RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

M
Quote from: Vado Magnar on 15.02.2025, 16:58
Quote from: SandroB on 15.02.2025, 15:46
Quote from: Snjesko on 15.02.2025, 14:32Ajmo bili, gazite ove istarske p...


Ovo je revolucija ne samo na našem forumu, nego puno, puno šire i dalje. Meni užasno dvojbena...

Navijat protiv Istre u dvoboju s Hajdukom? I to dok se borimo s Hajdukom za prvo mjesto? Not my cup of tea.  :bo:

Ima jedna dobra za ovo kad igraju nama ne dragi klubovi... pogotovo 2 režimska...Što više ozljedenih to bolje ..😇

S
15.02.2025, 18:54 #9391 Last Edit: 15.02.2025, 18:55 by Snowcrash
Quote from: SandroB on 15.02.2025, 17:28Pa zato i kažem da je revolucija. Ima ljudi koji iz raznoraznih razloga, kombinacija, pa i genetskih predispozicija ili pravom na izbor navijaju za Hajduk, ali ovdje javno iznositi... veselo.

Postoje genetske predispozicije zbog kojih bi netko navijao za Hadjuk?
To bi izgledalo ovako: rođen si u Rijeci, kao i otac i nono, ali po majčinoj strani, prapranona iz Rtine je prodavala paški sir na riječkoj pjaci. Svi muški su navijači Rijeke, ali negdje čući gen koji se može bilo kada aktivirat. Možda kod tebe, a možda i kod tvog unuka.
Zajebano.  ;D   

S
@Snowcrash tvoja analiza zvuči kao dobra zajebancija, ali imao sam jednog takvog kolegu, uredno rođenog, odgojenog, odškolovanog u našem gradu. Kad su ga pitali "pa otkud ti tovar?", rekao je da ga je "ujac navukao". Da je bilo koga iz uže ili šire rodbine izvukao, nego kaže tip "ujac"... o jebote, da te jebo...

R
Quote from: SandroB on 15.02.2025, 22:28@Snowcrash tvoja analiza zvuči kao dobra zajebancija, ali imao sam jednog takvog kolegu, uredno rođenog, odgojenog, odškolovanog u našem gradu. Kad su ga pitali "pa otkud ti tovar?", rekao je da ga je "ujac navukao". Da je bilo koga iz uže ili šire rodbine izvukao, nego kaže tip "ujac"... o jebote, da te jebo...

Moj stari je s Ugljana, pokojni deda doselio u Rijeku, ne znam jel dida pratio uopce nogomet, ali njegava tri sina....navijaci Rijeke

so...there's that... ;)

Ima nas svakakvih.

FF

K

G
Mogu reci da sam ponosni nono 3godisnjeg unuka kojega moj sin i njegov otac uspavljuje sa pjesmama o Rijeci i sve ih zna😁🩵🤍.
A svoju ovisnost o Hnk Rijeci mogu zahvalit pokojnom barbi❤️ koji me kao mulca od 7 god.vodio 1.put na Kantridu na D tribinu i od tada sam ovisnik zesci o plavo-bjeloj boji🩵🤍.

S
Quote from: SandroB on 15.02.2025, 22:28@Snowcrash tvoja analiza zvuči kao dobra zajebancija, ali imao sam jednog takvog kolegu, uredno rođenog, odgojenog, odškolovanog u našem gradu. Kad su ga pitali "pa otkud ti tovar?", rekao je da ga je "ujac navukao". Da je bilo koga iz uže ili šire rodbine izvukao, nego kaže tip "ujac"... o jebote, da te jebo...


Srećom, ujac je utjecaj okoline (šire ili uže familije), nije genetski okidač. Isto kao tvoja i moja obiteljska (očetovska) indoktrinacija zapadnom i istočnom obalom Rječine (Orijent/Rijeka) koju si tako sjajno objasnio u podkastu.

S
Quote from: RI84 on 15.02.2025, 22:48
Quote from: SandroB on 15.02.2025, 22:28@Snowcrash tvoja analiza zvuči kao dobra zajebancija, ali imao sam jednog takvog kolegu, uredno rođenog, odgojenog, odškolovanog u našem gradu. Kad su ga pitali "pa otkud ti tovar?", rekao je da ga je "ujac navukao". Da je bilo koga iz uže ili šire rodbine izvukao, nego kaže tip "ujac"... o jebote, da te jebo...

Moj stari je s Ugljana, pokojni deda doselio u Rijeku, ne znam jel dida pratio uopce nogomet, ali njegava tri sina....navijaci Rijeke

so...there's that... ;)



Ima nas svakakvih.

FF

Sandro se krivo izrazio jer je fina endemična vrsta koja ne može bit zvončar.  ;D
Obavezno pogledat njegovo dokumentarno svjedočenje o klubu i gradu u podkastu >Denis Podcast< na YT.

B
Ja bi nadodao jedan drugi razlog koji je najcesci za navijat za hajduk, bar za ljude koji nisu iz dalmacije.

