RI Mercato 2024

Started by vMario87, 04.03.2024, 14:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

avatar_MaČaĆeToMane
Quote from: TIR on 08.01.2025, 16:00Šuke i Kukoč obojica nebitni, povukao ih u Kustošiju obojicu.

Rukavina iako nebitan u široj slici, a nisam 100% da je on pod Barom. Ima tatu koji brine o njemu i karijeri, Bara je možda ranije samo bio nekakav posrednik kad je plasiran interes LA Galaxyja...

Na stranici Barine agencije piše da je
U svakom slučaju, meni se to ne sviđa, pogotovo ako na ljeto ne odu barem dvojica od četiri.

Dok sam pisao ovo odlučio sam napraviti istraživanje sa podacima koji su javno dostupni i došao do slijedećih zaključaka.
Agencija Niagara (Andy Bara): Ivan Smolčić, Gabrijel Rukavina, Marco Pašalić i po novom Mile Škorić - ukupno 4 igrača
Agencija ARENA (vlasnik Džidić iz Mostara): Martin Zlomislić - ukupno 1 igrač
Ivan Cvjetković: Bruno Goda - ukupno 1 igrač
Miroslav Bičanić: Marjan Čabraja, Dominik Dogan - brojim 1 igrač, ovaj prvi je bivši
VPA Sports (Nikky Vuksan i Dario Zahora, dok Mario Mamić službeno nije naveden u to društvo) - Niko Janković, Dejan Petrovič - ukupno 2 igrača
Zanimljiv mi je i Marjan Šišić, agent našeg Šimuna Butića, a inače agent Joška Gvardiola kojeg je otkrio Mamić no hajde neću ga ubrojiti ovdje.

Moram li naglasiti što je zajedničko ovim ljudima?
Dakle, svi osim Džidića uključeni su u suđenje i procese Zdravka Mamića, a ovaj s početka rečenice - s njim se Mamić trenutno druži.
Imamo 9 igrača od ljudi usko povezanih s Mamićem, a bivših igrača u zadnjih par sezona pitaj boga, morao bih dobro zagrebati. (Pjaca, Mitrović ovako iz prve)

Najzanimljiva mi je VPA Sports, sami zaključite zašto, a lani je predsjednik očito na svoju ruku doveo njihovog Mirka Marića.

#samokažem
SPORTSKI ODLAZI!

avatar_TIR
Hajduk ti ima Žapera (Bara), Krovinovića i Antunovića (Šišić) i malog Hrgovića (Bičanić) = 4
Dinamo je pak na Pjaci, Filipoviću, Petkoviću + junior koji su Tarzanovi, a Pavić je Zahorin + Sučić Džidićev = 6

I to je samo sa transfermarkta, ne znam da li ima još koji da je pod ovim navedenima. Vjerojatno će biti slično i u drugim klubovima, sumnjam da smo tu specifični... Uostalom teško se kod nas probiti u tom poslu, eto Puljić se proširio na Friganu.
#navodninavijač

avatar_MaČaĆeToMane
08.01.2025, 17:09 #6977 Last Edit: 08.01.2025, 17:10 by MaČaĆeToMane
Ma dobro, možda da nije atmosfera oko kluba ovako tmurna i možda da manje znam o ovima gore, nebi mi ništa bilo čudno ni sumnjivo.
U dinamu ništa čudno, ali se većinom rješavaju već 2 sezone tih igrača iz tih agencija.

S druge strane, obzirom na ratno stanje Mamić vs trenutna uprava dinama, možda je to dobro za nas pa bude žestoka borba, a Galešića smo im uvalili.
Strpljen spašen.
Fora mi je kad pogledam popise tih agencija, skoro svi igrači šta se spominju kao pojačanja kroz medije i šta sam ja dobio na privatno, sigurno 90% je iz ovih agencija
SPORTSKI ODLAZI!

avatar_aahzinho
Quote from: MaČaĆeToMane on 08.01.2025, 17:09Fora mi je kad pogledam popise tih agencija, skoro svi igrači šta se spominju kao pojačanja kroz medije i šta sam ja dobio na privatno, sigurno 90% je iz ovih agencija

Pa kad nemamo skautinga...naravno da će ti 90% potencijalnih pojačanja biti iz tih agencija s kojima DRS i Gazda komuniciraju. Nema drugog načina da im neki igrač dođe u vidokrug.
Tamo negdje daleko, a opet blizu...

