RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

avatar_T.T.N.Y.
Čuo sam baš kako nam se Miško zadužio jebeno prošlo ljeto kad je Jakirović dao popis igrača koje želi i da su se zbog nekih probile granice u plaćama.
Sada je dignuo ručnu i rekao da nema dolazaka dok ne odu svi koje može imalo unovčiti. Ipak se kalkulira malo zbog Europe da se ne rasproda prije vremena i da se pokuša ući u grupe.

U ovoj situaciji razumljivo, ali ne mogu shvatiti da se on dovodi u takvu situaciju da ugrozi potencijalni nastup u EL ili KL kad je bilo jasno da finalom kupa ili 2. mjestom možemo do lakšeg ždrijeba i ulaska u skupinu.

Ako je tako kako pišem vjerujem da pojačanja stižu ako/kad prođemo Rumunje i prodamo Hodžu jer smo onda praktički na korak do ulaska.

avatar_TIR
Quote from: T.T.N.Y. on 28.07.2024, 14:08Čuo sam baš kako nam se Miško zadužio jebeno prošlo ljeto kad je Jakirović dao popis igrača koje želi i da su se zbog nekih probile granice u plaćama.

Ovo mi nema puno smisla jer su gasterbajter duo stigli iz 3. i 4. njemačke lige, nisu ni kvaliteta ni ime radi kojih bi se probijalo granice.
Petrovič je bio višak u Beču, tražio je sredinu u kojoj će igrati, nije imao jaku pregovaračku poziciju. Čabraja je isto bio neka rotacija u Škotskoj, otac mu je preminuo dok je bio gore, tri godine inozemstva pa je očito htio natrag, ali po kvaliteti kao i Petrovič.
Radeljić je kontaktiran još na zimu 2023., došao je kao nominalno treći stoper i isti profil kao Krešić kojeg tog ljeta šaljemo na posudbu. Iako je imao dosta iskustva i stabilan ugovor u Sheriffu, ne vjerujem da se išta probijalo.

Ostaju Fruk i Janković i tu možda ima materijala.
Doduše Toni Fruk je ogledni primjer sportaša koji nekad na terenu djeluje kao jedini pravi nogometaš pokraj kojeg je 10 poluamatera, ne znam kako opisati drukčije... Isplatit će se sam neupitno.
Janković je bio velika želja Jakirovića, ali on je 2020. potpisao profi ugovor s Dinamom bez pretjeranog pedigrea. Tu je sigurno bilo odricanja jer su ugovori za mlade igrače iz Mamićeve ere uredno bili kao kod nas za ključne igrače.

Ne znam, malo nategnuta priča po meni.
#navodninavijač

B
Neznam dal je stvarno bilo kakvih kontakata sa Drmicem, ali ako je po meni se mogu zakopati ratne sjekire. Uostalom nije nekakvih ruznih gesta imao prema navijacima, supak je ispao nakon onih njegovih hvalospjeva «gdje su bili kad mi nije bilo dobro», no treba nam napadac. Polomljen, star, kakav god da je al za bar pola sata po utakmici vjerujem da bi bez problema navukao 10tak golova. Po postotku konverzije mislim da je najbolji realizator kojeg smo imali. Tako da forsirat Ivanovica nadajuci se da ce jednom doci do razine da zabije bar svaki treci zicer, i ako neide ubacivat Drmu po pol sata.

Naravno ako se njemu dolazi za nas klasicni mizerijski ugovor za rotacijske igrace, ali zna i on da neki jaki ugovor ne moze vise ubost.

Da ekipa s brda ima bar nekakav drugi plan onda nebismo o ovome razmisljali no kako nemaju ideja-neka skicnu malo na forum, vec smo im razradili prijelazni rok.

