RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

avatar_Silvio Dante
01.01.2025, 15:29 #6060 Last Edit: 01.01.2025, 15:30 by Silvio Dante
Sve su to iluzije dragi moji. Kritična masa ni iz bliza nije dovoljna još uvijek za bilo kakve konkretne poteze. Pravi trenutak kao što @Fornax kaže bio je možda na ljeto, kad je stvarno bilo rezona da se ide u radikalne poteze. Kad kažem radikalne jasno da ne mislim na atak na bilo koga, nego na mjere koje se primjenjuju u demokratskim zemljama kad ti nešto nije po volji. Izlazak na cestu, skup, miting, bojkot, bilo kakva javna artikulacija mišljenja. Nije usljedilo, sve je ostalo na žučnim internet komentarima.
Danas očekivati nešto je još iluzornije. Na svaki glas: "koji kurac, što se događa i čemu ovo", idu ti 3 koji odgovaraju da šta hoćeš, da boljih ponuda nema, da se od nečeg mora živit i da znaš li ti kako je bilo.

Tako da, smanjimo očekivanja  u startu. Manjina smo koja ovako misli, šačica nas je još uvijek. Stvari bi iz korijena mogla promijeniti jedino Armada koja ima pokret i snagu da za sobom povuče masu. Bez njih ćemo ostati i i od gro javnosti biti tretirani i proglašeni šačicom jada, frustriranim nezadovoljnicima i neprijateljima kluba.

A
Quote from: LenRi on 01.01.2025, 15:17
Quote from: Kostrena on 01.01.2025, 15:146347 pretplatnika prošle sezone
4027 ove sezone za sad
Meni ovo izgleda ko bojkot, znači bili smo tu i u Srpnju
Sljedeće godine ako se ovako nastavi, a ne znamo drugačije bit će 2000 pretplatnika
Da, ali ako sada zaredamo sa par dobrih rezultata idu pretplate na 5000. Većinu ljudi zanima samo rezultat
A gledaj ako Galesic ode u Dinamo a Orsic nama i nebude nikakve grupne reakcije ja sam jako blizu da izbjegnem Rujevicu unatoč pretplati. Možda odem samo na koje gostovanje zbog druženja al bez navijanja.

L
Quote from: Silvio Dante on 01.01.2025, 15:29Sve su to iluzije dragi moji. Kritična masa ni iz bliza nije dovoljna još uvijek za bilo kakve konkretne poteze. Pravi trenutak kao što @Fornax kaže bio je možda na ljeto, kad je stvarno bilo rezona da se ide u radikalne poteze. Kad kažem radikalne jasno da ne mislim na atak na bilo koga, nego na mjere koje se primjenjuju u demokratskim zemljama kad ti nešto nije po volji. Izlazak na cestu, skup, miting, bojkot, bilo kakva javna artikulacija mišljenja. Nije usljedilo, sve je ostalo na žučnim internet komentarima.
Danas očekivati nešto je još iluzornije. Na svaki glas: "koji kurac, što se događa i čemu ovo", idu ti 3 koji odgovaraju da šta hoćeš, da boljih ponuda nema, da se od nečeg mora živit i da znaš li ti kako je bilo.

Tako da, smanjimo očekivanja  u startu. Manjina smo koja ovako misli, šačica nas je još uvijek. Stvari bi iz korijena mogla promijeniti jedino Armada koja ima pokret i snagu da za sobom povuče masu. Bez njih ćemo ostati i i od gro javnosti biti tretirani i proglašeni šačicom jada, frustriranim nezadovoljnicima i neprijateljima kluba.
Treba i shvatiti činjenicu da imaš masu ljudi koji idu na utakmice a ne prate zbivanja oko kluba na redovnoj bazi kao mi ovdje. Neki će tek na utakmici s Dinamom shvatiti da Galešić igra protiv nas

A
Quote from: TIR on 01.01.2025, 15:20Moš mislit. Prodali su šta, 40 polusezonskih pretplata dok smo vodeći na tablici?

Svi imaju svoju točku pucanja.

Upravo to. Moja točka pucanja je prodaja Galešića najomraženijem klubu u svemiru. Čak niti ne toliko sama prodaja igrača kao igrača, njih je bilo i biti će ih, nego trenutak prodaje. U ovom trenutku ta prodaja nije prodaja igrača nego je prodaja prvenstva. Svakakvih sam/smo gorkih pilula do sada od dide progutali, ali ovu ja, ponavljam, jednostavno ne mogu progutati.

A
Quote from: Silvio Dante on 01.01.2025, 15:29Sve su to iluzije dragi moji. Kritična masa ni iz bliza nije dovoljna još uvijek za bilo kakve konkretne poteze. Pravi trenutak kao što @Fornax kaže bio je možda na ljeto, kad je stvarno bilo rezona da se ide u radikalne poteze. Kad kažem radikalne jasno da ne mislim na atak na bilo koga, nego na mjere koje se primjenjuju u demokratskim zemljama kad ti nešto nije po volji. Izlazak na cestu, skup, miting, bojkot, bilo kakva javna artikulacija mišljenja. Nije usljedilo, sve je ostalo na žučnim internet komentarima.
Danas očekivati nešto je još iluzornije. Na svaki glas: "koji kurac, što se događa i čemu ovo", idu ti 3 koji odgovaraju da šta hoćeš, da boljih ponuda nema, da se od nečeg mora živit i da znaš li ti kako je bilo.

