RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

I
Quote from: Fornax on 15.07.2024, 19:48
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47Jer kompa moj, dok nije bilo Getroa ili Plodina, morao si po Barillu i Dash ići u Trst. Zato, svaki dan odi ispred Plodina i zahvaljuj Ćurkoviću što ti je omogućio da jedeš kvalitetnu paštu i da imaš čine oprati robu.
:svakacast:

Komentar mjeseca.

Ja samo vidim da je od neke taktike, lopte, momčadi ...
Glavne rijeci postale pretplata, klosar i "ne obraćaj mi se sa visoka".

Ovo je kolega napisao usporedbu, ali je zaboravio da osim Čurkovića ima 5000 izbora, a od Rijeke nema.
Ili će možda netko navijat za hajduk ili zvezdu!?

Zato i jesu svi nervozni toliko jer podsvjesno im je jasno da gube sami

avatar_MaČaĆeToMane
Ja da igram football manager tog Rukavinu bi doveo kako god, čak i u Premiership...
SPORTSKI ODLAZI!

avatar_Fornax
Quote from: ispod stijena on 15.07.2024, 20:08Ovo je kolega napisao usporedbu, ali je zaboravio da osim Čurkovića ima 5000 izbora, a od Rijeke nema.
Ajde ne pravi se da nisi shvatio poantu.  ;)
#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026

S
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47Jer kompa moj, dok nije bilo Getroa ili Plodina, morao si po Barillu i Dash ići u Trst. Zato, svaki dan odi ispred Plodina i zahvaljuj Ćurkoviću što ti je omogućio da jedeš kvalitetnu paštu i da imaš čine oprati robu.


Izazov je kako se svijet/sport promijenio od vremena kad smo išli u Trst po Nescafe.
Napisat ću razmišljanje na temi o Miškoviću   

avatar_Monarh
Quote from: ispod stijena on 15.07.2024, 20:08
Quote from: Fornax on 15.07.2024, 19:48
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47Jer kompa moj, dok nije bilo Getroa ili Plodina, morao si po Barillu i Dash ići u Trst. Zato, svaki dan odi ispred Plodina i zahvaljuj Ćurkoviću što ti je omogućio da jedeš kvalitetnu paštu i da imaš čine oprati robu.
:svakacast:

Komentar mjeseca.

Ja samo vidim da je od neke taktike, lopte, momčadi ...
Glavne rijeci postale pretplata, klosar i "ne obraćaj mi se sa visoka".

Ovo je kolega napisao usporedbu, ali je zaboravio da osim Čurkovića ima 5000 izbora, a od Rijeke nema.
Ili će možda netko navijat za hajduk ili zvezdu!?

Zato i jesu svi nervozni toliko jer podsvjesno im je jasno da gube sami
Kako se opet odnosi na mene, kod mene pretplata nije bila upitna, to sam rekao prvog dana ali da i razumijem i one koji je neće produžiti.

Ovih mojih zadnjih par postova se isključivo odnosi na veličanje vlasnika kluba i ultimativno virenje iz one stvari istome.

Da ne vadim sad neke primjere, evo zadnji i izjava, "Rukavina može jedno doći ako ima čiste papire".

Dakle, ako je badave. Shodno tome, može doći i xy ako ima čiste papire. Dakle, Dinamo pušta uber talenta za 0 eura klubu koji mu je konkurent za naslov. Daj me nemojte jebat.


Pa sami pišete ovdje da nismo platili odštetu u 12 godina za više od 3,4 igrača i da je Mitar bio uteg jer je imao plaću 250 000 godišnje. Pa jel smiješno?!

Dakle, besplatni i gratis igrači, sa malim plaćama, opet kako sami pišete, koje je npr. prošle godine složio Jakir, i pogodio, prije njega Palikuća i falio...

Ja Miška kao ozbiljnog biznismena i vlasnika kluba mogu prihvatiti kada bude npr. "Gabriela Rukavinu" oteo Hajduku, Dinamu, Osijeku... rekao "ovo je zalog za budućnost, platili smo igrača 2 milijuna eura i vjerujemo da ćemo u budućnosti zaraditi na njemu višestruko, pogotovo jer će nas voditi prema naslovu prvaka". Ovo za 0 kuna je milostinja najvećeg zla HR nogometa, koju ćemo kad tad platiti. Kao i i uvijek do sad.