A
Quote from: armada on 28.07.2024, 13:23Izgleda nam je svima skupa sunce udrilo u glavu pa uz nedostatak novosti forum nam uzavrio  :bo: imam "filing" da prevladava pesimizam...a samo igrač, dva, odnosno tri  :nisamja:  su dovoljna da krene euforija. Pod uvjetom da više nema odlazaka iz prvih 12-14, što je vjerojatno nevjerojatno, ja bi bio zadovoljan sa Perkovićem, Kadušićem, Halilovićem i Drmićem. Da se razumijemo, izbor je takav samo iz razloga što se oni čine nama dostižnima. Uglavnom:

vratari: Zloma, Posavec
bekovi: Smola, Perković, Kadušić, Čabraja
stoperi: Galešić, Radeljić, Majstorović, Dujmović, (Smola, Perković)
vezni: Selahi, Fruk, Hodža, Janković, Petrović, Halilović, Banda, Ilinković
krilni: Pašalić, Rukavina, Nais, Bogojević, (Janković, Ivanović pa čak i Obre)
špice: Ivanović, Obre, Drmić

Onako na brzaka, meni to ne izgleda ništa lošije nego lani, dapače, ne znam zašto, ali sam uvjeren da će nam Rukavina isporučiti više od Pjace i da bi Drmić isporučio više od Marića. Halilović nije nužan, ali sam ga spomenuo jer vjerujem da je dosegljiv, a odlazak Hodže ili Selahija ili oba je vrlo realan. Što se vama čini?
Kadusic je igrač pod ugovorom s Istrom a mi nemamo novaca za plaćat odštete jer bi doveli Marešića a bilo je i za Majkića da ga nemozemo dovest jer je pod ugovorom pa preskup. Drmic nakon šta nas je odjebao nema šta tražit kod nas a i nemoze hodat, Halilovic prošlo ljeto sve dogovorio s nama pa nas odjebao, Perkovic zar nije dosta vise poslovanja sa Dinamom? Zar nema drugih klubova, država, liga,....?

avatar_vMario87
Taj Kadušić je fizikalac koji je s loptom na 'Vi'

Prije bi doveo Valinčića nego njega.
U svakoj mojoj pjesmi nalaziš se ti, ne mogu Rijeko tebi prestat pjevati.. 💙🤍

avatar_Fiumano
28.07.2024, 16:27 #2405 Last Edit: 28.07.2024, 16:28 by Fiumano
Ma problem je valjda u tome da su ovi koji se nude u dva grama od ovih koje već imamo. Ode jedan dođe drugi, promjena imena na dresu a učinak isti, samo ga treba uhodavat i nije prošao pripreme.

Zato se i čeka da se pojavi mogućnost dovođenja pravog pojačanja a ne ovih rotacijskih za popunit broj. To će se čekati do zadnjih dana roka jer tada se može napraviti neki dobar deal kad nemaš para.

D
Po meni je modus operandi po kojem od buduceg transfera dio pripada igracu dobra opcija za privuci imena koja vide nas kao odskocnu dasku, a koje ne mozemo privuci nasim placama. Pod uvjetom da klauzula nije fix i da nije 50% (citaj Pjaca).
Time mozemo privuci atraktivnija imena koja sigurno tako imaju motiv vise za gristi u nasem dresu.

Primjerice Vipotnik, dovedemo ga za nasu redovnu placu 100k godisnje + 30% od buduceg transfera. Neka odigra jednu dobru sezonu i ode za 3 m, 1 m pripada njemu nama dva. Mi smo na sezonu dobili top napadaca (da nije top nebi nitko iskesirao tu lovu), a on je odigrao za godisnju placu od 1,1m koju mu ni dinamo nebi sada ponudio.

Ima nacina kako napraviti dobar transfer, ali nadam se da ovi u uredima za razliku od vecine forumasa imaju svijest realnih mogucnosti i u skladu s time znaju razmisljat "out of box".

Nama takvi modusi prakticki svode rizik ulaganja na minimum, i to je najbolji moguci odraz teorije da se netko plati po ucinku.

Osim toga, u Rijeku ce tada doci onaj tko ima vjere u svoje mogucnosti, to je onaj dio o karakteru o kojem sam vec pisao.

F
Vipotnik navodno pregovara s tovarima, tako da od toga vjv nista. Mislim da je najbitnije da prodemo rumunje pa da onda gundjamo za pojacanja, ako je i dogovoreno nesto ceka se taj prolaz. Nervozan cu biti od petka nadam se a sad samo mirnoca

