RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

avatar_aahzinho
Quote from: Snowcrash on 13.08.2024, 10:11Trener ima rooster igrača 2x vrijedniji od Elfsborga, očekuje se da bi trebao bez ikakvih problema proći Šveđane.
No trener ima problem s Triglavom i Corvinulom, gdje jedan naš igrač vrijedi kao čitav suparnički rooster, dakle s razlogom smo zabrinuti.

vrijednost momčadi je mjerilo? Ok, onda nemoj kritizirati momčad kad izgubi protiv dinama slijedeći put. Jebiga, dinamo ima 3x vrijedniju momčad od nas, očekuje se da će nas dobiti bez ikakvih problema.

Ne igraju brojke na papiru.
Tamo negdje daleko, a opet blizu...

R
Quote from: aahzinho on 13.08.2024, 13:40
Quote from: Snowcrash on 13.08.2024, 10:11Trener ima rooster igrača 2x vrijedniji od Elfsborga, očekuje se da bi trebao bez ikakvih problema proći Šveđane.
No trener ima problem s Triglavom i Corvinulom, gdje jedan naš igrač vrijedi kao čitav suparnički rooster, dakle s razlogom smo zabrinuti.

vrijednost momčadi je mjerilo? Ok, onda nemoj kritizirati momčad kad izgubi protiv dinama slijedeći put. Jebiga, dinamo ima 3x vrijedniju momčad od nas, očekuje se da će nas dobiti bez ikakvih problema.

Ne igraju brojke na papiru.

Uglavnom ipak igraju brojke. U 20 godina, dinamo je 19 puta prvak.

avatar_18orvat
13.08.2024, 14:15 #3002 Last Edit: 13.08.2024, 14:16 by 18orvat
Quote from: aahzinho on 13.08.2024, 13:40dinamo ima 3x vrijedniju momčad od nas, očekuje se da će nas dobiti bez ikakvih problema.

 U kojem svemiru ti živiš? U onom u kojem nije tako? Dinamo ima i veci omjer nego x3 u rezultatu.

M
To ti stoji, ali s druge strane u tih 20 godina smo većinu mi bili ispred hajduka iako su brojke na njihovoj strani

avatar_18orvat
I sad je ispravno zaključiti da ajduk nema problema jer ne igraju brojevi?

M
Želio sam reći da ne igraju uvijek brojke jer bi i PSG svih ubio.

avatar_18orvat
Naravno, ali mi smo Rijeka i navikli smo da taj dodatni faktor igra za nas.

avatar_aahzinho
Quote from: 18orvat on 13.08.2024, 14:15
Quote from: aahzinho on 13.08.2024, 13:40dinamo ima 3x vrijedniju momčad od nas, očekuje se da će nas dobiti bez ikakvih problema.

 U kojem svemiru ti živiš? U onom u kojem nije tako? Dinamo ima i veci omjer nego x3 u rezultatu.

U onom svemiru u kojem svi prosipaju žuč svaki put kad izgubimo od dinama. a po brojkama je to očekivano kao i izlazak sunca na istoku svaki dan.
Ili ajmo drugim riječima, upravo smo potjerali trenera koji je opovrgnuo brojke i završio na kraju sezone iznad klubova s većom vrijednosti rostera na TMu.

Što je na kraju istina? Jel igraju brojke ili ne?
Tamo negdje daleko, a opet blizu...

avatar_18orvat
13.08.2024, 14:44 #3008 Last Edit: 13.08.2024, 14:49 by 18orvat
Quote from: aahzinho on 13.08.2024, 14:36upravo smo potjerali trenera koji je opovrgnuo brojke i završio na kraju sezone iznad klubova s većom vrijednosti rostera na TMu.


Rijeka je to redovito postizala i prije Sopića a Sopić kao trener prije Rijeke ima izrazito negativan score tako da ne znam zašto njemu prepisuješ zasluge.







avatar_TIR
Tema je mercato. U offtopicu ste.

Preselite raspravu o Sopiću na temu o Sopiću, a raspravu o Hajduku na temu o HNL klubovima.

P.S. rooster = pijetao, roster = igrački kadar, popis.
#navodninavijač

avatar_MaČaĆeToMane
dolazi Lovrić pa da ne bude problema u svlačionici  :neretljak:
SPORTSKI ODLAZI!

avatar_aahzinho
Quote from: TIR on 13.08.2024, 14:50Tema je mercato. U offtopicu ste.

Preselite raspravu o Sopiću na temu o Sopiću, a raspravu o Hajduku na temu o HNL klubovima.

P.S. rooster = pijetao, roster = igrački kadar, popis.

Imaš pravo šefe, skužajte na offtopicu.
Tamo negdje daleko, a opet blizu...