I
Quote from: Fornax on 15.07.2024, 20:17
Quote from: ispod stijena on 15.07.2024, 20:08Ovo je kolega napisao usporedbu, ali je zaboravio da osim Čurkovića ima 5000 izbora, a od Rijeke nema.
Ajde ne pravi se da nisi shvatio poantu.  ;)

Ma jesam, ali...
Mislim da je otišlo previše u negativu bas iz razloga moje zadnje rečenice.
Nije to negativa , nego žuč.
Zao mi je sto je tako i mislim da tko hoće je kupio tko neće nije i da je to to.
Jer stvarno mi baca na HDZ i SDP i to mi ide na jetra

I
15.07.2024, 20:30 #1791 Last Edit: 15.07.2024, 20:31 by ispod stijena
@Monarh
Sukus svega sto ja žalim reci je vezano za tvoje dvije rečenice.
"Sam sam svoj Sef"
"Moji ljudi su na zasluženom GO i sa bonusima".

Da si napisao da hebes mater nekom HDZovom uhljebu klošarskom još bi se 50 ljudi uhvatilo na tebe i imao bis 100 like- ova.

To je ono o čemu pisem

Ali ovaj pozitivan djelić sto si ti napisao u nekom polu revoltu nitko nije zamijetio ni neće niti će biti bitan.

A
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 20:26
Quote from: ispod stijena on 15.07.2024, 20:08
Quote from: Fornax on 15.07.2024, 19:48
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47Jer kompa moj, dok nije bilo Getroa ili Plodina, morao si po Barillu i Dash ići u Trst. Zato, svaki dan odi ispred Plodina i zahvaljuj Ćurkoviću što ti je omogućio da jedeš kvalitetnu paštu i da imaš čine oprati robu.
:svakacast:

Komentar mjeseca.

Ja samo vidim da je od neke taktike, lopte, momčadi ...
Glavne rijeci postale pretplata, klosar i "ne obraćaj mi se sa visoka".

Ovo je kolega napisao usporedbu, ali je zaboravio da osim Čurkovića ima 5000 izbora, a od Rijeke nema.
Ili će možda netko navijat za hajduk ili zvezdu!?

Zato i jesu svi nervozni toliko jer podsvjesno im je jasno da gube sami
Kako se opet odnosi na mene, kod mene pretplata nije bila upitna, to sam rekao prvog dana ali da i razumijem i one koji je neće produžiti.

Ovih mojih zadnjih par postova se isključivo odnosi na veličanje vlasnika kluba i ultimativno virenje iz one stvari istome.

Da ne vadim sad neke primjere, evo zadnji i izjava, "Rukavina može jedno doći ako ima čiste papire".

Dakle, ako je badave. Shodno tome, može doći i xy ako ima čiste papire. Dakle, Dinamo pušta uber talenta za 0 eura klubu koji mu je konkurent za naslov. Daj me nemojte jebat.


Pa sami pišete ovdje da nismo platili odštetu u 12 godina za više od 3,4 igrača i da je Mitar bio uteg jer je imao plaću 250 000 godišnje. Pa jel smiješno?!

Dakle, besplatni i gratis igrači, sa malim plaćama, opet kako sami pišete, koje je npr. prošle godine složio Jakir, i pogodio, prije njega Palikuća i falio...

Ja Miška kao ozbiljnog biznismena i vlasnika kluba mogu prihvatiti kada bude npr. "Gabriela Rukavinu" oteo Hajduku, Dinamu, Osijeku... rekao "ovo je zalog za budućnost, platili smo igrača 2 milijuna eura i vjerujemo da ćemo u budućnosti zaraditi na njemu višestruko, pogotovo jer će nas voditi prema naslovu prvaka". Ovo za 0 kuna je milostinja najvećeg zla HR nogometa, koju ćemo kad tad platiti. Kao i i uvijek do sad.