A
28.07.2024, 18:32 #2408 Last Edit: 28.07.2024, 18:34 by armada
Quote from: Arci1984 on 28.07.2024, 15:25
Quote from: armada on 28.07.2024, 13:23Izgleda nam je svima skupa sunce udrilo u glavu pa uz nedostatak novosti forum nam uzavrio  :bo: imam "filing" da prevladava pesimizam...a samo igrač, dva, odnosno tri  :nisamja:  su dovoljna da krene euforija. Pod uvjetom da više nema odlazaka iz prvih 12-14, što je vjerojatno nevjerojatno, ja bi bio zadovoljan sa Perkovićem, Kadušićem, Halilovićem i Drmićem. Da se razumijemo, izbor je takav samo iz razloga što se oni čine nama dostižnima. Uglavnom:

vratari: Zloma, Posavec
bekovi: Smola, Perković, Kadušić, Čabraja
stoperi: Galešić, Radeljić, Majstorović, Dujmović, (Smola, Perković)
vezni: Selahi, Fruk, Hodža, Janković, Petrović, Halilović, Banda, Ilinković
krilni: Pašalić, Rukavina, Nais, Bogojević, (Janković, Ivanović pa čak i Obre)
špice: Ivanović, Obre, Drmić

Onako na brzaka, meni to ne izgleda ništa lošije nego lani, dapače, ne znam zašto, ali sam uvjeren da će nam Rukavina isporučiti više od Pjace i da bi Drmić isporučio više od Marića. Halilović nije nužan, ali sam ga spomenuo jer vjerujem da je dosegljiv, a odlazak Hodže ili Selahija ili oba je vrlo realan. Što se vama čini?
Kadusic je igrač pod ugovorom s Istrom a mi nemamo novaca za plaćat odštete jer bi doveli Marešića a bilo je i za Majkića da ga nemozemo dovest jer je pod ugovorom pa preskup. Drmic nakon šta nas je odjebao nema šta tražit kod nas a i nemoze hodat, Halilovic prošlo ljeto sve dogovorio s nama pa nas odjebao, Perkovic zar nije dosta vise poslovanja sa Dinamom? Zar nema drugih klubova, država, liga,....?

Kadušić je igrač u zadnjoj godini ugovora, zato ga nekako vidim kao realnu opciju. Ujedno je to i odgovor @vMario87  zašto ne Valinčić...spomenuo sam, mislim jučer, Valinčića smo shebali lani kad je bio besplatan...nastavno na Drmića, Perkovića, odgovorio bi protupitanjem...zbog čega ih ne uzeti ako za iste pare mogu isporučiti više nego lanjske opcije? Samo zato jer su igrali za gnjk? Ja isto taj klub mrzim baš iz dna duše, ali niti jedan niti drugi igrom za njih, kod mene nisu ostavili dojam nekih "mrzitelja Rijeke". Posebice Perković, koji nikada kod nas nije niti bio. Halilu i Drmi eventualno mogu ponešto zamjeriti, ali ništa značajno. Za njih bi naglasio onaj dio: "ako za iste pare mogu isporučiti više nego lanjske opcije". Ja to ne znam, to struka treba znati.

@Fiumano istina, da. Kapitalci ako i dođu, doći će jako kasno, a i ako ih bude, biti će jedan, a naša širina kadra je najblaže rečeno siromašna i ovih "u deset deka" nam fali barem 2-3 bez da ikoga prodamo. Podržavam opciju da primjerice damo ća Naisa i Bogojevića i instaliramo Jakca i Butića, samo se bojim da to nije ta sezona. EL je nikad bliža, a mi i sa donekle izgrađenim Naisom i Bogijem nismo konkurentni za nju baš nešto.

I na kraju Vipotnik...šteta trošiti vrijeme. On je izvan naših mogućnosti. Hebavamo se sa Fućkom hoće li u Slaven ili ne, lani nam Valinčića uzela Istra i slično, a pričamo o Vipotniku...how yes no

M
Slažem se sa david_ri ,uvijek se može naći načina da se dovede nekoga i zaradi, čak i sa manje sredstava.
Ja bi Drmica doveo ali bi potpisao ugovor po nama povoljnim uvjetima, neka stane iza svojih riječi. Mislim da bi Ivanović imao šta za naučiti.


