Ri Mercato 2026

Started by Deni323, 27.04.2026, 19:38

Previous topic - Next topic

Kostrena, istrijan96, vMario87, wildwest, Zaggy Rijeka, Franjo Tuđman, Brzina92 and 17 Guests are viewing this topic.

I
A negdje je decidirano bilo da su baš Pršir i Pečar ti igrači koje smo odavno htjeli?


I
Quote from: ispod stijena on 19.06.2026, 08:04A negdje je decidirano bilo da su baš Pršir i Pečar ti igrači koje smo odavno htjeli?


Pa dosta je kolega sa foruma, čije su se informacije puno puta pokazale točnima, to potvrdilo

avatar_Snjesko
Quote from: ispod stijena on 19.06.2026, 08:04A negdje je decidirano bilo da su baš Pršir i Pečar ti igrači koje smo odavno htjeli?



Napisano je na forumu nepresunan od kolege koji ocito ima insajderske informacije kao to da je recimo Pavicu kod dolaska garantirano da ce igrat u prvih 11 od prvog dana ili recimo to da se Miskovic ponasa kao djete u vrticu i ne zeli pricati sa trenerom.
Ne vidim razloga mu ne vjerovat i po ovom pitanju :bo:

Z
Quote from: istria bianco / blu on 19.06.2026, 08:41
Quote from: ispod stijena on 19.06.2026, 08:04A negdje je decidirano bilo da su baš Pršir i Pečar ti igrači koje smo odavno htjeli?


Pa dosta je kolega sa foruma, čije su se informacije puno puta pokazale točnima, to potvrdilo
tog Pečara se dugo prati, od prošle jeseni mislim. Sad koliko je zapravio bio blizu, ne znam.

Jebiga, Shaban(i) isto u Poljsku. Htio ga Slaven, ali lova je lova.

Poljaci i Česi daju milju odštete i pol milje plaće ko od kurca.

Z
ako su propali Pršir i Pečar nikakva tragedija. Ima igrača more. Nama prvo treba neko krilo i golman pa stoper. Zloma će vjerojatno iz Amerike odma u Azerbajdžan produžiti.

avatar_TIR
Da, potvrđeno ovdje s više strana za obojicu.

Quote from: istria bianco / blu on 19.06.2026, 07:51činilo mi se logičnijim 300 k€ koliko si dao za odštetu za Čubelića, uložiti u Pršira i Pečara, to je potencijalno 150 k na plaći svakom od njih i vjerujem da bi za taj novac bili došli

Naravno ovo je u praksi nemoguće napraviti.
Prvo i osnovno, svi igrači koji su ikad došli ili će ikad doći i prihvatiti našu manju ponudu će se ravnati po nekom tamo Prširu i Pečaru za koje si probio budžet 2026. i izazvao nezadovoljstvo čitave svlačionice.
A drugo, čak i da ta tvrdnja nije točna, 150k po igraču na 3 godine je 50 tisuća eura više. Prilično sam siguran da su obojica vani dobila još veće novce od toga. Wisla je upravo pljunula 800k bez pardona za posuđenog Kosovara kojeg će preprodati dalje za 3-4 puta veći iznos. Tih 800k je u Rijeci rekordna odšteta u povijesti kluba, i to ti dovoljno govori o financijskom omjeru snaga.
#navodninavijač

Z
ma dobili su oni u Poljskoj svaki po 400k sigurno. Možda i više.
Mislio sam da ćemo moći dovesti Pečara jer Bravo stvarno daje jako malo plaće i tu bi mu čak i mi mogli dati osjetnu povišicu, ali jbg ali ovi su ga vidjeli i to je to.

J
Po meni su transferi tipa cubelic i pavic ono cemu treba teziti, a kvalitetu treba isposlovat sa ugovorima di dijelimo odstetu. Mislim da je dantas nesto tako potpisao. Pa neka zasluzi transfer ko ga jebe.

I
Quote from: TIR on 19.06.2026, 08:50Da, potvrđeno ovdje s više strana za obojicu.