K
Šta nisu Boysi prošle godine zabranili da klub radi sa Barom i da svi njegovi odu iz kluba

R
Jednostavnije pitat starog druga za pomoć nego plaćat neke prave skaute i SD-ove.

avatar_Marabunt Campetto
Quote from: Kostrena on 08.01.2025, 11:30Nama treba stoper od 21,22 godine koji je jako brz, Benković je zadnji put trčao prije 7 godina, Majstorović i Radeljić su ultra spori a Škorić malo sporiji od njih

Marešić iz Istre
Ri Or Die

S
Quote from: aahzinho on 08.01.2025, 17:22
Quote from: MaČaĆeToMane on 08.01.2025, 17:09Fora mi je kad pogledam popise tih agencija, skoro svi igrači šta se spominju kao pojačanja kroz medije i šta sam ja dobio na privatno, sigurno 90% je iz ovih agencija

Pa kad nemamo skautinga...naravno da će ti 90% potencijalnih pojačanja biti iz tih agencija s kojima DRS i Gazda komuniciraju. Nema drugog načina da im neki igrač dođe u vidokrug.


Da imaš skauting radio bi s agencijama tipa one pod kojom je Galešić. Ukupna vrijednost igrača - milijardu €.
A oni ti imaju za svaku državu na svijetu svoje pod-agente (odgovarajuće nacionalnosti), koji su opet u pupčanoj vezi s "našim" agancijama u HR. Naprimjer za Balkan i prelaske u Bundesligu je u ROOF-u zadužen Srđan Lakić, a taj desetljeća surađuje s Mamićem, Barom i ostalima. Pa Lakić je nekad kao igrač bio pod Mamićem.
Nema izvan mafije lokalne ili gloibalne.

avatar_Marabunt Campetto
Quote from: TIR on 08.01.2025, 14:53Neke smiješne Vukušićeve konstrukcije, već su popisane pa neću ponavljati.

A propos Škorića, ne može on biti nikakva "zamjena" Galešiću jer je prije svega spor ko kurac. Galešić je ipak bio pojam brzine rekao bih za čitavu obranu minus Bogojević, i to dosta govori. U tipičnim obrambenim zadaćama možda i dajem prednost Škoriću, ali kao kompletniji igrač, Galešić je u debeloj prednosti. No dobro, drago mi je da nije riječ o Benkoviću niti o nekom tko mora hvatati formu. Ogromna prednost Škorića je što je on pojava na terenu, i nije na odmet Smolčić-Majstorović-Škorić. I ajmo bit pošteni, izuzme li se prodaja u rivala, ovo na papiru ipak podsjeća na pozitivne slučaje Miral Samardžić i Dario Župarić, a ne na Mateo Pavlović. Palac gore od mene, čovjek je u natjecateljskom ritmu, nije baš isti tip igrača, ali trebao bi poslužiti.

Također ćemo imati jednu od (naj)starijih početnih postava na proljeće, i pričamo o značajnom zaokretu u odnosu na prošlu godinu.

S tim svim na umu, a i činjenicom da nam kontigent 20-godišnjaka stagnira bez terena, pitam se da li je ovo stvarno uvod u definitivni odlazak Miškovića, jer se vrlo vidljivo ne rade planovi za budućnost kao nekad.

Kao što je početak bio: Neretljak, Drpić, Bošnjak i Nives Celulitus...
Ri Or Die

M
Ček, Ček, šta tebi točno smeta na Nives?



M
Merveil Ndockyt bi mogao napustiti Goricu ove zime jer je Rijeka izrazila interes za potpisivanje ugovora s kongoleskim igračem. S obzirom na to da je Ndockyt u posljednjih šest mjeseci svog ugovora, Goricina sposobnost da zahtijeva visoku odštetu je smanjena. Rijeka, koja je također pokazala interes za Krizmanića, vidi Ndockyta kao moguće pojačanje za svoj tim. Iako Gorica financijski neće puno profitirati od Ndockytovog potencijalnog transfera zbog situacije s ugovorom, njegova ključna uloga u izvedbi kluba mogla bi utjecati na odluku hoće li biti transferiran.

avatar_Vado Magnar
Ndockyt mi se čini kao igrač koji bi itekako mogao biti od koristi. Nisam ga nešto pozorno pratio ali mi se uvijek činio kao kvalitetni veznjak. 

K
08.01.2025, 19:26 #6988 Last Edit: 08.01.2025, 19:29 by Kostrena
Na ljeto smo ga isto lovili, sada je malo pao ali je imao ozljedu i dosta veliku stanku.
Bio bi odličan, ali koliko ja znam nije bilo govora o njemu još, prema igraču sigurno nije

avatar_MaČaĆeToMane
Ako gazda kuje planove sam onda stiže Petar Bosancic preko VPA sports
SPORTSKI ODLAZI!