Tako da, smanjimo očekivanja  u startu. Manjina smo koja ovako misli, šačica nas je još uvijek. Stvari bi iz korijena mogla promijeniti jedino Armada koja ima pokret i snagu da za sobom povuče masu. Bez njih ćemo ostati i i od gro javnosti biti tretirani i proglašeni šačicom jada, frustriranim nezadovoljnicima i neprijateljima kluba.
Nažalost nove generacije koje vode tribinu boli briga za sve šta si događa i zanima ih samo svoje izdanje i to je to, reagirali bi samo na jako loše rezultate.

A
Quote from: armada on 01.01.2025, 15:33
Quote from: TIR on 01.01.2025, 15:20Moš mislit. Prodali su šta, 40 polusezonskih pretplata dok smo vodeći na tablici?

Svi imaju svoju točku pucanja.

Upravo to. Moja točka pucanja je prodaja Galešića najomraženijem klubu u svemiru. Čak niti ne toliko sama prodaja igrača kao igrača, njih je bilo i biti će ih, nego trenutak prodaje. U ovom trenutku ta prodaja nije prodaja igrača nego je prodaja prvenstva. Svakakvih sam/smo gorkih pilula do sada od dide progutali, ali ovu ja, ponavljam, jednostavno ne mogu progutati.
I ja bi mogao to podnijeti da je na ljeto ali sad u ovom trenutku ne

L
Quote from: Arci1984 on 01.01.2025, 15:37
Quote from: armada on 01.01.2025, 15:33
Quote from: TIR on 01.01.2025, 15:20Moš mislit. Prodali su šta, 40 polusezonskih pretplata dok smo vodeći na tablici?

Svi imaju svoju točku pucanja.

Upravo to. Moja točka pucanja je prodaja Galešića najomraženijem klubu u svemiru. Čak niti ne toliko sama prodaja igrača kao igrača, njih je bilo i biti će ih, nego trenutak prodaje. U ovom trenutku ta prodaja nije prodaja igrača nego je prodaja prvenstva. Svakakvih sam/smo gorkih pilula do sada od dide progutali, ali ovu ja, ponavljam, jednostavno ne mogu progutati.
I ja bi mogao to podnijeti da je na ljeto ali sad u ovom trenutku ne
Ma podnijeli bi i sada lakše da Dinamo ima npr.  sedam do deset bodova više od nas

A
Ne znam gdje ovaj link prilijepiti. Ovdje se čini možda najprimjerenije. Još transfer nije niti služben, a već izbornik traži svježu krv i gle čuda Galešić među njima. Slučajno? How yes no.
https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/dalic-trazi-svjezu-krv-evo-tko-su-najveci-kandidati-za-nove-vatrene---888613.html

O
Quote from: Kostrena on 01.01.2025, 15:19Pa prvi smo

Bojim se kako je krenulo da necemo dugo.

A
Quote from: Orpat on 01.01.2025, 15:48
Quote from: Kostrena on 01.01.2025, 15:19Pa prvi smo

Bojim se kako je krenulo da necemo dugo.

Golove dajemo "na slamčicu", ali je obrana bila granitna i to nas drži na prvome mjestu. Kad Majstor bude imao kartone ili se eventualno ozlijedi, obrana će biti koja? Goda - Devetak, Smolčić - Bogojević? Krasno. Nećemo biti prvi već nakon prvog proljetnog kola, a treći ćemo biti nakon cca 4-5 proljetnih kola  :jbg:

avatar_Fornax
Quote from: LenRi on 01.01.2025, 15:32Neki će tek na utakmici s Dinamom shvatiti da Galešić igra protiv nas
;D  ;D  ;D

Generalka srpanj 2017, šaljem frendu poruku s tribine:

"Kvržić upravo ušao u igru!  :o "

Frend: "Za koga?"
#degenerik
"Nismo svi bez pršuta na čelu komunjare."
~TIR, 03/06/2026

L
Quote from: armada on 01.01.2025, 15:54
Quote from: Orpat on 01.01.2025, 15:48
Quote from: Kostrena on 01.01.2025, 15:19Pa prvi smo

Bojim se kako je krenulo da necemo dugo.