Sve najveće uspjehe se postiglo u vrijeme Volpija i još malo kasnije al je od naslova svake godine sve veći pad. Miskovic sam sebe naziva velikim biznismenom a najjaci sponzor je bila Sava osiguranje sa 1 mil eura na 3 sezone kojeg je doveo Kek preko svoje žene a sad je ta kladionica jer su kladionice ušle u sve klubove. Znaci daleko najviše je bilo od pretplata i ulaznica prošle sezone 1,6 mil ali nije dosta pa ajmo dignut do za 130-140%. Pričao je bajke o Fly Dubai, Erste Arene, Kinezi ovi oni a nema nigdje nikog. Svelo se da vise nemozemo dovest igraca ako nam ga netko ne pokloni a moglo bi kroz koju godinu doc do toga da igrač mora platit za doc igrat u Rijeku😂. Da se nadovežem na ono najuspješniji u povjesti u izmišljenim godinama kluba. Ljubo Španjol 2 kupa Jugoslavije,uveo klub u prvu ligu i Balkanski kup, Robert Jezic je bio par godina i 2 kupa, Volpi 1 prvenstvo, 2 kupa, 1 superkup i mislim 3 ulaska u grupe europske, Miskovic 2 kupa i 1 ulazak u grupe europske.

avatar_18orvat
15.07.2024, 20:55 #1793 Last Edit: 15.07.2024, 20:56 by 18orvat
Quote from: Arci1984 on 15.07.2024, 20:40Ljubo Španjol 2 kupa Jugoslavije,uveo klub u prvu ligu i Balkanski kup

Ljubo Španjol po meni naš daleko najsposobniji predsjednik. Toliko sposoban da su ga zabranili.

Za njegovog mandata imali smo platežnu moć Hajduka a legenda kaže da smo bili na korak od loži urezanih u stijene te potpune rekonstrukcije stadiona financirane isključivo lokalnim sredstvima.

Nažalost ispriječila se viša sila i Ljubo je po prekomandi morao u Vojvodinu.

avatar_T.T.N.Y.
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 18:47
Quote from: Projeto on 15.07.2024, 16:29Razmažen si. U 120+ godina Rijeke imali smo možda još dva predsjednika ambiciozna i uspješna, a ni jedan nije 13 godina trajao i još traje. Nije ti to baš toliko često. Triba za Reala navijati.
Oooo neeee
Radi se o 78 godina, i od njih smo 66 godina imali Rijeku koja je bila gradski klub, zadnjih 12 je privatni.
U tih 66 godina bio je npr period od 30+ godina da Dinamo nije pobijedio na Kantridi, što vi se reklo, dani ponosa i slave.

Rijeka je u tih 66 godina imala svakakve rezultate, igrala u realno 6. ,7. ligi po jačini u Europi, imala predsjednike koji su dovodili sponzore.

Sada je privatni klub, gdje bi ja, ti i svi mi trebali brinuti da vlasnik kluba bude solventan i omogućimo mu pozitivu dok isti nije sposoban sam naći sponzore da pokriju pol budžeta koji iznosu cca 5 milijuna eura, gledajući da ostatak do 12 čine prodaja igrača, ulaznice i nagrada od Europe.

Jebeni je uspjeh biti u HNL-u među prva 4, od 10 klubova gdje se svako malo dogodi da barem jedan klub nema financije da završi tekuću sezonu.

Nemogućnost kupovine dionica, makar da je objesim na zid, rečenice "kupite si svoj klub...", selidba iz svoga doma, zatvorenost prema svojim navijačima, partnerski odnos sa najvećim zlom HR nogometa i 120+ ostalih stvari daje dovoljan razlog da čovjek koji imalo drži do sebe ne viri iz šupka privatnog vlasnika kluba.
Jer kompa moj, dok nije bilo Getroa ili Plodina, morao si po Barillu i Dash ići u Trst. Zato, svaki dan odi ispred Plodina i zahvaljuj Ćurkoviću što ti je omogućio da jedeš kvalitetnu paštu i da imaš čine oprati robu.