Quote from: istria bianco / blu on 19.06.2026, 07:51činilo mi se logičnijim 300 k€ koliko si dao za odštetu za Čubelića, uložiti u Pršira i Pečara, to je potencijalno 150 k na plaći svakom od njih i vjerujem da bi za taj novac bili došli

Naravno ovo je u praksi nemoguće napraviti.
Prvo i osnovno, svi igrači koji su ikad došli ili će ikad doći i prihvatiti našu manju ponudu će se ravnati po nekom tamo Prširu i Pečaru za koje si probio budžet 2026. i izazvao nezadovoljstvo čitave svlačionice.
A drugo, čak i da ta tvrdnja nije točna, 150k po igraču na 3 godine je 50 tisuća eura više. Prilično sam siguran da su obojica vani dobila još veće novce od toga. Wisla je upravo pljunula 800k bez pardona za posuđenog Kosovara kojeg će preprodati dalje za 3-4 puta veći iznos. Tih 800k je u Rijeci rekordna odšteta u povijesti kluba, i to ti dovoljno govori o financijskom omjeru snaga.
Imaš pravo, zanemario sam (amaterski) broj godina ugovora...i slazem se ovo da bi se svi ravnati po njima, upravo zbog toga, bi taj prag trebalo povećati. Prilagoditi ga tržištu kao sto su prilagođene cijene ulaznica ili nagrade od konferencijske lige.
Kažem, znam da pojednostavljujem stvari, ali vjerujem da sam pojasnio bit.
Osim toga ni u velikim svijetskim klubovima nemaju svi najveće ugovore i mislim da su tamo relativne razlike među igračima i veće, iako je to lakše kada svi u apsolutnom iznosu zarađuju puno.

I
Dobro. Nisam to popratio. Znam samo da se o Prširu priča ohoho vremena.

Ni prvi ni zadnji koji su "skliznuli sa udice". Možda da se radi o nekim match winner igračima bi se isplatilo čupati kosu. Ovako možda Čubelić isključuje Pršira i obrnuto.

avatar_TIR
19.06.2026, 09:26 #1075 Last Edit: 19.06.2026, 10:00 by TIR
Ma naravno, da se razumijemo ni Pršir sa 26 i kontinuitetom HNL-a ni Pečar sa 24 godine i dvije odlične sezonom u Sloveniji nisu možda ni u top 10 igrača koji su nam pobjegli. Znajući za slučajeve Pongračića, Jelavića, ili recimo Berishe sve tamo pred 10 godina...

Šteta samo "potrošenog" vremena jer ih se pikiralo obojicu poprilično ozbiljno i što smo očito mogli imati obojicu praktički prvi dan priprema da se sve odvilo kako treba.

Ali u praksi su ovo stvari koje se događaju svaki prijelazni rok.
#navodninavijač

A
Dolazimo do sve većih problema upravo zbog visine placa u Rijeci koje su po pričama u sredini Hnl-a i obećani postoci kod prodaje kod sve manje igraca imaju presudnu ulogu ako im netko odmah nudi bolje novce. Po pričama koje ja čujem dosta menađera ne želi uopće dovodit igrače zbog onih menađera koji su oko kluba

Z
plaće bi trebale biti na ok razini.
6.5m eura godišnje je i više nego ok. MOže se s tim novcima, da je moguće to dići na 7-8 bilo bi top, ali više od toga ne bi išao koliko god novaca da imam.



avatar_MaČaĆeToMane
Quote from: Arci1984 on 19.06.2026, 10:18Dolazimo do sve većih problema upravo zbog visine placa u Rijeci koje su po pričama u sredini Hnl-a i obećani postoci kod prodaje kod sve manje igraca imaju presudnu ulogu ako im netko odmah nudi bolje novce. Po pričama koje ja čujem dosta menađera ne želi uopće dovodit igrače zbog onih menađera koji su oko kluba

Pa nama je propao transfer Fruka radi menadžera oko kluba još na zimu. Sad je pitanje, postoji li druga udavača jer hrpa njih ne želi raditi s Barom
SPORTSKI ODLAZI!

avatar_TIR
Quote from: Zelko Maler on 19.06.2026, 10:266.5m eura godišnje je i više nego ok. MOže se s tim novcima, da je moguće to dići na 7-8 bilo bi top, ali više od toga ne bi išao koliko god novaca da imam.

Baza se vrti oko 5 milijuna eura godišnje, bonusi mogu biti i do 40% tog iznosa.

Tu smo u limbu gdje ponajbolji igrač donjeg doma HNL-a vrlo vjerojatno neće dobiti puno veće novce u Rijeci nego što to već ima u Gorici/Slavenu/Varaždinu/Istri. Dapače ima nekih koji su plaćeniji od naših. I dakako tendencija je da se smanjuje jaz Varaždin-Rijeka, a povećava Rijeka-Hajduk. A s obzirom na rast primjerice poljske lige, tj činjenice da se iz donjeg doma možeš uspješno prodati dalje, igrači često biraju bit ključan kotačić u takvom klubu nego rubni prvotimac u Rijeci. Kad pričamo o HNL-ovcima koji idu van, tu nema nikakve usporedbe.

Rijeka igrače može primamiti stabilnošću, trenerom, Europom i postotkom od veće zarade pri preprodaji. Ali tu je dosta "možda" faktora, a ljudi kao i Miško, radije uzmu vrapca u ruci...
#navodninavijač