RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

avatar_TIR
30.07.2024, 21:20 #2505 Last Edit: 30.07.2024, 21:21 by TIR
Devetka ne pamtim iz doba Istre, što mu kao defenzivnog beka može biti prednost. Problem je što ne razumijem čemu forsiranje igrača identičnog stila, da li od strane trenera, SD-a ili je pitanje manjka igrača. On je visoki igrač, jak u skoku i igri glavom, jake građe, koji u pravilu ne ide preko centra. Hmmm, kao i Goda, a bome i Smola s druge strane.

Malo me muči što očito ni ove sezone nećemo vidjeti pošteno uigranu kombinaciju beka i krila, u čemu se značajno razlikujemo od konkurencije: Ristovski/RPG uredno sudjeluju u napadima Dinama, Melnjak je pod Litavcem, Karoglanom i Lekom više bio u protivničkih 16m nego svojih, a kod Osijeka su i Guedes i Jurišić mali brzanci koji često trče naprijed.

Ta razdvojenost mi se nimalo nije sviđala prošle godine i nije mi jasno zašto nastavljamo time, iako razumijem potrebu sigurnijih igrača kad ti Selahi drži cijelu sredinu u fazi napada. Ali ovakvim bekovima dodatno stvaraš problem krilima koja u praksi imaju samo jednu od dvije osmice s kojima mogu kombinirati, i često su u brojčanom minusu protiv protivničkog beka, krila i bilo kojeg defenzivca koji se priključi. Jako smo simetrični što može biti odlično ako imaš provjerenu kvalitetu prema naprijed što mi bojim se nemamo. Općenito nam je 1 na 1 igra svedena na Pašalića i Fruka, obojica dobiju poseban tretman od protivnika i odjednom si sterilan, a u napadu ne znaš tko je lošiji ponekad.

A ne bi potezao pitanje znanja, kvalitete i umreženosti DRS-a koji zasad uz Majstorovića i Devetka ima i glasinu o Ekongu i Marešiću (svi Istra), odnosno klasični pogled na rezerve u Dinamu. S druge strane od silne kvalitete, interes za naše igrače izuzev Labre dolazi od Dinama ili egzotike.
#navodninavijač

avatar_18orvat
Quote from: TIR on 30.07.2024, 21:20mali brzanci koji često trče naprijed.

To kad se bočni pozicionira ispred krila se zove overlap i nažalost nije jedan od osnovnih segmenta naše strategije.

A
30.07.2024, 21:57 #2507 Last Edit: 30.07.2024, 22:00 by armada
Quote from: TIR on 30.07.2024, 21:20Devetka ne pamtim iz doba Istre, što mu kao defenzivnog beka može biti prednost. Problem je što ne razumijem čemu forsiranje igrača identičnog stila, da li od strane trenera, SD-a ili je pitanje manjka igrača. On je visoki igrač, jak u skoku i igri glavom, jake građe, koji u pravilu ne ide preko centra. Hmmm, kao i Goda, a bome i Smola s druge strane.

Malo me muči što očito ni ove sezone nećemo vidjeti pošteno uigranu kombinaciju beka i krila, u čemu se značajno razlikujemo od konkurencije: Ristovski/RPG uredno sudjeluju u napadima Dinama, Melnjak je pod Litavcem, Karoglanom i Lekom više bio u protivničkih 16m nego svojih, a kod Osijeka su i Guedes i Jurišić mali brzanci koji često trče naprijed.

Ta razdvojenost mi se nimalo nije sviđala prošle godine i nije mi jasno zašto nastavljamo time, iako razumijem potrebu sigurnijih igrača kad ti Selahi drži cijelu sredinu u fazi napada. Ali ovakvim bekovima dodatno stvaraš problem krilima koja u praksi imaju samo jednu od dvije osmice s kojima mogu kombinirati, i često su u brojčanom minusu protiv protivničkog beka, krila i bilo kojeg defenzivca koji se priključi. Jako smo simetrični što može biti odlično ako imaš provjerenu kvalitetu prema naprijed što mi bojim se nemamo. Općenito nam je 1 na 1 igra svedena na Pašalića i Fruka, obojica dobiju poseban tretman od protivnika i odjednom si sterilan, a u napadu ne znaš tko je lošiji ponekad.

A ne bi potezao pitanje znanja, kvalitete i umreženosti DRS-a koji zasad uz Majstorovića i Devetka ima i glasinu o Ekongu i Marešiću (svi Istra), odnosno klasični pogled na rezerve u Dinamu. S druge strane od silne kvalitete, interes za naše igrače izuzev Labre dolazi od Dinama ili egzotike.