 :svakacast:  :svakacast:  :svakacast:  :svakacast:

Skidam kapu  8)

Z
15.07.2024, 21:05 #1795 Last Edit: 15.07.2024, 21:17 by Zelko Maler
nakon prošle sezone, koja je bila jako dobra, ali koja ipak nije završila na fe no me na lan način, mislio sam da se ove sezone konačno zaustavlja pad koji traje od 2017. i da se bar malo opet ide gore te da će se malo više uložiti u roster pošto se otvara nikad veća prilika za europu. Ne samo za europu, izrazito je bitno startati u prvenstvu odma maksimalno.
Također ako se zasere i sprži ne znam ca 6-8 milja eura na neko ulaganje u momčad mislim da imamo jaki odnosno nikad jači buffer u mladim igračima koje možemo prodati pa i rizik malo jačeg ulaganje nije ni blizu toliko velik

Jesmo li za Miškovića od 2012 imali kad ovakav kapital u mladim igračima. Hodža, Galešić, Fruk, Janković, Ivanović, Pašalić.  6 igrača. Tu se možda još i mali Smola može dodati. Tu je brat bratu 20-25milja eura prodajne vrijednosti., to sam zbrajao da se prodaju za čim manje odnosno konzervativna procjena.
Ako zasereš nešto prodaš dva i teraj dalje.

ali očito i to ništa.

Ajde Posavec i Majstorović su dobre prinove. Majstorović nije doveden za prvotimca jer tu će ordinirati Galešić i Radelja, a u sličaju prodaje ijednog ide opet novi stoper tako da mi je Majstor ok. Također Posavec mislim da ima kvalitetu, to je i pokazao na pripremama, ali ovo danas je  užas. Tebi treba prvo lijevo krilo ko zamjenu za Pjacu, tobože najboljeg igrača i igrača koji veže uvijek dva na sebe i ti  dovedeš Rukavinu.

avatar_river92
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 19:25
Quote from: river92 on 15.07.2024, 19:12čovjek koji je bogatiji od svih registriranih clanova foruma kumulativno, ima privatni nogometni klub s kojim je osvojio jedini naslov prvaka u povijesti, nekoliko kupova i igrao nekoliko puta skupine euro natjecanja s klubom za kojeg je Renova bila nepremostiva prepreka u europi je neambiciozan i mora hitno prodat klub  :svakacast:  :svakacast:  :svakacast:  kako bi Masimo Busaka svojevremeno rekao Ivanu Bebeku "please stop talk for nothing"

Lako je bit pametan s tudjim parama dok tipkas po kompu i krajickom oka škicaš da ne vidi šef da prosipas mudrost po forumu umjesto da radis  :nisamja:
Ako se odnosi na mene, falio si, sam sam svoj šef, radnici su odavno doma, zapravo pol ih je na godišnjem, plaćenom,uz bonuse.

A ovo tvoje, citiram, "lako je biti pametan i s tudjim parama..." se itekako može odnositi na sadašnjeg vlasnika kluba koji se tako ponašao dok je vlasnik kluba bio Volpi, tj. SS.

Ponavljam, klub je PRIVATAN, isto kao  što su privatne banke, auto kuće, restorani, kafići...

Jesi li spreman platiti 130% skuplje uslugu omiljenog kafića, platiti isto toliko skuplje omiljenu marku auta, uzeti kredit sa 130 %v većom kamatom... Jer jebi ga, lako je s tudjim parama(od banke) kupiti stan, i onaj da napravi Daciu se isto muči kao u Audiju, neka koštaju isto!

Svaka cast za poduzetnistvo (nije sarkazam, postujem to maksimalno)..sto se tice nabrojanog, nisam spreman apsolutno ni jednu uslugu, ni jedan proizvod, ni jedan auto, bas nista platit vise od realne trzisne cijene, pa ako je ikako moguce i malo manje, aaali kad je Rijeka u pitanju, kupit cu i platit cu, naravno, pod uvjetom da imam od cega zivit nakon te transakcije.. zasto? pa zato jer za Rijeku navijam, volim taj klub i zelim ga podrzat... ne navijam no za Barillu, ni za Volvo, ni za bilo sto drugo, zaboli me za bilo koji drugi brend ali za Rijeku navijam i ako Vrhovni komandant mora dignut cijenu 200 posto da bi Rijeka i dalje bila top klub za nase prilike, ja sam tu da to podrzim.. naravno, ako mogu...