A
Quote from: armada on 28.07.2024, 18:32
Quote from: Arci1984 on 28.07.2024, 15:25
Quote from: armada on 28.07.2024, 13:23Izgleda nam je svima skupa sunce udrilo u glavu pa uz nedostatak novosti forum nam uzavrio  :bo: imam "filing" da prevladava pesimizam...a samo igrač, dva, odnosno tri  :nisamja:  su dovoljna da krene euforija. Pod uvjetom da više nema odlazaka iz prvih 12-14, što je vjerojatno nevjerojatno, ja bi bio zadovoljan sa Perkovićem, Kadušićem, Halilovićem i Drmićem. Da se razumijemo, izbor je takav samo iz razloga što se oni čine nama dostižnima. Uglavnom:

vratari: Zloma, Posavec
bekovi: Smola, Perković, Kadušić, Čabraja
stoperi: Galešić, Radeljić, Majstorović, Dujmović, (Smola, Perković)
vezni: Selahi, Fruk, Hodža, Janković, Petrović, Halilović, Banda, Ilinković
krilni: Pašalić, Rukavina, Nais, Bogojević, (Janković, Ivanović pa čak i Obre)
špice: Ivanović, Obre, Drmić

Onako na brzaka, meni to ne izgleda ništa lošije nego lani, dapače, ne znam zašto, ali sam uvjeren da će nam Rukavina isporučiti više od Pjace i da bi Drmić isporučio više od Marića. Halilović nije nužan, ali sam ga spomenuo jer vjerujem da je dosegljiv, a odlazak Hodže ili Selahija ili oba je vrlo realan. Što se vama čini?
Kadusic je igrač pod ugovorom s Istrom a mi nemamo novaca za plaćat odštete jer bi doveli Marešića a bilo je i za Majkića da ga nemozemo dovest jer je pod ugovorom pa preskup. Drmic nakon šta nas je odjebao nema šta tražit kod nas a i nemoze hodat, Halilovic prošlo ljeto sve dogovorio s nama pa nas odjebao, Perkovic zar nije dosta vise poslovanja sa Dinamom? Zar nema drugih klubova, država, liga,....?

Kadušić je igrač u zadnjoj godini ugovora, zato ga nekako vidim kao realnu opciju. Ujedno je to i odgovor @vMario87  zašto ne Valinčić...spomenuo sam, mislim jučer, Valinčića smo shebali lani kad je bio besplatan...nastavno na Drmića, Perkovića, odgovorio bi protupitanjem...zbog čega ih ne uzeti ako za iste pare mogu isporučiti više nego lanjske opcije? Samo zato jer su igrali za gnjk? Ja isto taj klub mrzim baš iz dna duše, ali niti jedan niti drugi igrom za njih, kod mene nisu ostavili dojam nekih "mrzitelja Rijeke". Posebice Perković, koji nikada kod nas nije niti bio. Halilu i Drmi eventualno mogu ponešto zamjeriti, ali ništa značajno. Za njih bi naglasio onaj dio: "ako za iste pare mogu isporučiti više nego lanjske opcije". Ja to ne znam, to struka treba znati.

@Fiumano istina, da. Kapitalci ako i dođu, doći će jako kasno, a i ako ih bude, biti će jedan, a naša širina kadra je najblaže rečeno siromašna i ovih "u deset deka" nam fali barem 2-3 bez da ikoga prodamo. Podržavam opciju da primjerice damo ća Naisa i Bogojevića i instaliramo Jakca i Butića, samo se bojim da to nije ta sezona. EL je nikad bliža, a mi i sa donekle izgrađenim Naisom i Bogijem nismo konkurentni za nju baš nešto.

I na kraju Vipotnik...šteta trošiti vrijeme. On je izvan naših mogućnosti. Hebavamo se sa Fućkom hoće li u Slaven ili ne, lani nam Valinčića uzela Istra i slično, a pričamo o Vipotniku...how yes no
Pa za Perkovica sam napisao zar nije previse vise suradnje-poslovanja s Dinamom? Protiv Perkovica nemam ništa i htio sam ga uzet iz Istre

M
Apropo Fućka, on ima još važeći ugovor sa osijekom,i nemože doći kod nas na posudbu jer kao između nazovi velike četvorke postoji dogovor da međusobno ne posuđuju nego samo prodaja.
Tako da ako hoće kod nas, ili ga mi kupujemo ili on raskida ugovor.

avatar_🔵 D10S ⚪️
29.07.2024, 17:44 #2413 Last Edit: 29.07.2024, 17:46 by 🔵 D10S ⚪️
Dobro je da nema vise posudbi  8).

Ali dinamo je Cavlinu posudio bezlicnom tako da...
Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača 🔵⚪️
Osjećam puno negativne energije, a nijedna utakmica nije prijelomna 🤡

S
Realno je jos odlazak Selahi i Pasalic i poneka prinova da popuni broj. Ovaj prijelazni rok nema veze sa sportom.