Mene to puno muči, a ne malo, a još više me muči što niti igdje drugdje nemamo niti jednu jedinu uigranu kombinaciju (ako izuzmemo silna dodavanja između vratara i obrane). Čudesno je što smo imali lanjsku sezonu kakvu jesmo, a niti je ono ljudsko smeće ostavilo svoj rukopis po tom pitanju, a bome ga niti od Sope nema, a iskreno, niti mu se nadam više. Taj trenerov rukopis može i manje kvalitetne igrače učiniti boljima, a sadašnja kombinacija kupnje manje kvalitetnih igrača uz trenera kojem igra već duže vrijeme ne pokazuje rukopis...ufff, katastrofa. Kek bi na ovo što smo igrali i pod onim ljudskim smećem i pod Sopom vjerojatno samo kolutao očima. Ali budimo optimisti, dolazi nam Devetak na trojku, valjda će se naći i neki Trojak za devetku :D a Pašu će na sedmici zamijeniti Mario Sedmak pa će nam se tu poklopiti i prezime i pozicija  :nisamja:

T
Hvala  :svakacast:

Quote from: 18orvat on 30.07.2024, 21:34
Quote from: TIR on 30.07.2024, 21:20mali brzanci koji često trče naprijed.

To kad se bočni pozicionira ispred krila se zove overlap i nažalost nije jedan od osnovnih segmenta naše strategije.


I
Pa... da imamo gore visoko bekove sto nam to znaci kad nemamo jaku pozicionu špicu niti veznjaka koji zna ući iz drugo plana...

Tog Devetka nisam zamjetio, a gledam 79% utkmica HNLa.
To samo znaci da je Cabraja za otpis.
Sa druge strane i Goda je došao u svojstvu zakrpe.
Možda nas i posere...

avatar_T.T.N.Y.
31.07.2024, 09:20 #2510 Last Edit: 31.07.2024, 09:48 by T.T.N.Y.

avatar_vMario87
Dujmović u Šibeniku.. posudba do kraja sezone
U svakoj mojoj pjesmi nalaziš se ti, ne mogu Rijeko tebi prestat pjevati.. 💙🤍

A
Quote from: vMario87 on 31.07.2024, 11:32Dujmović u Šibeniku.. posudba do kraja sezone
Bas htio napisat

avatar_Boy1da
To mi je eksli odlicno...nakon sezone 1. lige bi se mogao nagodinu vratit spreman konkurirat cak i za startera. Da je Sibenik ostao u 2. ligi, mozda bi mu bolje bilo trenirat s boljim igracima, ali ovako mi je win win.
Fiumi azzurri e colline e praterie
Dove corrono dolcissime le mie malinconie
L'universo trova spazio dentro me
Ma il coraggio di vivere quello ancora non c'è

avatar_TIR
Ako dolazi Marešić ili neko jako ime, dobra i logična posudba.

U protivnom glupost.
#navodninavijač

avatar_Boy1da
Rijeka 1961 Staro Češko
Fiumi azzurri e colline e praterie
Dove corrono dolcissime le mie malinconie
L'universo trova spazio dentro me
Ma il coraggio di vivere quello ancora non c'è

avatar_Vado Magnar
Quote from: TIR on 31.07.2024, 11:49Ako dolazi Marešić ili neko jako ime, dobra i logična posudba.

U protivnom glupost.

Sad smo na tri štopera (Radeljić, Galešić, Majstorović) +1 (Smolčić). Radeljić se polomio u četvrtak pa je pitanje u kojem je stanju, neka jedan dobije kartone i u frci si. Fali bar još jedan štoper.

avatar_Uzaludni
Quote from: Boy1da on 31.07.2024, 11:49Rijeka 1961 Staro Češko

Pa gle, dovedemo cijelu obranu Istre i momci su odmah uigrani, nema potrebe za prilagodbom 😁
Trijezan čovjek ima hiljadu želja a pijan samo muzičku

avatar_Deni323
Quote from: Vado Magnar on 31.07.2024, 12:05
Quote from: TIR on 31.07.2024, 11:49Ako dolazi Marešić ili neko jako ime, dobra i logična posudba.

U protivnom glupost.

Sad smo na tri štopera (Radeljić, Galešić, Majstorović) +1 (Smolčić). Radeljić se polomio u četvrtak pa je pitanje u kojem je stanju, neka jedan dobije kartone i u frci si. Fali bar još jedan štoper.

Posudba Dujmovica u Ši gotovo sigurno znaci da imaju nekog vec dogovorenog.

Vjerojatno cemo vrlo brzo saznati koga.

avatar_TIR
Smolčić nije stoper jer je jedina opcija na beku, odnosno u trenutnom rosteru bliže je Galešić beku nego Smola stoperu.

I Devetak je igrao stopera u početku karijere odnosno zna pokriti, pa moguće da je on opcija za to plus uskočiti će lijevo. :bo:

Kakogod pretanak kadar, ali očekujem bar prinovu desno a la Miloš plus novog stopera.
#navodninavijač