S
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 20:26Ja Miška kao ozbiljnog biznismena i vlasnika kluba mogu prihvatiti kada bude npr. "Gabriela Rukavinu" oteo Hajduku, Dinamu, Osijeku... rekao "ovo je zalog za budućnost, platili smo igrača 2 milijuna eura i vjerujemo da ćemo u budućnosti zaraditi na njemu višestruko, pogotovo jer će nas voditi prema naslovu prvaka". Ovo za 0 kuna je milostinja najvećeg zla HR nogometa, koju ćemo kad tad platiti. Kao i i uvijek do sad.


Samo bi spomenuo kako je Dinamo sigurno odvagao visinu njegove plače i skidanje ugovora do 2028. Netko je potpisao 6 godišnji ugovor s Rukavinom, prije ovog poslovodstva. Jakir ga očigledno ne vidi kao supertalenta, inače da mu išta vrijedi, treba mu barem kao džoker za LP. A i stavio bi ga u izlog da je ikako spreman. Šuška se i da je njegov otac imao razgovor oko minutaže s Jakirom koji nije prošao najbolje. Tata Gaby je nervozan je mu 20 godišnji sin ne igra i nije u izlogu za transfer. Na kraju je tata odlučio o raskidu priličnog ugovora s Dinamom, sigurno nije mali Gaby odlučio.   
Poslovno, Dinamo dobiva skidanje njegovog ugovora s vrata. možda 2 milijuna ugovora do njegove 24 godine. Na ovo drugo ne računaju, ako što jednom dobiju dobiju. To nije malo skidanje kad moraš skinut čim više nepotrebnih s ugovora. Gaby i tata su označeni kao nepotrebni i neupotrebljivi u Dinamu.
Kako očigledno Rukavine najviše riskiraju, ovdje najviše zabrinjava da nije onaj slučaj kad samo tata misli kako je sin supertalent koji će igrat u Premiershipu za par milijuna godišnje.

avatar_Estel
Quote from: river92 on 15.07.2024, 21:06
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 19:25
Quote from: river92 on 15.07.2024, 19:12čovjek koji je bogatiji od svih registriranih clanova foruma kumulativno, ima privatni nogometni klub s kojim je osvojio jedini naslov prvaka u povijesti, nekoliko kupova i igrao nekoliko puta skupine euro natjecanja s klubom za kojeg je Renova bila nepremostiva prepreka u europi je neambiciozan i mora hitno prodat klub  :svakacast:  :svakacast:  :svakacast:  kako bi Masimo Busaka svojevremeno rekao Ivanu Bebeku "please stop talk for nothing"

Lako je bit pametan s tudjim parama dok tipkas po kompu i krajickom oka škicaš da ne vidi šef da prosipas mudrost po forumu umjesto da radis  :nisamja:
Ako se odnosi na mene, falio si, sam sam svoj šef, radnici su odavno doma, zapravo pol ih je na godišnjem, plaćenom,uz bonuse.

A ovo tvoje, citiram, "lako je biti pametan i s tudjim parama..." se itekako može odnositi na sadašnjeg vlasnika kluba koji se tako ponašao dok je vlasnik kluba bio Volpi, tj. SS.

Ponavljam, klub je PRIVATAN, isto kao  što su privatne banke, auto kuće, restorani, kafići...

Jesi li spreman platiti 130% skuplje uslugu omiljenog kafića, platiti isto toliko skuplje omiljenu marku auta, uzeti kredit sa 130 %v većom kamatom... Jer jebi ga, lako je s tudjim parama(od banke) kupiti stan, i onaj da napravi Daciu se isto muči kao u Audiju, neka koštaju isto!

Svaka cast za poduzetnistvo (nije sarkazam, postujem to maksimalno)..sto se tice nabrojanog, nisam spreman apsolutno ni jednu uslugu, ni jedan proizvod, ni jedan auto, bas nista platit vise od realne trzisne cijene, pa ako je ikako moguce i malo manje, aaali kad je Rijeka u pitanju, kupit cu i platit cu, naravno, pod uvjetom da imam od cega zivit nakon te transakcije.. zasto? pa zato jer za Rijeku navijam, volim taj klub i zelim ga podrzat... ne navijam no za Barillu, ni za Volvo, ni za bilo sto drugo, zaboli me za bilo koji drugi brend ali za Rijeku navijam i ako Vrhovni komandant mora dignut cijenu 200 posto da bi Rijeka i dalje bila top klub za nase prilike, ja sam tu da to podrzim.. naravno, ako mogu...