To je ostavstina iz doba Jugoslavije. Zasto hajduk ima navijace iz Srbije, Slovenije, Makedonije, Bosne, svih vjera i nacionalnosti? Jer je Hajduk bio simbol pokreta otpora, jedini put kada su stvarno valjda bili kontra mraku kontra sili i bili protiv rezima je bilo tada- kada su odbili igrat i u NDH ligi i za Talijane. Tako je postao opcenarodni klub u bivsoj drzavi.
Po familiji sam dobrim dijelom iz G Kotra, muskarci su tamo vecinom za hajduk. Dalmacije vidili nisu nit je vole previse. Ali navijaju za hajduk. Jer to im ostalo od starog, djeda il koga vec. Nema veze sa genima.

Kao i zasto za dinamo vecinom hrvati samo navijaju? Izvan HR za dinamo se navija u Hercegovini i Hrvati u dijaspori...
Dinamo je predstavljao neki otpor jugoslavenstvu i bio je hrvatski. Naravno bio je dovoljno jak za borbu sa ostalima- no broj titula dovoljno govori tko je bio privilegiran u tadasnjoj lizi: zvezda 19, partizan 9, hajduk 7, dinamo 4.

Tako da- zasto se u Hrvatskoj navija samo za dinamo i hajduk, zasto osim nas i malo u Osijeku-iako je i to premalo-ne postoji neka baza navijanja za svoje lokalne klubove, sve se to vuce iz bivse drzave.

dinamo i hajduk- nekad su predstavljali otpor necemu, danas su gori od rezima kojima su se nekada suprostavljali. To su danas hrvatska zvezda i partizan. Pogotovo dinamo- zvezda. ZG=BG. Drzavni klubovi, tu se nalazi vecina birackog tijela- nemogu oni propast. Rumunje ste spomenuli- oni su svoju Steauu sankcionirali- mi svojima gradimo stadione novcima poreznih obveznika.


F
Ljudi, tema je mercato, a ne "moja prva utakmica"  ;D
Usli smo u sam finis prij.roka, cini mi se da cemo ostatak prvenstva igrati s Bogojevicem desno  :'(

avatar_Deni323
Jel prijelazni rok veceras do ponoci ili jos sutra do ponoci?

Jer DRS ne radi vikende tako da ako je do veceras to je to sta se tice dolazaka.

A
Quote from: fiorellolaguardia on 16.02.2025, 05:44Ljudi, tema je mercato, a ne "moja prva utakmica"  ;D
Usli smo u sam finis prij.roka, cini mi se da cemo ostatak prvenstva igrati s Bogojevicem desno  :'(
Točno! Ja sam baniran kad sam odgovorio na ovakve off topic prepiske kojih je bilo par stranica. Vise se ni ne uključujem jer će odmah ban

I
Ja sam Istrijan i ne ide mi u glavu kako netko tko nema veze sa "najlipšem krajem na svitu" može navijati za hajduk?! Većina dalmatinaca ima razinu kulture, komunikacije i bahatosti takvu da je svaka zdrava, normalna racionalna osoba treba prezirati! Ne ide mi u glavu što može vezati Istrijana nekog recimo iz Kanfanara i Hajduk...čak si nam mentalitetom sličniji Zagrepčani barem po pitanju kulture, i gledanja šire slike. Meni (i mojoj obitelji) je sve vezano uz njihov način razmišljanja strano i neprihvatljivo. Njihovo iskazivanje superiornosti u svim poljima koje nije utemeljeno na znanju i rezultatima već samo na glasnom iznošenju neargumenata i činjenici da se smatraju pozvanima o svemu dati naravno točno mišljenje.
Oni su sve što ja nisam i prezirem većinu njihovih postupaka.

I
Nego, da se vratim na temu, dolazak Florenta Shehua je koliko mi se čini prošao ispod radara na forumu....čini se kao zanimljiv igrač za budućnost ?

avatar_Deni323
Quote from: istria bianco / blu on 16.02.2025, 09:38Ja sam Istrijan i ne ide mi u glavu kako netko tko nema veze sa "najlipšem krajem na svitu" može navijati za hajduk?! Većina dalmatinaca ima razinu kulture, komunikacije i bahatosti takvu da je svaka zdrava, normalna racionalna osoba treba prezirati! Ne ide mi u glavu što može vezati Istrijana nekog recimo iz Kanfanara i Hajduk...čak si nam mentalitetom sličniji Zagrepčani barem po pitanju kulture, i gledanja šire slike. Meni (i mojoj obitelji) je sve vezano uz njihov način razmišljanja strano i neprihvatljivo. Njihovo iskazivanje superiornosti u svim poljima koje nije utemeljeno na znanju i rezultatima već samo na glasnom iznošenju neargumenata i činjenici da se smatraju pozvanima o svemu dati naravno točno mišljenje.
Oni su sve što ja nisam i prezirem većinu njihovih postupaka.

Ja sam riječan koji se preselio u Istru i zaprepašten sam koliko ljudi navija za haj. Jos nevjerojatnije mi je koliko su istrijani ponosni na svoje i vole istru i sve 'priko učke' nevaja, ali kada treba navijati za Istru onda ne onda se navija za klub 500km dalje koji nema veze sa Istrom. Nevjerojatno.

I naravno mrzi se Rijeka a kad treba ic u spezu i djecju bolnicu onda smo si zrmani.

Sorry za offtopic