S
Quote from: aahzinho on 13.08.2024, 13:40
Quote from: Snowcrash on 13.08.2024, 10:11Trener ima rooster igrača 2x vrijedniji od Elfsborga, očekuje se da bi trebao bez ikakvih problema proći Šveđane.
No trener ima problem s Triglavom i Corvinulom, gdje jedan naš igrač vrijedi kao čitav suparnički rooster, dakle s razlogom smo zabrinuti.

vrijednost momčadi je mjerilo? Ok, onda nemoj kritizirati momčad kad izgubi protiv dinama slijedeći put. Jebiga, dinamo ima 3x vrijedniju momčad od nas, očekuje se da će nas dobiti bez ikakvih problema.

Ne igraju brojke na papiru.


Naravno da je vrijednost momčadi mjerilo, i ja nikad nisam smatrao da se možemo takmičit s Dinamom, osim slučajno pogođenom momčadi (jednom u 15 godina) i sa izuzetnim, u svjetskim razmjerima velikim trenerom.
Šta bi trebala bit vrijednost rada - ako napadač Rijeke igra da bi se prodao za plaču milijun €, ima ponudu iz Arabije za milijun € godišnjeg ugovora, znači da vrijedi kao 30 igrača koji igraju za 30 k godišnje i koji nikad neće vidjet takve plaće.
Pa kako nije jasno da Pašalić, reprezentativac Hrvatske, mora svaku treću utakmicu zabit gol u HNL-u? Vidjeli smo da iz 2 udarca može pogodit gol jednom, ali Sopić ga sili da se ubija uz out liniju i izvodi kornere. Isto je sa svim ostalima. Nije da se Pašalić nije naradio i protiv Varaždina, ali to što je radio je izuzetno nekorisno za ekipu i još više za igrača.
Pašalić mora zabijat, Ivanović mora zabijat, Fruk, Janković...itd. Ti igrači moraju zabijat, ako ćemo poslovno gledat - ne zabijaju. Cijena im pada, mogućnost dobre plaće im pada, skauti koji su došli gledat našu ekipu protiv Corvinula i Elfsborga na Rujevici, pitaju se što su oni to došli gledat.
 

avatar_Monarh
Quote from: Snowcrash on 13.08.2024, 18:00
Quote from: aahzinho on 13.08.2024, 13:40
Quote from: Snowcrash on 13.08.2024, 10:11Trener ima rooster igrača 2x vrijedniji od Elfsborga, očekuje se da bi trebao bez ikakvih problema proći Šveđane.
No trener ima problem s Triglavom i Corvinulom, gdje jedan naš igrač vrijedi kao čitav suparnički rooster, dakle s razlogom smo zabrinuti.

vrijednost momčadi je mjerilo? Ok, onda nemoj kritizirati momčad kad izgubi protiv dinama slijedeći put. Jebiga, dinamo ima 3x vrijedniju momčad od nas, očekuje se da će nas dobiti bez ikakvih problema.

Ne igraju brojke na papiru.


Naravno da je vrijednost momčadi mjerilo, i ja nikad nisam smatrao da se možemo takmičit s Dinamom, osim slučajno pogođenom momčadi (jednom u 15 godina) i sa izuzetnim, u svjetskim razmjerima velikim trenerom.
Šta bi trebala bit vrijednost rada - ako napadač Rijeke igra da bi se prodao za plaču milijun €, ima ponudu iz Arabije za milijun € godišnjeg ugovora, znači da vrijedi kao 30 igrača koji igraju za 30 k godišnje i koji nikad neće vidjet takve plaće.
Pa kako nije jasno da Pašalić, reprezentativac Hrvatske, mora svaku treću utakmicu zabit gol u HNL-u? Vidjeli smo da iz 2 udarca može pogodit gol jednom, ali Sopić ga sili da se ubija uz out liniju i izvodi kornere. Isto je sa svim ostalima. Nije da se Pašalić nije naradio i protiv Varaždina, ali to što je radio je izuzetno nekorisno za ekipu i još više za igrača.
Pašalić mora zabijat, Ivanović mora zabijat, Fruk, Janković...itd. Ti igrači moraju zabijat, ako ćemo poslovno gledat - ne zabijaju. Cijena im pada, mogućnost dobre plaće im pada, skauti koji su došli gledat našu ekipu protiv Corvinula i Elfsborga na Rujevici, pitaju se što su oni to došli gledat.
 
Čekaj malo, ovo pišeš kao trol ili zaozbiljno?

Sopić je kriv što Ivanović nemože zabit gol?
Sopić kriv što desno krilo igra po strani?

I najjače, Sopić je kriv što ljevak izvađa kornere s desne strane!

A daj molim te, da se razumijemo, ne branim Sopu, ali daj mi neki argumentirani razlog a ne ove pizdarije.

