjecanja s klubom za kojeg je Renova bila nepremostiva prepreka u europi je neambiciozan i mora hitno prodat klub  :svakacast:  :svakacast:  :svakacast:  kako bi Masimo Busaka svojevremeno rekao Ivanu Bebeku "please stop talk for nothing"

Lako je bit pametan s tudjim parama dok tipkas po kompu i krajickom oka škicaš da ne vidi šef da prosipas mudrost po forumu umjesto da radis  :nisamja:

avatar_Marabunt Campetto
Quote from: Snowcrash on 15.07.2024, 18:20
Quote from: Zelko Maler on 15.07.2024, 17:52
Quote from: Starless on 15.07.2024, 16:58Znaci Gabiya nisu htijeli prodati u NEC jer se brinu za nljegov razvoj pa stiže kod nas ali imaju 50% od transfera?Znaci mi ga možemo odmah utopiti tom istom NEC u i pokupiti npr.1,5 mil eura.
Ovo je budalasto.

evo ti dokaza. Pa čim ga nisu dali dalje znači ds imaku planove neke s našim igračima.Kakvog ima smisla inače ne prodati ga.

Nije igrač krava na sajmu. Ako Gaby ne želi na neku destinaciju i plaću, ne želi. Ako Paša želi ostat u Hrvatskoj i u repki, odbijat će ponude, dok mi ne prihvatimo dinamovu.

Zna se da mu je Bare menager, oni su i stopirali taj "Daleki istok" i na polusezoni i sada, jer Europa je Hollywood a na Daleki istok se ide na zalasku karijere.
Npr. ovaj iz Kustošije Faye od za 5 milijuna eura u Barcelonu i onda ta ista Barcelona stavi klauzulu 400 milijuna eura. Ili Leipzig za Olma 60...i takvi igrače nitko ispod te cijene ne može kupit, te cijene u klauzuli su minimum minimuma.
Usporedivo s Rijekom, da Rijeka za neke igrače ne može staviti te klauzule...pa makar 4 milijuna eura. Naravno, takvog igrača moraš trpit i riskirat. Moraš ulagat u njega zbog ugovora i plaće da bi ti se s vremenom isplatilo. Jer kad takav igrač "uspije" netko će ga kupit za tu cijenu, iako ugovor ima još cca 3 godine.
Ri Or Die

A
Ništa još nije službeno pa je možda i suvišno komentirati, ali ja Gabyn dolazak čistih papira pozdravljam. Slovi kao veliki talent...sad, koliko je tu omjer stvarnog talenta i tatinog utjecaja, ne znam, vidjeti ćemo...kad kažem čistih papira, onda mislim da je naš igrač pod ugovorom i pri tome me manje smeta neka podjela od budućeg transfera...ruku na srce, nekoga k**** su i slinamovci uložili u njega, a što ćemo mi eksploatirati...e sad, jel to 50% ili 25% ili pojma nemam 30%...to je na našem lijepom Damiriću...ja nemam neki problem sa time...mene bi osobno više hebala nekakva klauzula buybacka za en črni en beli...to već ne bi nazivao čistim papirima  :bo:

avatar_Marabunt Campetto

A
Apropo ovog onog privatno/neprivatno i slično...iako nije na pravoj temi, ali, kad bi imali zakon kao i Rumunji (info sa novinskih članaka i djelomična izjava Sope) i u prvoj ligi dozvolili da igraju samo privatni klubovi, vjerojatno bi Rijeka imala najjači bađet u ligi :D iskreno, možda to i ne bi bilo loše  :bo:

avatar_Monarh
Quote from: river92 on 15.07.2024, 19:12čovjek koji je bogatiji od svih registriranih clanova foruma kumulativno, ima privatni nogometni klub s kojim je osvojio jedini naslov prvaka u povijesti, nekoliko kupova i igrao nekoliko puta skupine euro natjecanja s klubom za kojeg je Renova bila nepremostiva prepreka u europi je neambiciozan i mora hitno prodat klub  :svakacast:  :svakacast:  :svakacast:  kako bi Masimo Busaka svojevremeno rekao Ivanu Bebeku "please stop talk for nothing"

Lako je bit pametan s tudjim parama dok tipkas po kompu i krajickom oka škicaš da ne vidi šef da prosipas mudrost po forumu umjesto da radis  :nisamja:
Ako se odnosi na mene, falio si, sam sam svoj šef, radnici su odavno doma, zapravo pol ih je na godišnjem, plaćenom,uz bonuse.

A ovo tvoje, citiram, "lako je biti pametan i s tudjim parama..." se itekako može odnositi na sadašnjeg vlasnika kluba koji se tako ponašao dok je vlasnik kluba bio Volpi, tj. SS.

Ponavljam, klub je PRIVATAN, isto kao  što su privatne banke, auto kuće, restorani, kafići...

Jesi li spreman platiti 130% skuplje uslugu omiljenog kafića, platiti isto toliko skuplje omiljenu marku auta, uzeti kredit sa 130 %v većom kamatom... Jer jebi ga, lako je s tudjim parama(od banke) kupiti stan, i onaj da napravi Daciu se isto muči kao u Audiju, neka koštaju isto!

I
Decki nalozite klime i ohladite zivce vidim da ova vrucina vec svih dobro lupa....

avatar_Fornax
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47Jer kompa moj, dok nije bilo Getroa ili Plodina, morao si po Barillu i Dash ići u Trst. Zato, svaki dan odi ispred Plodina i zahvaljuj Ćurkoviću što ti je omogućio da jedeš kvalitetnu paštu i da imaš čine oprati robu.
:svakacast:

Komentar mjeseca.
#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026

B
Tu se neki ponašaju kao da je mr.bađet riječki Massimo Moratti nije taj jedne svoje kune ubacio u klub.

Tko nije progledao nakon onog pečata neće nikada...
" Rijeka se raspada i prijeti joj potpuni slom "