RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

I
Krizmanić je jako obećavao, negdje se malo izgubio.
Kako bi jedan nas forumaš rekao, čudno trci, kao da
nije nogometaš!

avatar_TIR
Svježi 24-godišnjak sa 150 HNL nastupa, kojeg nitko nije uspio prepoznat ni u nekoj tamo Gorici. Rekao bi da je i Pršir tu negdje, isto su godište, iste brojke... To da dolaze besplatno bi se dalo pričati, ovako pod stabilnim ugovorom nema nikakve svrhe. Ko i Josip Mitrović nešto, HNL prosjek.

Meni je smiješno da nas se povezuje s takvima.

Mi moramo pregristi svake godine i odabrati najtalentiranijeg U19 ili U20 igrača koji nam je dostupan i trpiti ga, jednog ili više njih. Dujmović primjerice ne smije ići na posudbu nego mora biti treći-četvrti stoper i rasti u Rijeci, a ne u Šibeniku. Savršeno je sve postavljeno: potpisom Majstorovića imaš zamjenu za Mitrovića odnosno Dilavera, a imaš dva kvalitetna stopera ispred njih, obojici značajno rasla vrijednost ove godine, a obojica do 2026. pod ugovorom, znači spremni za godinu Europe i prodaju.

Uostalom, vrijeme kaljenja za HNL igrače je do 19. godine, nakon toga i jedne sezone 1. ili 2. lige, ako nisu dovoljno dobri za ostati u krugu prve momčadi, mora se imati plan za njihovo rješavanje iz rostera kroz prepuštanje uz postotak prodaje, a nekima eventualno posudba kao drugu priliku.
#navodninavijač

V
Quote from: ispod stijena on 07.07.2024, 10:37Krizmanić je jako obećavao, negdje se malo izgubio.
Kako bi jedan nas forumaš rekao, čudno trci, kao da
nije nogometaš!

Krizma je kao i Jurica žrtva Brkljače i bezidejne Gorice koja umjesto da ih je maksimizirala je napravila veliku stagnaciju s njima.

avatar_aahzinho
Quote from: waf on 06.07.2024, 20:46..a na fotki od prije dva dana je valjda njegov klon.. :bo:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=874860214671173&set=pcb.874860998004428&locale=hr_HR

Po njihovoj minutaži i fotki mi više liči da ih se Sopa sprema posuditi Woltu/Glovu. Možda se zato Momo ne javlja. Radi jutarnju smjenu i raznosi marende.  :neretljak:
Tamo negdje daleko, a opet blizu...

avatar_18orvat
Quote from: TIR on 07.07.2024, 13:17odabrati najtalentiranijeg U19 ili U20 igrača koji nam je dostupan i trpiti ga, jednog ili više njih. Dujmović primjerice ne smije ići na posudbu nego mora biti treći-četvrti stoper i rasti u Rijeci

Ne zaboravimo i Lovru Kitina. On i Dujmović bi trebali biti 3 - 4 stoperi. Ne vidim smisla u dovođenju starijih igrača osim ako bi bili nositelji igre ili barem  svojom kvalitetom ugrožavali status prvotimaca a "Majstorovići" to neće biti.

Nažalost gledajući našu sportsku politiku za sada čini mi se da se Jakirović prošle sezone za trofeje borio sam protiv sebe.

S
Quote from: Projeto on 04.03.2024, 14:58Stvarno ne pamtim kad je točno Miško zadnji put "rasprodao" ekipu. Ne računajući čistku Jakirovića radi loših rezultata.

Ne možeš se sjetit rasprodaje, jer posljednje 3 godine upravljanja i posljedica Palikuće baš i nije bilo kupaca.
Malo tko se još sjeća mercata tjedan prije odlučujućih utakmica s Olympiacosom ili Basaksehirom.

avatar_Vado Magnar
Quote from: Snowcrash on 07.07.2024, 18:47
Quote from: Projeto on 04.03.2024, 14:58Stvarno ne pamtim kad je točno Miško zadnji put "rasprodao" ekipu. Ne računajući čistku Jakirovića radi loših rezultata.

Ne možeš se sjetit rasprodaje, jer posljednje 3 godine upravljanja i posljedica Palikuće baš i nije bilo kupaca.
Malo tko se još sjeća mercata tjedan prije odlučujućih utakmica s Olympiacosom ili Basaksehirom.

Ristovski i tko? Zaboravio sam što je bilo prije Bašakšekira.

S
07.07.2024, 20:14 #1537 Last Edit: 07.07.2024, 21:08 by Snowcrash
Quote from: Vado Magnar on 07.07.2024, 18:51
Quote from: Snowcrash on 07.07.2024, 18:47
Quote from: Projeto on 04.03.2024, 14:58Stvarno ne pamtim kad je točno Miško zadnji put "rasprodao" ekipu. Ne računajući čistku Jakirovića radi loših rezultata.