S
Quote from: Monarh on 13.08.2024, 18:09
Quote from: Snowcrash on 13.08.2024, 18:00
Quote from: aahzinho on 13.08.2024, 13:40
Quote from: Snowcrash on 13.08.2024, 10:11Trener ima rooster igrača 2x vrijedniji od Elfsborga, očekuje se da bi trebao bez ikakvih problema proći Šveđane.
No trener ima problem s Triglavom i Corvinulom, gdje jedan naš igrač vrijedi kao čitav suparnički rooster, dakle s razlogom smo zabrinuti.

vrijednost momčadi je mjerilo? Ok, onda nemoj kritizirati momčad kad izgubi protiv dinama slijedeći put. Jebiga, dinamo ima 3x vrijedniju momčad od nas, očekuje se da će nas dobiti bez ikakvih problema.

Ne igraju brojke na papiru.


Naravno da je vrijednost momčadi mjerilo, i ja nikad nisam smatrao da se možemo takmičit s Dinamom, osim slučajno pogođenom momčadi (jednom u 15 godina) i sa izuzetnim, u svjetskim razmjerima velikim trenerom.
Šta bi trebala bit vrijednost rada - ako napadač Rijeke igra da bi se prodao za plaču milijun €, ima ponudu iz Arabije za milijun € godišnjeg ugovora, znači da vrijedi kao 30 igrača koji igraju za 30 k godišnje i koji nikad neće vidjet takve plaće.
Pa kako nije jasno da Pašalić, reprezentativac Hrvatske, mora svaku treću utakmicu zabit gol u HNL-u? Vidjeli smo da iz 2 udarca može pogodit gol jednom, ali Sopić ga sili da se ubija uz out liniju i izvodi kornere. Isto je sa svim ostalima. Nije da se Pašalić nije naradio i protiv Varaždina, ali to što je radio je izuzetno nekorisno za ekipu i još više za igrača.
Pašalić mora zabijat, Ivanović mora zabijat, Fruk, Janković...itd. Ti igrači moraju zabijat, ako ćemo poslovno gledat - ne zabijaju. Cijena im pada, mogućnost dobre plaće im pada, skauti koji su došli gledat našu ekipu protiv Corvinula i Elfsborga na Rujevici, pitaju se što su oni to došli gledat.
 
Čekaj malo, ovo pišeš kao trol ili zaozbiljno?

Sopić je kriv što Ivanović nemože zabit gol?
Sopić kriv što desno krilo igra po strani?

I najjače, Sopić je kriv što ljevak izvađa kornere s desne strane!

A daj molim te, da se razumijemo, ne branim Sopu, ali daj mi neki argumentirani razlog a ne ove pizdarije.

Argumentirani razlog je da igrači od kojih se očekuje zabijanje golova, ne dolaze u zonu udarca uopće. Najbolji i najprecizniji napadač, osim individualno (što je pročitano), nikad nije u zoni udarca, niti tjelesno bez lopte. a kamoli da je tamo primi. Naši napadači ne primaju lopte u zoni udarca. Pašalić bi trebao primit barem 5 lopti u svojoj zoni udarca, Ivanović isto tako. Da, kao što postoji zona udarca za Pašu, mislim da svi znamo koji je to kvadrant ispred 16, postoji i zona udarca za Ivanovića.  Postoji idealno mjesto za Hodžu i Fruka iz drugog plana. Ali mi to nemamo, mi imamo bazičnu podjelu uloga.
Točno tako kako si napisao - lijevo krilo trči gore dole uz lijevi rub cijelu utakmicu i izvodi kornere. Ne znam kako bi bolje argumentirao, ako nije jasno da Pašalić mora primit 5 lopti u svojoj zoni udarca po utakmici, bez obzira dal je lijevo krilo ili marsovac.
Primjerice ono što je radio "onaj kojemu se ime ne spominje": postavio je Jankovića lijevo i nije ga puštao na desnu stranu igrališta uopće (bez obzira što je bio jedini of. vezni), da bi napravio višak igrača lijevo, e kako bi oslobodio desnu stranu za ulete Frigana. Jer je Frigan najbolje uletavao desno od sredinske crte. Još Janko ima dobar udarac iz svog kvadranta lijevo na desnu nogu.
To znači naći uloge igračima u odnosu na njihove najbolje karakteristike. 
Mislim, ne znam zašto bi trebao išta pisat kad imamo primjer Keka koji iz utakmice u utakmicu priprema uloge i kretanja igrača u odnosu na suparnika, dinamiku igre u odnosu na kondiciju i uvjete u momčadi itd.
Ovaj ništa od toga nema, stvar je funkcionirala prošlu sezonu na podlozi prethodnikove raspodjele uloga, koju se Sopić odlučio promijenit u pripremama. Pogledao sam sve utakmice u pripremama (neke i uživo), to nije ni na što sličilo. Sličilo je na bazičnu podjelu uloga i ukidanje smislenih kretanja kod presinga (koji sam po sebi više ne postoji osim individualno).