Lijepo napisano... U pravilu si racionalan potrošač u svemu, osim u navijanju za klub, tu si emocionalan potrošač 😀 na to je "vrhovni komandant" najviše i računao  ;)

avatar_Monarh
Quote from: river92 on 15.07.2024, 21:06
Quote from: Monarh on 15.07.2024, 19:25
Quote from: river92 on 15.07.2024, 19:12čovjek koji je bogatiji od svih registriranih clanova foruma kumulativno, ima privatni nogometni klub s kojim je osvojio jedini naslov prvaka u povijesti, nekoliko kupova i igrao nekoliko puta skupine euro natjecanja s klubom za kojeg je Renova bila nepremostiva prepreka u europi je neambiciozan i mora hitno prodat klub  :svakacast:  :svakacast:  :svakacast:  kako bi Masimo Busaka svojevremeno rekao Ivanu Bebeku "please stop talk for nothing"

Lako je bit pametan s tudjim parama dok tipkas po kompu i krajickom oka škicaš da ne vidi šef da prosipas mudrost po forumu umjesto da radis  :nisamja:
Ako se odnosi na mene, falio si, sam sam svoj šef, radnici su odavno doma, zapravo pol ih je na godišnjem, plaćenom,uz bonuse.

A ovo tvoje, citiram, "lako je biti pametan i s tudjim parama..." se itekako može odnositi na sadašnjeg vlasnika kluba koji se tako ponašao dok je vlasnik kluba bio Volpi, tj. SS.

Ponavljam, klub je PRIVATAN, isto kao  što su privatne banke, auto kuće, restorani, kafići...

Jesi li spreman platiti 130% skuplje uslugu omiljenog kafića, platiti isto toliko skuplje omiljenu marku auta, uzeti kredit sa 130 %v većom kamatom... Jer jebi ga, lako je s tudjim parama(od banke) kupiti stan, i onaj da napravi Daciu se isto muči kao u Audiju, neka koštaju isto!

Svaka cast za poduzetnistvo (nije sarkazam, postujem to maksimalno)..sto se tice nabrojanog, nisam spreman apsolutno ni jednu uslugu, ni jedan proizvod, ni jedan auto, bas nista platit vise od realne trzisne cijene, pa ako je ikako moguce i malo manje, aaali kad je Rijeka u pitanju, kupit cu i platit cu, naravno, pod uvjetom da imam od cega zivit nakon te transakcije.. zasto? pa zato jer za Rijeku navijam, volim taj klub i zelim ga podrzat... ne navijam no za Barillu, ni za Volvo, ni za bilo sto drugo, zaboli me za bilo koji drugi brend ali za Rijeku navijam i ako Vrhovni komandant mora dignut cijenu 200 posto da bi Rijeka i dalje bila top klub za nase prilike, ja sam tu da to podrzim.. naravno, ako mogu...
Od Rijeke više volim svoje dijete, valjda je to razumljivo, pa mi ne pada na pamet da mu dignem džeparac 200 % jer je on rekao "Tata, treba mi..." Daj mi ti nešto zauzvrat, i to više nego do sada, hoću još bolje ocjene, radit ćeš to i to, pa ćemo tek tada razgovarati o povećanju. A ne, "ti me voliš, ja sam tvoje dijete..."

Stvarno kod mene nije problem cijena pretplate, više me iznenađuje kako ljudi slijepo slijede neke odluke, sve prihvaćaju automatizmom bez propitkivanja i gledanja stvari iz više kuteva. Ja sam uvjeren, da sutra Rijeka objavi da na utakmicu prvog kola protiv Lokomotive svi navijači moraju doći u odijelima i leptir mašni, bilo bi gunđanje, toplo je, nemam leptir mašnu... A onda kako bi se bližila utakmica došlo bi bar 2 milje ljudi, i bilo bi "a i tako će mi trebati i odijelo i leptir mašna kasnije za..."