Golove dajemo "na slamčicu", ali je obrana bila granitna i to nas drži na prvome mjestu. Kad Majstor bude imao kartone ili se eventualno ozlijedi, obrana će biti koja? Goda - Devetak, Smolčić - Bogojević? Krasno. Nećemo biti prvi već nakon prvog proljetnog kola, a treći ćemo biti nakon cca 4-5 proljetnih kola  :jbg:
Pa valjda će dopeljati dva dobra nova stopera. U biti nakon ovog sa galešićem više me zanimaju imena a pojačanja, tu ćemo vidjeti na čemu smo

A
Quote from: Arci1984 on 01.01.2025, 15:37
Quote from: armada on 01.01.2025, 15:33
Quote from: TIR on 01.01.2025, 15:20Moš mislit. Prodali su šta, 40 polusezonskih pretplata dok smo vodeći na tablici?

Svi imaju svoju točku pucanja.

Upravo to. Moja točka pucanja je prodaja Galešića najomraženijem klubu u svemiru. Čak niti ne toliko sama prodaja igrača kao igrača, njih je bilo i biti će ih, nego trenutak prodaje. U ovom trenutku ta prodaja nije prodaja igrača nego je prodaja prvenstva. Svakakvih sam/smo gorkih pilula do sada od dide progutali, ali ovu ja, ponavljam, jednostavno ne mogu progutati.
I ja bi mogao to podnijeti da je na ljeto ali sad u ovom trenutku ne

Čak se i Ižak slaže  :bo:
https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/naslov-na-izvolte-a-vodeci-trojac-kao-da-se-natjece-tko-ga-vise-nece/139601

"Rijeka je, izgleda, prodala Galešića Dinamu. I to za iznos kojeg su mogli dobiti od bilo kojeg inozemnog kluba koji je Galešića htio dovesti. Ako tri, 3.5 milijuna eura ili štoveć nisu mogli dogovoriti s klubovima koji su mladog stopera otprije pratili, onda glavni problem kluba s Kvarnera nije limitirani budžet, neefikasan napad ili bezobrazno visoka cijena pretplata, već oni koji nisu stanju prodati ni vodu u pustinji. Put do naslova, barem na papiru, dugo se nije činio lakšim, a za razliku od Dinama i Hajduka, Rijeka je klub koji apsolutno nema nikakav imperativ da ove sezone ode do kraja. Voda je tekla na njihov mlin, sve je funkcioniralo, jedno konkretno pojačanje u vrhu napada Đaloviću bi nevjerojatno olakšalo život, ali Rijeka se odlučila na potez koji nema pretjeranog smisla. Da se ista stvar dogodila u ljeto, 2024. ili 2025., moglo bi se to razumjeti. Ovako... Rijeka nelogičnosti, Rijeka – prosječnosti. A klub prvi, bez poraza u prvenstvu, bez euforije i navijačkog pritiska. Nevjerojatno."

Z
01.01.2025, 16:07 #6073 Last Edit: 01.01.2025, 16:13 by Zelko Maler
Quote from: Fornax on 01.01.2025, 15:10Sad bi odjednom svi bojkotirali...

Gdje ste bili u srpnju?

Srce prejako vuče i te spike, jel?

Ma daj, ajde.

nemam pretplatu za ovu sezonu, ni člansku. Prvi put od 2012. Nisam se s tim previše "ponosio", niti pisao o tome, u tišini nisam kupio. Nije da nemam nego nedam. Mislio sam odmoriti ovu sezonu, vidjeti kako stvari teku pa kad me malo oprimizam digne vratiti se u igru sa sezonom 25/26, nažalost bit će dugi post.
Na ljeto sam presjekao. Nakon finala kupa sam bio ljut na Sopića, ali me prošlo nakon tjedan dana. Ma manje, par dana. Reko imamo jaku ekipu, Prodaj jednog za badžet, dolazi ti odlična lova od europe jer imaš buffer ( faking Borac Banja Luka ušao u Konf ligu, skupio koju pobjedu, koji nerješeno i sve skupa zaradili 6.5 milja eura), onda milja od tv prava.... dovedi na ovo što imamo dva igrača i ajmo sa Sopićem se opet tuč ove sezone.

Kad ono šaka u glavu. Pjaca u dinamo, cijene pretplata, otkaz Sopiću jer zamisli želi ojačati postojeći roster i opet napasti titulu ( imali bi više šanse nego prošle sezone), ti mu daš otkaz jer "prkosi" i ne stavlja Štefa Juncaja.
Onda sam pizdio cijelo ljeto na igrače koje se želi dovesti ( to sam vam svima bio dosadan ) svi ste me praktički vrijeđali da šta hoću.

roster Rijeke danas je sramota, pogledajte klupu protiv Belupa kad imaš samo par kartona i ozljeda. Doveo si se u problem sa Selahijem drugi put.

Nisam bio na Ruji cijelu jesen, samo sam išao na Belupo zadnju. Predzadnja mi je finale kupa.
Nisam ponosan na to, ali tako je.

Z
01.01.2025, 16:25 #6074 Last Edit: 01.01.2025, 16:28 by Zelko Maler
btw što se tiče ovih imagnarnih novaca od prodaje Jankovića koje nam dinamo kao prepušta.
Daj Bože da Janković ostane u Rijeci do kraja ugovora i da otiđe sa slobodnim papirima.