Ne možeš se sjetit rasprodaje, jer posljednje 3 godine upravljanja i posljedica Palikuće baš i nije bilo kupaca.
Malo tko se još sjeća mercata tjedan prije odlučujućih utakmica s Olympiacosom ili Basaksehirom.

Ristovski i tko? Zaboravio sam što je bilo prije Bašakšekira.

Zajebo sam se za suparnika i sezonu, pobrkao sam datume Bradarića prije Sarpsborga i Tomasova u Bašakšekir.
Dan poslije Bašakšekira, Tomasov je letio na posudbu u Arabiju za 800 k.
Presidente je 100 x naglasio kako su uefini novci golub na grani, a prodan igrač vrabac u budgetu. Logika je kako uefini novci velikim dijelom ovise o sreći žrijeba u play-offu danog takmilčenja, a manjim dijelom ovise o zadržavanju igrača. Mantra "svatko je zamijenjiv", pomaže na vagi.
Uvjeren sam da će za "nemoralnu ponudu" prodat bilo koga bilo kome bilo kada do kraja prijelaznog. Zar nije to je bitak "nemoralne ponude"?  ;D



M
Prije Basahsehira je otišao Lesko i Tomasov ,i Moco. Još par, bila čistkica lagana.

Sjećam se da su gunđali na tribini kako je bio loš potez prodat leška i to u zamjenu za tovara koji je svugdje radio probleme, tzv mladoženja. Vratio se Mišić s posudbe, odlučniji i samouvjereniji.

avatar_Vado Magnar
07.07.2024, 23:08 #1539 Last Edit: 07.07.2024, 23:09 by Vado Magnar
Meni je to ok. Prodaja kada dođe ponuda koja zadovoljava apetite kluba.
Stvar je jednostavna: imaš ponudu koja zadovoljava cifru koju si postavio. To je dobro i ponudu treba prihvatiti. Zašto? Jer može opet ne doći (Lepinjica?) ili se igrač može oziljediti ili momčad može počet loše igrat pa dođe do općeg pada forme... whatever. Uglavnom, ako je ponuda tu - valja ju uzeti.
Ne prodat igrača jer ti treba da prođeš Olympiacos? Je li baš tako da bi ga se prošlo? Može past neki crveni karton, greška obrane ili golmana, privid suca, loš dana napadača. I što onda? Niti si prodao igrača niti si prošao suparnika.

Ono što hoću reći je da u nogometu ima toliko nepoznanica i toliko sitnica koje mogu dovesti do poraza da je puno pametnije igrati na sigurno. U terminima očekivane korisnosti prodati igrača kada dođe prava ponuda je racionalan izbor.

Naravno govorimo o ekonomskoj računici, o badžetu. Ne govorimo o sportskoj.
Ali veliko je pitanje može li Rijeka dugoročno preživjeti ako počne preferirati sportske ishode od onih ekonomskih.

Naravno, da nama koji smo tu zbog spotrskog, a ne ekonomskog uspjeha kluba ostaje gorak okus, ali da netko jasno objasni neke stvari onda bi bar dio te gorčine bio ispran.

S
Quote from: Vado Magnar on 07.07.2024, 23:08Naravno govorimo o ekonomskoj računici, o badžetu. Ne govorimo o sportskoj.
Ali veliko je pitanje može li Rijeka dugoročno preživjeti ako počne preferirati sportske ishode od onih ekonomskih.


Pa naravno da može u nekim opet granicama - napraviš si buffer u budgetu. Naprimjer, da je postojao sportski objekt Rujevica, klub bi imao 25 milijuna više unutar 8 godina (s istim prihodima). E sad, iz položaja vlasnika i, budimo fer, organizacije - dugoročno je svakako bolje ulagati u vraćanje investicije u objekt nego u plaće igrača.   

E
Sportske opet pišu da nam Gaby dolazi na posudbu..

Z
Quote from: elnino4 on 08.07.2024, 11:12Sportske opet pišu da nam Gaby dolazi na posudbu..

još uvijek se nadam da je to provokacija.

Presidente je bio jasan, no možda sruši i još jedan most.

Ako Miško želi još više prazniti tribine, samo naprijed.

Z
btj ako  je Miško još normalan nadam se da nije  istina. Šta ti Rukavina donosi, nit ga možeš prodat , nit je instat pojačanje. Samo razvijanje za dinamo.

Ako i nemamo novaca onda dopeljaj Drožđeka on je isto besplatan i može odma u prvih 11. Igrača ima masu, ako se obistini s Rukavinom to je čista provokacija navijača.

I
Gaby je suputnik u koNbiu...