RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

avatar_vMario87
Quote from: MaČaĆeToMane on 20.01.2025, 17:28
Quote from: vMario87 on 20.01.2025, 17:24
Quote from: MaČaĆeToMane on 20.01.2025, 17:04
Quote from: vMario87 on 20.01.2025, 14:15
Quote from: Zelko Maler on 20.01.2025, 14:06https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/transferi/rijekina-zvijezda-jako-blizu-odlaska-u-mls-miskovic-ce-dobiti-trazenih-pet-milijuna-eura-15544635

mislim da je Pašalić svoje za Rijeku odigrao.

Znači oprašta se od ozbiljnog nogometa..  za MLS je i HNL ozbiljna liga  :bo:

Ne oprašta se nego uzima priliku.
Vaš "najbolji igrač Rijeke" je toliko dobar da ga možemo prodat u Katar ili MLS  :svakacast:
Marco osiguraj se na vrijeme, dok ovi shvate, neće bit ni milijun

Ne znam ko je reko da je najbolji igrač Rijeke, ali se valjda svaki forumaš složio da je usporedba s Monjcem jedna od najpromašenijih u povijesti..

Ja isto mislim da nije za baš svaku ligu petice, pogotovo Premier ligu, ali sam siguran da bi u Francuskoj mogao igrat i to čak u nekom klubu od 6-10 mjesta.

Vidit ćemo kad ode koliko je dobar ili loš.. osim ako ode u rekreativnu ligu ilitiga MLS

Neke novce će zaraditi, ali nikad igrača od njega niti će ikad igrati u ozbiljnom klubu ozbiljnu ulogu, a kamoli u ligi petice. ni u 20. klubu francuske
i to nek zapali svijeću šta ga je Bara potpisao  :neretljak:

inače MLS je 9. liga svijeta po statistici, obzirom na sve ja bih je rangirao oko 18-20. mjesta, negdje malo iznad HNL-a po igračkoj kvaliteti kad se zbroji sve skupa iako ima par klubova šta su u rangu engleske premier lige, a ima ih par u rangu Šibenika samo to je šou, nitko ne ispada, igra se na gol više pa je to daleko drukčije za usporediti

Vidit ćemo za ovo prvo..

Šta se MLSa tiče.. ne mogu vjerovat da netko misli da je to ozbiljna liga.. ja garantiram da najboljih 11 te lige ne bi pobjedilo Rijeku.

Jedini razlog zašto je MLS 9. rangiran je zbog mezimca Messija kako bi bio bolje pozicioniran u borbi za zlatnu loptu..

O tim rankinzima dovoljno govori da je Belgija godinama bila prva reprezentacija svijeta.
U svakoj mojoj pjesmi nalaziš se ti, ne mogu Rijeko tebi prestat pjevati.. 💙🤍

K
Kahlina je najbolji golman lige, meni je to dovoljno

R
Ne može bit ozbiljno kad niko ne ispada. Tamo se igra za raju kako kaže stara pjesma

avatar_MaČaĆeToMane
20.01.2025, 17:38 #7698 Last Edit: 20.01.2025, 17:39 by MaČaĆeToMane
Malo bi se prevarili, nisu to više trube ko nekad, a ne ispada nitko jer imaju takav način natjecanja u svim sportovima
Franšiza koja se brine za sve u ligi, osiguran bađet unaprijed, salary cap itd.
Mislim da nebi bili tamo u top5, nema šanse, teško i u top10

p.s. Kahlina je najbolji golman samo po indexu ili sportskim jer kod nas svaki menadžer može dat 100 eura novinarčiću u džep
SPORTSKI ODLAZI!

Z
Quote from: robil on 20.01.2025, 17:33Ne može bit ozbiljno kad niko ne ispada. Tamo se igra za raju kako kaže stara pjesma

Sav njihov sport je posložen tako da nema ispadanja....NBA NFL NHL MLB.... Zar i tamo se igra za raju


avatar_vMario87
Quote from: MaČaĆeToMane on 20.01.2025, 17:38Malo bi se prevarili, nisu to više trube ko nekad, a ne ispada nitko jer imaju takav način natjecanja u svim sportovima
Franšiza koja se brine za sve u ligi, osiguran bađet unaprijed, salary cap itd.
Mislim da nebi bili tamo u top5, nema šanse, teško i u top10

p.s. Kahlina je najbolji golman samo po indexu ili sportskim jer kod nas svaki menadžer može dat 100 eura novinarčiću u džep

Kahlina je najbolji golman lige službeno, a ne po Indexu.

Samo pogledaj najboljih 11 lige za 2024. i sve će ti bit jasno..
U svakoj mojoj pjesmi nalaziš se ti, ne mogu Rijeko tebi prestat pjevati.. 💙🤍

avatar_Fiumano
Ja mislim da je MLS jedna dosta dobra liga, tipa kao drugi rang Europskih liga (Belgija, Portugal, Nizozemska).

Vrlo vjerojatno će još napredovati.

avatar_MaČaĆeToMane
Quote from: Kostrena on 20.01.2025, 17:40https://www.mlssoccer.com/news/major-league-soccer-announces-2024-mls-best-xi-presented-by-continental-tire

Kahlina službeno

svaka mu čast, pretpostavljam zbog salary cap-a i načina igre na gol više, nitko ne troši lovu na golmane baš ću bacit oko na TM

Marco bi tamo za razliku od Biuka i mogao zabiti koji gol ako je normalan u glavi
tamo prosječni talenti zabijaju ko mutavi, top liga za šutere
SPORTSKI ODLAZI!

K
20.01.2025, 17:47 #7704 Last Edit: 20.01.2025, 17:48 by Kostrena
Belgija možda  ali Portugal i Nizozemsku usporedit sa MLS je uvreda za nogomet.
LA Galaxy bi se grčevito borio za sredinu tablice u tim ligama
Ljudi imaju 13 igrača koji vrijede manje od milijuna

avatar_MaČaĆeToMane
Malo bolja liga od HNL-a, nikakav iskorak za velikog talenta poput Marca osim $$$$$
SPORTSKI ODLAZI!

M
Malo smo licemjerni,kad smo gledali kako Kreilach zabija tamo svi smo vikali kako ga treba vratiti nazad i kako je on karika koja nedostaje.
Ajmo realno ako je liga u banani,sto ja mislim da nije, kako bi nam Kreilach pomogao koji tamo nije recimo najbolji, nego visi prosjek. Znaci u HNL-u bi ga pojeli.
Meni se cini da ta liga ima potencijala,nije u rangu petice ,ali da je bolja od HNL-a pa mislim da je ili ako cemo ovako,ekipa koja je bila viceprvak lige mislim da bi pobjedila Olimpiju sto viceprvak nase lige nije uspio.

K
20.01.2025, 17:51 #7707 Last Edit: 20.01.2025, 17:53 by Kostrena
Imao je jednog od boljih managera u Europi, sada ima top agenciju iza sebe.
I takav ne može u ligu 5,6,7 pa ni 8. očito Europski scouti ne vide u njemu ništa posebno, da nije odigrao za reprezentaciju to malo otišao bi u Indoneziju za dobro lovu
P. S Kreilach je  bio u All-Star momčadi MLS-a to nije prosjek

avatar_MaČaĆeToMane
I onda kad bacim Monjca u usporedbu kažu da sam lud  :neretljak:
a nitko nije shvatio poantu (šut, frizura, sebičnost, ne ide u skok)

meni bi bilo drago da ode samo da gledam nekoga (nadam se) tko je u stanju dodati loptu
još da ode Janković  :svakacast:  :svakacast:
SPORTSKI ODLAZI!

S
Quote from: aahzinho on 20.01.2025, 17:27ljetni prijelazni rok je završen i igrači su u klubu 6 mjeseci. jel prošlo dovoljno vremena da se može reći da li je dobro odrađen ili ne?
Možeš dati svoj iskreni sud i ocjene svih igrača koji su dovedeni na ljeto?

Pravila igre su im bila poznata u trenutku kad su prihvatili posao. Gazda je odavno poznat po svom načinu poslovanja. Svojevremeno je i Kek bio svjestan toga i radio je u takvom klubu. Ali se isto tako sjećam kako je znao odaslati i koju medijsku otrovnu strelicu prema struci i upravi kad mu nešto nije bilo po volji.
Od trenutne struke ne vidim i ne čujem drugo nego da plešu kako Gazda svira. Ako oni nemaju to zrno vlastitog dostojanstva i samopoštovanja kako bi se izborili za kvalitetnije uvjete rada, zašto bi ih trebali sažalijevati?

Jest, ljetni prijelazni rok je završen i odigrala se polusezona - koji smo na tablici?
Jel to mjerljiv rezultat poslije ljetnog prijelaznog ili ćemo brojat samo promašaje u dovođenju igrača kojih je uvijek bilo i bit će?
-------------
To što je Kek komunicirao s javnosti - niti milimetra nije promjenilo ništa u metodologiji rada. A i uspoređivat Keka s njegovim iskustvom, znanjem i komunikacijom s bilo kim kasnije u klubskoj struci i u desetljećima koje dolaze - nije realno.
Uostalom, Kek je prilično emotivno i iskreno reagirao na prodaju Gelešića i reakciju navijača, pa su se ovdje mogli pročitati i upisi totalnog nepoštovanja do nogometnog genija, jer mnogima nije pasalo to što je rekao.